Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 576 от 683 ПърваПърва ... 76476526566574575576577578586626676 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,751 до 5,760 от общо 6828
  1. #5751
    По добре изобщо не ги пипай следващите 2-3 седмици.

  2. #5752
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Здравейте, колеги искам да ви попитам как мога да дезинфектира магазин рамки лазени и наядени от мишки или може би плъхове?

  3. #5753
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    72 часа след прехвърляне на личинките, видях запечатан маточник( преди това съм отстранил всички незахранени или слабо хранени личинки). Маточникът е хубав на външен вид, бял, правилно изграден, сигурен съм, че не съм пренесъл стара личинка - трябва ли да се притеснявам, че са го запечатали толкова бързо?..да го оставя ли или да го премахна?

  4. #5754
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Колеги обяснете ми защо когато се направи отводка на 5-я ден се маха запечатания маточник? Предстои ми да правя доста отводки,няма да е качествена майката ли.

  5. #5755
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    72 часа след прехвърляне на личинките, видях запечатан маточник( преди това съм отстранил всички незахранени или слабо хранени личинки). Маточникът е хубав на външен вид, бял, правилно изграден, сигурен съм, че не съм пренесъл стара личинка - трябва ли да се притеснявам, че са го запечатали толкова бързо?..да го оставя ли или да го премахна?
    Аз бих се притеснявал. При правилно пренасяне, запечатват след 4 и половина-5 дена.
    Щом са запечатали на 3 ден, значи е била 1,5- 2 дена по стара.
    Най малко, ще се излюпи първа и ще убие другите.

  6. #5756
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Колеги обяснете ми защо когато се направи отводка на 5-я ден се маха запечатания маточник? Предстои ми да правя доста отводки,няма да е качествена майката ли.
    На 5 -ти ден запечатани ще са хубави маточниците.
    Проверява се за запечатани на 3-4 ден след като останат без майка.
    За да разбереш логиката разгледай календара на майката.
    http://pchelar.com/node/173

  7. #5757
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Чанко, не правете това във вашите кошери, което съм по казал на клипа, тава се прави само от професионалисти имащи куража да не работят по старите хроники на пчеларите от балканската война. Първо- кошера е пласмасов и пчелите подържат по лесно температурата в кошера, второ- ако не ги разширя ще се рой, трето- в момента имат по 4 изградени основи в тази мъгла и тези 10-12 °, чакам да пекне най накрая. Развитието на кошера ще гледам да го снимам, за да се види, че няма невъзможни неща.
    Еее, аз ти популяризирам технологиите, ти скачаш пак. Пиши на колегата не на мен. Аз нямам брат ( да вдига ), затова двукорпусната система ДБ само съм я чел.
    пп. Понеже пишеш сякаш сме играли билички двамата, ще си позволя един съвет : Стига експерименти, минавай на лежаци, че след някоя годинка ще трябва кран да търсиш за тези корпуси.

  8. #5758
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Еее, аз ти популяризирам технологиите, ти скачаш пак. Пиши на колегата не на мен. Аз нямам брат ( да вдига ), затова двукорпусната система ДБ само съм я чел.
    пп. Понеже пишеш сякаш сме играли билички двамата, ще си позволя един съвет : Стига експерименти, минавай на лежаци, че след някоя годинка ще трябва кран да търсиш за тези корпуси.
    Въобще не скачам, страх ме е някой пчелар практикуващ ДБ с един магазин от 40 -50 години да не получи удар, като види какво правя, а магазините за мед тепърва ще ги слагам. Това е пчелина на брат ми и аз съм тоя дето помага при вдигането, мойте са вече само магазини.

  9. #5759
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    ...... а магазините за мед тепърва ще ги слагам.....
    Пак си отстъпил от технологията, къде остана единия магазин мед от джанки.

  10. #5760
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    По добре изобщо не ги пипай следващите 2-3 седмици.
    Не послушах съвета, нали трябва да се уча. Надникнах днес да видя какво става в четирите кошера, за които написах, че съм пренесъл по един корпус върху търтовка. В единия случай съм пренесъл майката и в кошера - донор има запечатани маточници. В другия случай не съм пренесъл майката и десетина маточници има изградени в пренесения корпус. За мое голямо учудване там повечето маточници са незапечатани, а пък мина една седмица оттогава, трябваше да са запечатани всичките. Възможно ли е да правят маточници върху яйца от търтовки?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 576 от 683 ПърваПърва ... 76476526566574575576577578586626676 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •