Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 590 от 683 ПърваПърва ... 90490540580588589590591592600640 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,891 до 5,900 от общо 6828
  1. #5891
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чудна работа. Първо си залагат за смяна и след като ”размислят” разрушават и започват други. Май пишем във форума на приципа - лаф да става.
    Здравей Дончев!Давай нещо по въпроса!Някакъв жокер поне.

  2. #5892
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравей Дончев!Давай нещо по въпроса!Някакъв жокер поне.
    Какво те интересува конкретно, защото тук всъщност нищо не обяснявам, а казвам на Друмев, че пише глупости.

  3. #5893
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Уж неме разбра ,а сега било глупости.Аз какво съм виновен,че пчелитеми правят такива работи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #5894
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравейте!Силно семейство ЛР.Млада майка на 15дни,осеменила четвъртината на 2 пити от 2-те страни.Логично заложен единствен маточник на 5-6 дни в средата на питата на място с отрязан участък.Мисля да отнема рамки и пчели от него.Какво ще стане ,ако отнема и майката?
    Трябва ли да изчакам да запечатат маточника и тогава да отнема майката,за да не заложат свещеви?

  5. #5895
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Трябва ли да изчакам да запечатат маточника и тогава да отнема майката,за да не заложат свещеви?
    Не виждам какъв е проблема с отнемането на майката по което и да е време и направата на маточници. В зависимост от силата на семейството е вероятно да направят или не други маточници. А каква е ролята на пчеларя тук? Ами да проверява и направлява действието на пчелите към това което очаква. Затуй, че въпроса ти - какво ще направят след махане на майката - ами каквото си искат е отговора. Затуй, че действай.

  6. #5896
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    mici-92
    -Аз така действах със три кошера за самосмяна,правеха си по един-два маточника за самосмяна,хубави големи.Запечатват маточника и аз местя майката в нов кошер със още една рамка.След 3-4 дена на преместената майка слагам две рамки със запечатано пило пред люпене и слагам основа за градеж.Понеже майката стара 2015г.те пак си правеха маточник за самосмяна и аз повтарях всичко отначало пак)) Така си направих 14 отводки от три кошера със маточници за самосмяна.Всичките майки се оплодиха и снасят супер в момента.

  7. #5897
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    И ние години наред така правехме,но тази година нещо не се получава,но всяко зло за добро.Свищаците които направиха бяха по хубави от самосменните.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #5898
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2014
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    Здравейте момчета,да питам дали вече е късно да си направя 2-3 сборни отводки от наличните ми 6 добри семейства .Не държа да вадя мед от тях. Благодаря Ви предварително.

  9. #5899
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от g_ker Виж публикацията
    Здравейте момчета,да питам дали вече е късно да си направя 2-3 сборни отводки от наличните ми 6 добри семейства .Не държа да вадя мед от тях. Благодаря Ви предварително.

    Аз ако бях на твоето място и не чакам мед бих си направил 6 оттводки с майките не сборни.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #5900
    Наблюдател
    Регистриран
    16.05.2014
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз ако бях на твоето място и не чакам мед бих си направил 6 оттводки с майките не сборни.
    Не те разбрах точно какво имаш впредвид с майките.

 

 
Страница 590 от 683 ПърваПърва ... 90490540580588589590591592600640 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •