Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 454 от 683 ПърваПърва ... 354404444452453454455456464504554 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,531 до 4,540 от общо 6828
  1. #4531
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Здравейте, искам да попитам. Майката не трябва ли да е със заострен край? Моята (поне си мисля, че е майката), е с тъпо и космато дупе? Надявам се да не гледам някой търтей, но трябва да е тя. И на двата кошера е такава.

    Вижте снимката.
    http://prntscr.com/facfpv

  2. #4532
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте, искам да попитам. Майката не трябва ли да е със заострен край? Моята (поне си мисля, че е майката), е с тъпо и космато дупе? Надявам се да не гледам някой търтей, но трябва да е тя. И на двата кошера е такава.

    Вижте снимката.
    http://prntscr.com/facfpv
    Това си е търтей. Има майки с тъп задник, но си е майка, а не търтей. Майката е само една в кошер, ако видиш повече от една бройка, значи е търтей или пчела.

  3. #4533
    Наблюдател
    Регистриран
    17.03.2016
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    общ.Невестино
    това е баща

  4. #4534
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте, искам да попитам. Майката не трябва ли да е със заострен край? Моята (поне си мисля, че е майката), е с тъпо и космато дупе? Надявам се да не гледам някой търтей, но трябва да е тя. И на двата кошера е такава.

    Вижте снимката.
    http://prntscr.com/facfpv
    Разгледай внимателно и намери разликите!
    https://www.google.bg/search?q=beequ...w=800&bih=1280

  5. #4535
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пчелите са пристрастени към кофеина.
    Ако даваш хранилка с захарен сироп и кофеин и хранилка само с захар отиват на тази с кофеина и същевременно танцуват дали от кеф дали да кажат на другите не знам.Кофеин има в доста растения. Сега дали е полезен не знам ама пчелите го обичат.
    Колкото до агресивните семейства твоите не са щом не те жилят, спри козметиката на пчелина а Ник е прав/мое лично мнение/ за супер агресивни семейства/има такива/ и ако имаш комшии не е добре друг е въпроса ако е под влияние на стрес тогава е друга работа.Но е факт че има масови нападения и има смъртни случай лично аз не бих бил нудист на пчелина не съм алергичен ама съм бил в спешното от две ужилвания в кракът едната май ми уцели вена та човек винаги трябва да има едно наум.Успех любимата ми мисъл разбира се не е моя а на Буда е:
    Крайностите са зловредни истината е по средата.
    http://infoobzor.net/archives/26159
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #4536
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Употребата на кофеин често води до психическа, а понякога дори и до физическа зависимост
    Аналептици

    от BauBau.bg » 30 Апр 2012, 12:35
    Remedia Analeptica

    Аналептиците са лекарствени вещества, които оказват активиращ ефект върху подтиснати жизнено важни области в ЦНС. Освен "възбудни" те често се наричат и аналептици, защото могат да възстановяват функции от ЦНС, които се намират в подтиснато състояние. В зависимост от това в кои отдели на ЦНС действат се различават:

    - Корови аналептици – имат стимулиращ ефект върху мозъчната кора. Наричат се още психостимулиращи – кофеин, амфетамин и др.
    - Булбарни аналептици – стимулират дихателния и сърдечно-съдовия център в продълговатия мозък – камфора, кардиотонин и др.
    - Спинални аналептици – имат стимулиращ ефект върху гръбначния мозък – стрихнин, ехинопсин и др.

    Корови (Психостимулиращи) аналептици

    1. Група на ксантина – ксантинът е производно на пурина – 2,6 диоксипурин. Тук принадлежат кофеинът, теоброминът и теофилинът, които са близки по химична структура до естествените продукти на обмяната. Затова тези вещества се отличават с добра поносимост и ниска токсичност.

    А. Кофеин, Теин – coffeinum,theinum - кофеинът е ксантинов алкалоид, съдържащ се в листата и плодовете на различни растения (чай, кафе, кола). Той е природен пестицид – парализира и убива различни насекоми, като се храни с тези растения.
    Чистият кофеин е бял, кристален прах, с горчив вкус и трудно разтворим във вода. Разтваря се добре в натриев бензоат, натриев салицилат, лимонена киселина.

    Действие: Дължи се на потискащото му влияние върху фосфодиестеразата, разграждаща цАМФ. От това следва неговото увеличаване и натрупване. Кофеинът е типичен възбудител на кората на полукълбата. В зависимост от дозата му проявява различни ефекти. В минимални дози увеличава възбудимостта на висшите отдели на ЦНС и увеличава работоспособността на нервната система. В по-високи дози – увеличава реакцията при дразнене, безпокойство и безсъние. В много големи дози – има противоположен ефект – клетките не могат да издържат и животното може да заспи. Възбужда продълговатия мозък; ядрата на n.vagus; стимулира сърцето(увеличава устойчивостта му срещу някои отрови); половия център. При животни с еднокамерен стомах се резорбира по-лесно. Отравяне с кофеин се среща рядко.

    Глюкокофеин – използва се при заразни и незаразни болести, при отравяния с наркотици, при фуражни отравяния, при родилна парализа, при отоци и възпаления в главния и гръбначния мозък и в обвивките им. Намира се под формата на разтвор, прилага се венозно при ЕП, КН, ОВ, КЗ, КЧ.
    Кофеин натриев бензоат – прилага се при сърдечно-съдова слабост, при преумора, спазми на кръвоносните съдове. Намира се под формата на разтвор за инжектиране мускулно и подкожно при ЕП, ДП, КН, СВ, КЧ.

    Любопитно: Изследване показва, че плувци, които преди състезание са вземали 300мг кофеин са имали 5% подобрение. Оттук следва, че той се използва и като допинг за спортистите.
    Установено е също, че костите на хората,пиещи често кафе, забележимо декалцифицират.
    Източник:
    http://zooforum.baubau.bg/viewtopic.php?f=32&t=39

  7. #4537
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте, искам да попитам. Майката не трябва ли да е със заострен край? Моята (поне си мисля, че е майката), е с тъпо и космато дупе? Надявам се да не гледам някой търтей, но трябва да е тя. И на двата кошера е такава.

    Вижте снимката.
    http://prntscr.com/facfpv
    Колега не искам да те обидя, но неможеш да си представиш колко много се смях като видях твоята снимка на (майка),прочети някаква книжка по пчеларство че явно ти трябва още теория.

  8. #4538
    Наблюдател
    Регистриран
    17.03.2016
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    общ.Невестино
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Колега не искам да те обидя, но неможеш да си представиш колко много се смях като видях твоята снимка на (майка),прочети някаква книжка по пчеларство че явно ти трябва още теория.

    Поне хубав баща е снимал

  9. #4539
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Здравейте, искам да попитам. Майката не трябва ли да е със заострен край? Моята (поне си мисля, че е майката), е с тъпо и космато дупе? Надявам се да не гледам някой търтей, но трябва да е тя. И на двата кошера е такава.

    Вижте снимката.
    http://prntscr.com/facfpv
    Не ги слушай зевзеците, те не са се родили научени. Аз преди година и половина не бях виждал кошер отвътре, камо ли да знам кое е майка, кое търтей, кое пило и т.н. Ама неволята учи и, без да има кой да показва, сам се понаучих с малко питане и четене. Разбирам, че опита с нищо не може да се замени, но натрупването му е бавно и скъпо, та четенето помага.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #4540
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    С какво те обидих!
    Като си си направил труда да ми сложиш обида на поста поне бъди така любезен да си направиш труда да поясниш защо?

 

 
Страница 454 от 683 ПърваПърва ... 354404444452453454455456464504554 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •