Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 447 от 683 ПърваПърва ... 347397437445446447448449457497547 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,461 до 4,470 от общо 6828
  1. #4461
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Няма магазини това са рояци и отводки


    Аз така пазя авторитета в околноста и магазинните рамки от молец.А повреме на паша със сухата захар следя за глада в кошера.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 14.05.2017 в 22:38. Причина: обърках гадта

  2. #4462
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Как мога да се се справя от натравяне от Неоникотиноиди?
    По изтритото–не си го мисля.По останалото–никак.Мое,личн мнение.Освен,ако подмениш съдържанието на сандъка.

  3. #4463
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Радвай се, че това което цъфти отделя нектар, че и при други цъфти, но нектар нанай /не знам какво означава това, но съм чул циганите да го казват когато липсва нещо/.
    Затова и го пиша–радвам се,че от 5–6 дена и при мен има принос.Превод–нанай/цигански,ромски/–няма нищо,хурка.

  4. #4464
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дано г-н Матеев се появи и той каже нещо по темата.

  5. #4465
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    На семейство със захранени роеви маточници отделих майката на ново място заедно с 2 рамки със запечатано пило, една с мед и една с прашец. Стръсках допълнително още 2 рамки с пчели. Добавих празна изградена рамка, както и рамка с восъчна основа.
    На старото място допълних бройката с пити. Имаше и прясно снесени яйца.
    Въпроса ми е на 5тия ден да отварям ли и да проверя дали има някой незапечатан маточник за да го оставя него и да премахна запечатаните или да не пипам нищо?
    При пчелите има мед, защото има ред!

  6. #4466
    Наблюдател
    Регистриран
    17.03.2016
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    общ.Невестино
    Щом си махнал майката на семейството което се рои, останалите маточници автоматично стават спасителни. Аз бих оставил 2 хубави запечатани маточника и бих развалил всички останали,че иначе ще настане голяма война между излюпващи се майки.

  7. #4467
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    На семейство със захранени роеви маточници отделих майката на ново място заедно с 2 рамки със запечатано пило, една с мед и една с прашец. Стръсках допълнително още 2 рамки с пчели. Добавих празна изградена рамка, както и рамка с восъчна основа.
    На старото място допълних бройката с пити. Имаше и прясно снесени яйца.
    Въпроса ми е на 5тия ден да отварям ли и да проверя дали има някой незапечатан маточник за да го оставя него и да премахна запечатаните или да не пипам нищо?
    Това не се прави така.
    Преместваш кошера а на негово място нов само с майката и всичката летяща пчела ще налети. От вече преместения кошер може да го оставиш цял а може и да го разцепиш на 2-3-4 отводки.
    При роево всички матоници са захранени от яйце и всички са качествени, не е нужно да разрушаваш нищо, но целта е да изкараш качествена майка.
    Но не мисли че си спрял роевото, даже по зле си направил като си махнал майката, аз съм го правил това и кошера лудна да роява.
    Роевия нагон е в летящите пчели.

  8. #4468
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    Щом си махнал майката на семейството което се рои, останалите маточници автоматично стават спасителни. Аз бих оставил 2 хубави запечатани маточника и бих развалил всички останали,че иначе ще настане голяма война между излюпващи се майки.
    Няма да стане война, а ще има рой след рой. Кошер в роево без майка роява до дупка

  9. #4469
    Наблюдател
    Регистриран
    17.03.2016
    Мнения
    34
    Пчеларски район
    общ.Невестино
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Няма да стане война, а ще има рой след рой. Кошер в роево без майка роява до дупка
    А ако се остави само 1 запечатан и не се допуска да направят след това маточници? Ще излезне ли семейството от роевото с едната нова майка,която ще се излюпи?

  10. #4470
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Vertex Виж публикацията
    А ако се остави само 1 запечатан и не се допуска да направят след това маточници? Ще излезне ли семейството от роевото с едната нова майка,която ще се излюпи?
    Да. Няма да излезе рой.

 

 
Страница 447 от 683 ПърваПърва ... 347397437445446447448449457497547 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •