Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 683 ПърваПърва ... 345671555105505 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 6828
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    12.07.2011
    Мнения
    15
    благодаряви много за отговорите
    имам още едно питане
    искам да си направя по една отводка от тях какав съвет бихте ми дали
    с цял корпус или няколко рамки
    с маточник или оплодени маики

  2. #42
    Цитат Първоначално публикувано от нако m
    благодаряви много за отговорите
    имам още едно питане
    искам да си направя по една отводка от тях какав съвет бихте ми дали
    с цял корпус или няколко рамки
    с маточник или оплодени маики
    Имаш 6 кошера ЛР.Искаш да направиш по една отводка от тях.Въпроса ми е - Какво ще правиш с тези 6 отводки???
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  3. #43
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от Лежаков
    Не е мутирал - клонирал се е.
    :D :D :D Нако според мен с оплодена майка ще е най-добре защото по бързо ще ти се развие отводката ,но аз съм много неопитен ,обаче съм сигурен на 95% ,че в раздела Размножаване и селекция ше намериш отговора

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За да ти се даде подходящ съвет, трябва да знаем малко повече за района в който пчеларстваш, какви са условията, какви ранни паши имаш и въобще на какво разчиташ, дали само да създадеш нови семейства или искаш да извадиш повечко мед, а отводките да ти са между другото. При всички положения обаче, за теб ще е по-добре да използваш готови оплодени майки.

  5. #45
    Помогнете му да направи отводките и ако не знае какво да ги прави,ще ги закупя.Може и търг да направиме.Като начало давам 150 лв. за отводка.Ако оживеят,то не виждам какво друго може да ги умори.Ще бъдат в основата на бъдещата ми селекция.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не се базикайте с човека. Всички сме минали по този път. И аз съм благодарен на хората, които са ми помагали на живо, както и от съветите на голяма част от тези които сме във форумите. Ако не бяха те, то сега сигурно щях да съм доста по-назад в пчеларството. Преди години, когато и аз питах за неща, които на повечето от вас сега ви се струват смешни, тогава никой от пишещите не се е отнасял надменно с мен. Напротив помагаха ми. Явно или времената и нравите са се променили или аз остарявам.

  7. #47
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Не се базикайте с човека. Всички сме минали по този път. И аз съм благодарен на хората, които са ми помагали на живо, както и от съветите на голяма част от тези които сме във форумите. Ако не бяха те, то сега сигурно щях да съм доста по-назад в пчеларството. Преди години, когато и аз питах за неща, които на повечето от вас сега ви се струват смешни, тогава никой от пишещите не се е отнасял надменно с мен. Напротив помагаха ми. Явно или времената и нравите са се променили или аз остарявам.
    Не бъди толкова снизходителен.Лично аз се дразня от хора,които не желаят да положат и минимални усилия за да поститнат нещо в този живот.Чакат на готово рецепта за успеха,а след като се провалят всички са им виновни. Все още чакам отговор- какво ще ги прави тези 6 отводки.Не може да имаш 6 кошера и да нямаш никаква представа,какво ще ги правиш.
    Между другото дали в тези кошери има все още пчели???
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  8. #48
    Наблюдател
    Регистриран
    12.07.2011
    Мнения
    15
    пчелите ми са в с.безводица добричко има рапица,акация,липа и слънчоглед
    през 2010г. помагах на един доста възрастен дядо тои имаше само дб за благодарност ми даде 3 роя които ги хванахме в корпуси.
    Дядото през 2011 началото на зимата почина.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    12.07.2011
    Мнения
    15
    и лятото от тяз направих по една отводка и изкарах мед след акацията бях ги дигнал на 4етери корпуса извадиь меда и ги цепих не гледах каде ще баде маиката

  10. #50
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Ти май се сети от къде да започнеш,ама нещо не зглобяваш правилно изреченията,дай сега по-подробна информация.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 5 от 683 ПърваПърва ... 345671555105505 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •