Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 512 от 683 ПърваПърва ... 12412462502510511512513514522562612 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,111 до 5,120 от общо 6828
  1. #5111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Щом няма толкова много паша не можели да да си докара нападение ако ги върне в не подходящо време?
    Само привечер,поне аз така направих.

  2. #5112
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Нямаше как да врътна плодникова рамка, защото нямаше такава само с мед. Всичките бяха смесени, и там дето имаше 80 процента мед, имаше и 20 процента пило, или 10 процента прашец и 10 процента пило. Въпреки че планувах да се простя с тия няколко килийки с пчели, но стареца ме разубеди. Ето сега ще ги оставя да си снася в магазина, пък като се излюпят, веднага ще ги разкарам и така. Както казах, вкарах една за градеж допълнителна плодникова, почти съм сигурен, че са я почнали, с което ще осигоря до тогава място за снасяне на майката. Кошера ми не е с отделно дъно, не мога да сложа магазина отдолу. Поне сега си научих урока. Едни казваха, че не може да снася в магазинните, че били дълбоко - е, май това не беше вярно. Другия път ще се погрижа по-добре за плодниковите.

  3. #5113
    Потребител
    Регистриран
    13.09.2016
    Мнения
    91
    Та, последно, какво трябваше да направя и кога?

  4. #5114
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Последно:
    Щом не си с отделящо се дъно си вземи една ханеманова решетка. Намери майката и я постави в плодника. Над него постави решетката и после магазина. Пилото от магазина ще се излюпи, а през това време ще се появи и мед в магазина. Като се излючи пилото махаш решетката и на нейно място един налон кото да не покрива съвсем плодника а да остане 3-4 см процеп към магазина в предния край на кошера. Така остава кошера до средата на октомври (примерно) през това време пчелите ще свалят всичкия незапечатан мед от магазина в плодника. После махаш магазина и въобще не ти пука, че има малко кафяво там където е било пилото и без това на пролет е много възможно пак да снесе там и ти ще си доволен да снася там вместо да се рои. Основата я махни. Хайде и със здраве и сядай да четеш че имаш доста за четене и ти препоръчвам малко по-голямо уважение към хората които ти помагат (Стареца) както и към майката (кучката която ти насра питите).

  5. #5115
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от qnkov90 Виж публикацията
    Та, последно, какво трябваше да направя и кога?
    На Рости варианта е по добър, но и това е решение.рамка-435x460-разборная-на-самрезах_2.jpg

  6. #5116
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/eeVqtNwTFL4
    https://www.youtube.com/watch?v=1LHE...ature=youtu.be Това колеги дава ли мед.Наблюдавам ги от доста време много са работливи що прашец вкараха в тия малки дупки не е истина.

  7. #5117
    Дака, не знам дали е медоносно, но става супер салата от него. Това е тученица.

    Бери за салата и не се чуди. А кото забогатееш от поредната схема, ще чакам да почерпиш.

  8. #5118
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Юрка за тученицата знам от един майстор от Видин,че става за салата и за продан на пазаря.Ти виж за пчелите кажи дали дават мед.Другото ако знаеш какви са им търтеите щото не видях нито един.А според мен няма ли търтеи няма и да има роене.

  9. #5119
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Последно:
    Щом не си с отделящо се дъно си вземи една ханеманова решетка. Намери майката и я постави в плодника. Над него постави решетката и после магазина. Пилото от магазина ще се излюпи, а през това време ще се появи и мед в магазина. Като се излючи пилото махаш решетката и на нейно място един налон кото да не покрива съвсем плодника а да остане 3-4 см процеп към магазина в предния край на кошера. Така остава кошера до средата на октомври (примерно) през това време пчелите ще свалят всичкия незапечатан мед от магазина в плодника. После махаш магазина и въобще не ти пука, че има малко кафяво там където е било пилото и без това на пролет е много възможно пак да снесе там и ти ще си доволен да снася там вместо да се рои. Основата я махни. Хайде и със здраве и сядай да четеш че имаш доста за четене и ти препоръчвам малко по-голямо уважение към хората които ти помагат (Стареца) както и към майката (кучката която ти насра питите).
    В събота отивам да помагам . Преди 4 дни , ги прегледах и нищо , ама нищо общо с писането . Село Юнец .

  10. #5120
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Здравейте колеги,имам един въпрос към вас.Преди време показах един рой на сайванта на който му сложихме магазин.След днешната проверка 11 рамки с пило и двата корпуса са изпълнени с пчели.Кошера е 8 рамков.Въпросът ми е как да постъпя с такова семейство?Имам няколко идеи ,но нека и чуя вашите предложения.Не знам да ли е на хубаво,но като тая година такова правене на пило не съм виждал.

 

 
Страница 512 от 683 ПърваПърва ... 12412462502510511512513514522562612 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 10 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 10 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •