Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 90 от 683 ПърваПърва ... 40808889909192100140190590 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 891 до 900 от общо 6828
  1. #891
    Наблюдател
    Регистриран
    19.07.2014
    Мнения
    7
    Благодарности !!! До 2 дни ще направя тази манипулация.Някой ако се сети за нещо специфично нека драсне всяко едно до уточняване ще ми е в полза.

  2. #892
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от bobko81 Виж публикацията
    и в двата кошера ли да подхраня със сироп преди да започна маниполацията?По принцип аз подхранвам роячето всяка вечер с 250мл. сироп.Има ли опасност пчелите от старият кошер да убият майката на слабото семейство(роячето).
    Може да изолираш майката за известно време със клетка за предаване или от големите кръгли който са забучват на питите
    Милен Михов

  3. #893
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    До по запознатите,интересуваме ако се открие амер.гнилец каква е компенсацията от държавата?

  4. #894
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1030782.jpg
Прегледи:      280
Размер:	121.8 KB
ID:	1779Снимка на две от първите ми хранилки.

    Закупени са от пчеларски магазин, нямаха "инструкция за употреба". Произведени са преди повече от 17 /седемнадесет/ години и ако сме живи и здрави и ако са при мен, няма причина да не изкарат още толкова. Рампата е набраздена от двете страни, преградата /жълтото/ - от едната страна, от другата има подсилващо оребряване и все пак в началото ги тръкнах няколко пъти с домакинско телче. Малкото капаче е прозрачно, големия капак - не, вероятно има защо. Повъртях ги доста и не виждам аз лично за какво мога да се сърдя на конструктора. Ся, ако някой някъде, известен-неизвестен производител, копирал-недокопирал и с мисълта за голямата пачка умишлено или от немарливост си е спестил някоя технологична операцийка, става друг въпроса.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #895
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, хранилките наистина изглеждат добре направени. Нямат федери и си имат всички необходими оребрявания. Да ти кажа тези хранилки са далече от боклуците, с които се сдобих преди около месец, когато реших да изтествам какво се продава на вътрешния пазар. Определено много копировачи са направили НЕКАДЪРНО КОПИРАНЕ и са влошили първоначалната конструкция. Към днешна дата знам един единствен производител, който прави качествени хранилки. Завода му е в Търново, а фирмата се казваше да не ви излъжа, но май беше Царевец Пласт. На капаците на хранилките на този производител има нарисувано нещо като крепост - това всъщност е Царевец.

    Ето го - намерих го:
    http://www.tzarevetz.com/products_pc..._inventar.html

    Последните 500 хранилки си ги купих от магазина, но изрично поисках да са от този модел на линка. Ами да ви кажа, всичките бяха перфектни. Нямаха федери и всички детайли си пасваха перфектно на мястото. Капаците си щракваха в леглата и заспиваха. Въобще - супер хранилка, но малко по-скъпичка от останалите. Аз си ги купих по 2 лева и ми направиха 5% отстъпка за количество.

  6. #896
    Потребител
    Регистриран
    16.08.2013
    Мнения
    54
    Щом тези хранилки ви се виждат хубави не знам как ще ви се сторят турските. Аз ползвам от тях и пластмасата е друга и всичко им е както трябва,а за пасване няма да говорим

  7. #897
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да, хранилките наистина изглеждат добре направени. Нямат федери и си имат всички необходими оребрявания. Да ти кажа тези хранилки са далече от боклуците, с които се сдобих преди около месец, когато реших да изтествам какво се продава на вътрешния пазар. Определено много копировачи са направили НЕКАДЪРНО КОПИРАНЕ и са влошили първоначалната конструкция. Към днешна дата знам един единствен производител, който прави качествени хранилки. Завода му е в Търново, а фирмата се казваше да не ви излъжа, но май беше Царевец Пласт. На капаците на хранилките на този производител има нарисувано нещо като крепост - това всъщност е Царевец.

    Ето го - намерих го:
    http://www.tzarevetz.com/products_pc..._inventar.html

    Последните 500 хранилки си ги купих от магазина, но изрично поисках да са от този модел на линка. Ами да ви кажа, всичките бяха перфектни. Нямаха федери и всички детайли си пасваха перфектно на мястото. Капаците си щракваха в леглата и заспиваха. Въобще - супер хранилка, но малко по-скъпичка от останалите. Аз си ги купих по 2 лева и ми направиха 5% отстъпка за количество.
    Доста нови артикули имат, миналата година бяха с доста по-скромен каталог(на изложението в Добрич имаха щанд - 2013г.), развиват се което е добре. Големите хранилки са интересни, преди няколко седмици намерих едни такива подобни на тавана(може би са от преди няколко десетилетия), и се замислих че не съм мяркал такива на пазара, но ето че има, и опледелено заслужават внимание. Миналата година си купих от стандартните - 0,7 литра. Имаше няколко неизползваемо счупени при транспорта, няколко със счупени ограничители(големият капак не може да седи изправен), и абсолютно всички големи капаци имаха едни люспици, които трябваше да бъдат почистени с нож, за да могат да се затварят. Не съм се занимавал да правя рекламации и връщане, просто му се обадих на човека и ми обеща при следваща поръчка да ми изпрати няколко бройки компенсация, от тогава не съм поръчвал, просто не ми се е налагало да поръчвал, но пък и цената беше почти двойно по-ниска от в пчеларските магазини тъй че не се оплаквам. Просто ми беше интересно още тогава, защо се казват Царевец пласт и имат крепост като емблема, а пратката дойде от Добрич, и сега гледам в сайта им че адреса им е в Добрич.

  8. #898
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Молба за отговор от много начинаещ пчелар към запознатите-имам два многокорпусни 10 рамкови кошера от тазгодишни отводки.Вече се разшириха до около девет рамки и предстои поставяне на втори корпус.Разполагам само с рамки с восъчни основи/нямам изградени пити/.Въпроса е да ги поставя всички нови отгоре с корпуса и да не пипам повече,или да ги разместя по някакъв начин шахматно?

  9. #899
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Нищо не прави.Сега се мисли вече за свиване . .Но все пак си зависи от района и пашата.Не си зори пчелите а ги щади и подготвяй за зимата.
    Милен Михов

  10. #900
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Прав е колегата , от тук нататък няма за какво да ги юркаш повече. Нека иззимуват а напролет ще си довършат работата
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

 

 
Страница 90 от 683 ПърваПърва ... 40808889909192100140190590 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •