Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 86 от 683 ПърваПърва ... 3676848586878896136186586 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 851 до 860 от общо 6828
  1. #851
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Благодаря за загрижеността Ви г-н Йорданов. Виждам, че сте от Свищов, аз също но по стечения на обстоятелствата живея в София. Та да ви отговоря:
    на 05.07.14г. като започна да цъфти липата на едината отводка която беше на 8 рамки пълни с пчели и 4 рамки със запечатано пило реших да му сложа магазина. В магазина сложих 4 рамки с основи и на 13.07.14г. след като ги отворих останах учуден че рамките бяха изградени и напълнени с липов мед. Не бях готов за този резултат и веднага сковах и обтелих още 5 рамки и напълних магазина ще видя след като прецъфти липата какво е станало. Установих, че е липов меда защото го опитах от далаците, които бяха пуснали в празното пространство в магазина. Другото което ми направи впечатление, е че магазинните рамки ги бяха изградили доста неравномерно( една издута, до нея другата вдлъбната), но си мисля че е заради това, че бяха само основи. Другата отводка също се развива добре в момвнта е на 9 рамки + 1 за градеж, може би трябваше и на нея да и сложа магазин, нооооо мисля че е късно вече.

  2. #852
    Автор
    Регистриран
    21.07.2013
    Мнения
    127
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    ... Другата отводка също се развива добре в момвнта е на 9 рамки + 1 за градеж, може би трябваше и на нея да и сложа магазин, нооооо мисля че е късно вече.
    Мисля,че изобщо не е късно.По принцип магазините се свалят към края на август,според пашата.До тогава може да ти напълнят магазина.Ако нямаш изградени рамки,слагай да градят,до като могат.

  3. #853
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Да, и аз мисля като Антонов. Слагай смело да градят и на седмица-две поглеждай как е в плодника, обаче внимателно. Неравномерното изграждане - след първото центрофужене ще ги оправят. Особено пък ако има и с какво да ги напълнят Успех!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #854
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    29
    каква е схемата за третиране срещу болестите и акарите.
    Кога трябва да се направи и със какви препарати?

  5. #855
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2012
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Силистра с .Сребърна
    Здравейте, Искам да попитам защо всичките кошери пчелите пълнят мед долу а не в магазина днеска преглеах няколко и от 12 плодникови рамки 2 са пило а всичко останало е с мед а магазините стоят празни некачват горе.

  6. #856
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Огледай си добре пилото и майките.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #857
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Огледай си добре пилото и майките.
    Какво по точно да се огледа
    Милен Михов

  8. #858
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Ако са малко пчелите няма да се качат в магазна,малкото пило е проблем с майката.Може и да е временен,и най вече недоглеждане на пчеларя.

  9. #859
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2012
    Мнения
    21
    Пчеларски район
    Силистра с .Сребърна
    Пчели има но просто не оставят майката да снася а пълнят всичко с мед а горе не качват

  10. #860
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Провери разстоянието между магазинните пити и тези в плодника да не е голямо.Ако над плодниковите имаш 10 мм. и под магазинните 10мм. то това си е препятствие.Въпрос на изработка на кошер.Или ще чакаш да надградят мостове или пусни една , две от плодниковите пити през магазина.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 86 от 683 ПърваПърва ... 3676848586878896136186586 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •