Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 593 от 593 ПърваПърва ... 93493543583591592593
Резултати от 5,921 до 5,922 от общо 5922
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    При мен пашата свърши на практика. Носят нещо, но не го складират, нищо не капва, докато два дни тръскам рамките и прибирам меда. Тоест, не попаднах на недозрял нектар. Има още много незапечатани рамки, та им ги оставих. Сега е средата на юли. Пило има запечатано на по две, три и някъде по 4-5 рамки. Незапечатаното ми се вида малко. Повечето семейства са силни, с по два корпуса ЛР пчели. Сега какво да направя? При липса на паша може ли да правя отводки, които сами да си правят майки? Няма кой да обикаля през ден-два да им сипва сироп, него ще им го дам ударно при зазимяването. Да ги оставя така, ще си изядат запасите, но може ли да се изроят? За зазимяване е рано. Мисля да ги третирам за акар, но и за това ми се вижда рано. Давайте акъл.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

Заслужил Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    При мен пашата свърши на практика. Носят нещо, но не го складират, нищо не капва, докато два дни тръскам рамките и прибирам меда. Тоест, не попаднах на недозрял нектар. Има още много незапечатани рамки, та им ги оставих. Сега е средата на юли. Пило има запечатано на по две, три и някъде по 4-5 рамки. Незапечатаното ми се вида малко. Повечето семейства са силни, с по два корпуса ЛР пчели. Сега какво да направя? При липса на паша може ли да правя отводки, които сами да си правят майки? Няма кой да обикаля през ден-два да им сипва сироп, него ще им го дам ударно при зазимяването. Да ги оставя така, ще си изядат запасите, но може ли да се изроят? За зазимяване е рано. Мисля да ги третирам за акар, но и за това ми се вижда рано. Давайте акъл.
    Ако решиш да правиш отводка сега, с колко рамки ще я направиш?

Страница 593 от 593 ПърваПърва ... 93493543583591592593

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

• Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •