Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 390 от 683 ПърваПърва ... 290340380388389390391392400440490 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,891 до 3,900 от общо 6828
  1. #3891
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    П.П. Ако не е тайна колко тона захар купи през сезона. Нищо лично колега, но се захващаш в отрасъл и бизнес, в който произвеждаш хранителни продукти за консумация от хората. Деца....
    Аз като храня със захар, защо Апимел ми купува меда?Защото изледванията показват, че меда ми влиза в категорията на био мед. Не е критерий дали храниш със захар, а кога храниш.

  2. #3892
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз като храня със захар, защо Апимел ми купува меда?Защото изледванията показват, че меда ми влиза в категорията на био мед. Не е критерий дали храниш със захар, а кога храниш.
    Да знаеш, че питащите хранят пчелите си с духовна храна, а после се чудят, защо им мрели пчелите, защо се губили майките, защо, защо ...... Преди време дадох пример с животновъдите, ако не дават зоб (зърно), какъв ще е добива на мляко? Кой ли чете и вдява в написаното? - Никой! Е тяхна си работа, нека се мъчат и чудят, и вайкат и постоянно си задават въпроса- Защо? Главната цел на пчеларя е да има силни семейства, но не на всеки се отдава, а това се постига с манджа в точното време бре, специалисти.

  3. #3893
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Здравейте,
    днес направих проучвателна обиколка на насажденията около единия пчелин. Оказва се, че напролет ще съм в "море" от рапица. В двукилометровата зона почти всички насаждения са рапица, останалите са угар и малко пшеница. Освен това имам акация и липа, но не повече от 100 декара от вид. Има и ливади с магарешки тръни, около 100 декара. Пчелина е съставен от 60 бр. отводки на 4 рамки и 30 бр. на 5 - 7 рамки в ЛР корпус. Това в североизточна Добруджа. Четох доста, но ми трябва обобщен съвет - прави 1, после 2 и т. н. Освен да извадя мед през лятото, целта е бройката да стане 200 семейства наесен, така че ще трябва правилна стратегия. Мед от рапица засега не искам.
    Пчелина ти е в рая,дано презимуват ДОБРЕ,не само да изкарат някак зимата-после е лесно.

  4. #3894
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Споко, не само твоя са взели. Има ли тонаж взимат, взимат. Взимат и от дистрибуторите на инвертирания сироп даже.

  5. #3895
    Автор
    Регистриран
    19.02.2016
    Мнения
    146
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз , като колегата , също сметнах че тази година ще е подходяща да увелича семействата - то добре , отводка лесно се прави , ама пресолих манджата с бройките .
    Два големи проблема , посмъртно не можах да накарам повечето да увеличат пилото за зимна пчела ( нови пити , искат си стари и това е ) и инвентар . За капак , за малко да изтърва акара . Човек си учи най-добре уроците по трудния начин предполагам , сигурно защото излиза скъпо , а то уж е по-добро . Това което съм за себе си решил - бройката да не надвишава възможностите за инвентар , двете да не надвишават практическият опит - трите да зависят най-малко от литературата .

  6. #3896
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от michail76 Виж публикацията
    Пчелина ти е в рая,дано презимуват ДОБРЕ,не само да изкарат някак зимата-после е лесно.
    То че е рай рай е ама пчелите какво изпълнение на стопанския план ги чака.
    Нема лабаво

  7. #3897
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не разбирам. 20 отводки на 8 рамки към 20.04 ти пускат 20 роя през май и после вадиш от тях още 70 отводки и 150 кг. мед? Ако това е вярно значи е време да осъзная, че пчелар от мен не става и да се откажа от този занаят.
    Братле,всичко е до района...Колега през април 2015г. нацепи вс.кошери на две,като едната половина си произведе свищеви....В края на август изкара средно по 17-18кг мед от кошер.

  8. #3898
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Аз миналата година увеличих двойно бройката, средния добив бе 40кг, това го смятам като деля продукцията на броя семейства, които са презимували без значение на колко рамки са били(имах всякакви).Тази година същата работа само, че добива ми е 25-26кг.

  9. #3899
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ачка,Костадинов не пишете такива неща повече, че на някоя пчеларска среща ще ва линчуват задето лъжете :-):-):-). По, по малко с лъжицата, някой няма да могат да приглътнат :-):-):-).

  10. #3900
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе

 

 
Страница 390 от 683 ПърваПърва ... 290340380388389390391392400440490 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •