Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 465 от 683 ПърваПърва ... 365415455463464465466467475515565 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,641 до 4,650 от общо 6828
  1. #4641
    Наблюдател
    Регистриран
    04.08.2016
    Мнения
    24
    Пчеларски район
    Козлодуй
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Въпросът ми не беше към теб,но нищо.Каква е температурата при вас днес по обед?
    Разбрах аз към кого е, ама да си кажа всичко, че са ми само двата

    Към 11 беше 25 оС След това стана по-топло. Според https://www.meteoblue.com в 17:00 е било 31 оС

  2. #4642
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Трудно ти се разбира на писанките бе Друмев. Ние вече сме ти сникнали, ама колегите им е зор. Напрегни се малко и туряй препинателните знаци, т.е. запетайките където трябва.


    Стремя се,но с тия чатове,фейсове и др. съм като в небрано лозе.Ама виж колегата как са урентира не е като теб да свиква.

  3. #4643
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от reopru Виж публикацията
    Разбрах аз към кого е, ама да си кажа всичко, че са ми само двата

    Към 11 беше 25 оС След това стана по-топло. Според https://www.meteoblue.com в 17:00 е било 31 оС


    И аз като теб стеснявам входовете,но вече мисля,че трябва да се отварят напълно.Много ги мъчи вече жегата.

  4. #4644
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Стремя се,но с тия чатове,фейсове и др. съм като в небрано лозе.Ама виж колегата как са урентира не е като теб да свиква.
    На калпав космонавт звездите му пречат.

  5. #4645
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В чат стаите ако сложа запетая или главна ме мислят за смахнат.До скоро само и на мймуница се пишеше.

  6. #4646
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от inio33 Виж публикацията
    Имали на дъното мрежа ? това ги мори жегата за това са на дъската.
    Аз сега започнах да преправям дъната на моите кошери, че са с изцяло плътни дъна, но се чудя тази мрежа дали не е вредна за краченцата на пчелите. Като ходят върху нея няма ли да пропадат крачката им в дупките на мрежата и да се късат? Аз съм купила 2 вида мрежа, едната е доста ситна, но пак не съм сигурна.

    Четох по разни сайтоев и форуми, някои казват, че мрежата е опасна, други твърдят, че нямат проблеми.
    Не знам какво да направя. От една страна тези дъна, плътните, са трудни за добра вентилация. От друга - тази мрежа.... да не повреди краченцата на пчелите.

  7. #4647
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Представи си току що изградена пчелна основа. Почти като мрежата е според мен.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #4648
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    При употребата на мрежесто дъно възниква още един проблем. За него се говори съвсем от скоро. Появяваха се данни от пчелари практици за това, че под такова дъно (с телена мрежа 3 на 3 мм), по намаслената хартия, която е поставена за контрол на естествено отпадналите акари, се откриват и части от пчелни крачета. И то не малко. т. е. оказва се, че мрежата наранява и дори отскубва цели крачета на част от пчелите.
    Тази, която ползват нашите сръбски колеги е много привлекателна- тя е лека, неръждаема, може да се обгаря. Според горното твърдение обаче, тя вероятно е още по-опасна, защото не е плетена, а е с изрязани, щамповани отвори. т. е. тя има остри ръбове, а освен това те, отворите, са ромбовидни и повлечените крачета към острите им ъгли попадат директно в нещо като ножици.
    Патентовано специално дъно, решаващо този проблем се рее някъде в Интернет-а. При повторното му „залавяне", надявам се да бъде публикувано.
    Подобно дъно, но с белгийски адрес е показвано многократно в Плевен. Това са три-сантиметрови изключително гладки тръби с разстояние между тях около 3 мм., по които пчелите лесно се придвижват, а акара се хлъзга и пада под кошера.
    Според мен, проблемът би могъл лесно да се разреши, ако на мрежата се нанесе тънък восъчен филм (да се полее разтопен восък). Така „клещите" образувани от пресичането на перпендикулярните телчета ще се залеят с восъка и дори ще се заоблят, а пчелите ще се придвижват доста по-лесно, вече в естествена за тях среда.
    http://www.iasrj.eu/index.php/compon...idan-i-obratno

  9. #4649
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Благодаря колега salash за линка, интересен пътепис.

    Това само потвърждава моите подозрения за тези мрежи. Аз до днес не се бях замисляла по този въпрос, но днес когато купих мрежата и я разгледах, ми хрумна мисълта за вредата, която може да нанесе. Ще мисля някакъв друг начин за подобряване вентилацията в кошерите.

    Инфо за тези специални дъна не можах да намеря. Обаче, ако мрежата се полее с тънък слой восък, това няма ли да стане пак като плътно дъно, в смисъл дупчиците на мрежата няма ли да се запълнят и те с восък. Или пък пчелите няма ли да го проядат. Ще изпробвам този метод обаче. Имам 3 резервни кошера, ще експериментирам как най-добре да направя вентилацията без обаче да увреждам пчелите. Ако постигна някакъв сигурен резултат, ще ви информирам.

  10. #4650
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Купете си пласмасово протовоаратозно дъно, като искате да избегнете късането на крака, има достатъчно такива на пазара

 

 
Страница 465 от 683 ПърваПърва ... 365415455463464465466467475515565 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •