Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 536 от 683 ПърваПърва ... 36436486526534535536537538546586636 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 5,351 до 5,360 от общо 6828
  1. #5351
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Демек, не се мъчи за шепа пчели. Обречени са!
    Става дума за :"...шепа пило и почти без запаси на по 6_7 междурамия...", а не за шепа пчели.

  2. #5352
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Става дума за :"...шепа пило и почти без запаси на по 6_7 междурамия...", а не за шепа пчели.
    Да бе, май не съм догледал. Въпреки всичко, подаването на мед, дори и във формата на разпечатване на пита е противопоказно по това време, заради нападенията. Гледам има и специалисти с пармаци (пръсти) - нека се изкажат и те, че ние малко старомодно разсъждаваме.

  3. #5353
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да бе, май не съм догледал. Въпреки всичко, подаването на мед, дори и във формата на разпечатване на пита е противопоказно по това време, заради нападенията. Гледам има и специалисти с пармаци (пръсти) - нека се изкажат и те, че ние малко старомодно разсъждаваме.
    Незнам къде се намира Криводол, но колегите сигурно знаят. Зависи от района, при мен се кротнаха вече. При разпечатване на мед, бръмва само този кошер за малко и това е.

  4. #5354
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да бе, май не съм догледал. Въпреки всичко, подаването на мед, дори и във формата на разпечатване на пита е противопоказно по това време, заради нападенията. Гледам има и специалисти с пармаци (пръсти) - нека се изкажат и те, че ние малко старомодно разсъждаваме.


    Аз храня, но тук е над 600м.В Елена не бих си позволил сериозно.

  5. #5355
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Да, вероятно и местонахождението на пчелина е от значение, но ... Практиката най-добре учи!

  6. #5356
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    С брата имаме облог той гледа в Елена подобно семейство може би малко по слабо от моето тук.Той копира моето хранене,но с повече опит не знае, че може да си вкара авто гол.Не, че при мен не може да се случи,но това е единствения начин да запазя семейството до пролетта.

  7. #5357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Незнам къде се намира Криводол, но колегите сигурно знаят. Зависи от района, при мен се кротнаха вече. При разпечатване на мед, бръмва само този кошер за малко и това е.
    Вчера при това не лошо време нямаше почти никакъв летеж.Две празни туби от инверт нарочно ги оставих отворени на 100 тина метра от пчелина,вчера имаше по само една оса,похапваше капчица сладост.Съвсем се обърках,май ще ги оставя така,близо 20кг мед над главите им,би ттябвало да се справят сами,освен това не съм се намесвал в подредбата на гнездото

  8. #5358
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Съвсем се обърках,май ще ги оставя така,близо 20кг мед над главите им,би ттябвало да се справят сами,освен това не съм се намесвал в подредбата на гнездото
    Наистина си се объркал, при толкова мед да даваш инверт. Съветите, които ти се дадоха имаха за цел да избегнеш ефекта на т.н. -мъртва зона.
    пп. не разчитай на 100% на пчелите да се зазимят сами.

  9. #5359
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Вчера при това не лошо време нямаше почти никакъв летеж.Две празни туби от инверт нарочно ги оставих отворени на 100 тина метра от пчелина,вчера имаше по само една оса,похапваше капчица сладост.Съвсем се обърках,май ще ги оставя така,близо 20кг мед над главите им,би ттябвало да се справят сами,освен това не съм се намесвал в подредбата на гнездото
    Ако меда е запечатан от летва до летва ще им е малко трудно, особенно ако е студена зима. Аз съм имал подобен проблем то моя глупост когато започнах да гледам кошери и ги мислих цяла зима, за моя радост имах късмет с мека зима и от тогава кълбото винаги в горния корпус. Кълбото в 1ви корпус зимува много по зле с много повече подмор понеже пчелите работят повече да топят по голям обем.

  10. #5360
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ... и от тогава кълбото винаги в горния корпус. Кълбото в 1ви корпус зимува много по зле с много повече подмор понеже пчелите работят повече да топят по голям обем.
    Дали в първи или втори, корпусите са си все два, обема е все един и същ, как така топлят по-голям обем при зимуване на първи корпус?

 

 
Страница 536 от 683 ПърваПърва ... 36436486526534535536537538546586636 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •