Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 543 от 683 ПърваПърва ... 43443493533541542543544545553593643 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,421 до 5,430 от общо 6828
  1. #5421
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз бих им дал твърда храна.Вече е късничко за захарен сироп.Проблема ако има според мен е да ли има къде да се хване гнездото?Да ли са изградили достатъчно далачета?А за това да ли ще оцелеят господ решава тия неща.Все пак пчеларите броят на пролет.

  2. #5422
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Могилска Виж публикацията
    В края на септември, преди дъждовете в двора ми влезе рояк и ми се стори, че се засели в едно старо буре.
    Края на септември не е нормално да излиза рояк. Сега е края на октомври и смятам, че е късно да му се помогне, особено в бурето. Както е казано : от където дошло-там отишло.

  3. #5423
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Миналата година на мой приятел му се засели по същия начин и изкара зимата.Момчето е от Величково, Пазарджишко.

  4. #5424
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2017
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Виноградец, общ. Септември, обл. Пазарджис
    Да, вече разбрахме, че роякът е дошъл късно, може би е бил на още по-неподходящо място и са усетили, че идва дъжд и студ. Не знам. Нямам представа какво правят вътре и как са се устроили.

    Казвате - твърда храна - а каква трябва да е тя и как ще я поставя, като реално бурето има само един отвор - кръглата дупка с диаметър около 3-4 см на най-издутата част в средата.

    Дали ако го увием с нещо няма да им е малко по-топло... Да завъртим ли бурето в определена посока - сега отворът е на запад, но от там духа и вятърът и вероятно ще навява дъжд и сняг. Жал ми е за животните и ми се иска да им помогна максимално.

    Величково не е далече от Виноградец - мисля на около 15-20 км югоизточно. Дано и тези при нас имат късмет.

  5. #5425
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Рояк късен септември може да избяга също така и от акар.Ако имате някой познат пчелар може да му поискате една лентичка и да я мушнете и закрепите на самия вход.Има готови храни по пчеларските магазини които не са и скъпи мин. 3 лва
    Може да я натрошите и през отвора да я вкарате.Има и рецепти за питки които също може да си направите.Тук във форума не знам да ли има такава тема с рецепти.

  6. #5426
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Края на септември не е нормално да излиза рояк. Сега е края на октомври и смятам, че е късно да му се помогне, особено в бурето. Както е казано : от където дошло-там отишло.


    С това непозитивно мислене не знам как си гледаш пчелите./Шегувам се Атанасов/

  7. #5427
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    ПИТКИ ЗА ПОДХРАНВАНЕ С ПРОТЕИН

    Това намерих във форума, но не съм я чел и не зная да ли ще ви е полезна.Но щом не са я изтрили значи има ценни съвети.

  8. #5428
    Наблюдател
    Регистриран
    26.10.2017
    Мнения
    15
    Пчеларски район
    Виноградец, общ. Септември, обл. Пазарджис
    Благодаря ви,
    утре ще потърся в Пазарджик пчеларски магазин, надявам се да имат от тези лентички за акари - те за диагностика ли са или лечебни? Ще купя готова храна. Ако я начупя и я пъхна през отвора, тя ще падне на дъното - надявам се, че ще могат да си я вземат. На колко време трябва да се подхранват? Струва ми се, че не са много животинки - няма блъсканица въпреки тесния отвор като влизат и излизат.

    Не пишете нищо затова, дали и как да изолирам бурето, да го вдигна ли на още по-високо. Благодаря ви, ще разгледам рецептата.

  9. #5429
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не са за диагностика,вие няма да търкаляте буретоЗа лечение са срещу акари.Може и без да го завивате с някой стари дрехи просто го сложете на завед и да не ви пречат пчелите.

  10. #5430
    Потребител
    Регистриран
    18.03.2013
    Мнения
    90
    Пчеларски район
    общ. Козлодуй , обл. Враца
    Все още не е късно да му се помогне! Намерете или купете един кошер и няколко пити с мед ,както и няколко празни. Все във вашия район ще има някой пчелар да ги прехвърли в кошера , там ще може адекватно да им се помогне.

 

 
Страница 543 от 683 ПърваПърва ... 43443493533541542543544545553593643 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •