Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 451 от 683 ПърваПърва ... 351401441449450451452453461501551 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,501 до 4,510 от общо 6828
  1. #4501
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Как да не вярва като навсякъде нещат да запечатат.До сега да си видял някой рамка да покаже запечатана.След 9 дена вади и си направи анализ за водно съдържание.
    Е нали ти показах в другата тема. Запечатват си, реално аз съм в твоя район, а като надморска височина разликата е 50-60 метра, но явно има значение като цело че си в планината...
    А и казваш че си направил 150 отводки... Ко да запечатат?

  2. #4502
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз съм си оставил няколко кошера от които мислех да извадя малко мед,тях не съм ги барал.

  3. #4503
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз съм си оставил няколко кошера от които мислех да извадя малко мед,тях не съм ги барал.
    Може ли да те помоля да кажеш от колко семейства направи 150 отводки и метода по който ги прави, как прави майките и кога започна цялата операция по възстановяване на загубите. Интресно ми е в такова мащабно и трудоемко занинанимане дали си бил сам или с помощници?
    Дори бих ти предложил да направиш нова тема, ще е полезна много.

  4. #4504
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Довечера ще кажа ,че сега тръгвам за пчелина.

  5. #4505
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Не мога да разбера как ги правят тези видеофилмчета в YouTube - без каквото и предпазно облекло, без ръкавици, без пушалки - отварят кошерите, вадят пити, пчелите си ходят по рамките, занимават се с тяхната си работа. Аз на моите само да им вдигна капака на кошера и веднага са ме наобиколили поне 10-тина; ако пък вдигна и възглавницата отвътре се появява направо облак и ме наобикалят, толкова са много, че не виждам почти нищо през мрежата на костюма. Не ме жилят, но се въртят около мен, хиляди са просто.
    Иска ми се и моите да бяха така като по клиповете, да мога да си работя с тях без тези костюми и ръкавици.
    Не искам да сменям майките на тези, които имам, много ми харесват, семействата са силни. Само да бяха и по-кротички.

  6. #4506
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не мога да разбера как ги правят тези видеофилмчета в YouTube - без каквото и предпазно облекло, без ръкавици, без пушалки - отварят кошерите, вадят пити, пчелите си ходят по рамките, занимават се с тяхната си работа. Аз на моите само да им вдигна капака на кошера и веднага са ме наобиколили поне 10-тина; ако пък вдигна и възглавницата отвътре се появява направо облак и ме наобикалят, толкова са много, че не виждам почти нищо през мрежата на костюма. Не ме жилят, но се въртят около мен, хиляди са просто.
    Иска ми се и моите да бяха така като по клиповете, да мога да си работя с тях без тези костюми и ръкавици.
    Не искам да сменям майките на тези, които имам, много ми харесват, семействата са силни. Само да бяха и по-кротички.
    Нищо им няма на пчелите - страха ти е голям. При хубаво, топло, безветрено се пускай с по - малко дрехи и така докато се свикне. При неблагоприятни условия и малкия кошер ще те направи на решето. Дори силните са по - спокойните в случая.

  7. #4507
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Е то този сезон за сега едвали съм имал повече от два- три дена, в които за два- три часа съм можел да работя без пушалка и предпазно облекло.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #4508
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Не мога да разбера как ги правят тези видеофилмчета в YouTube - без каквото и предпазно облекло, без ръкавици, без пушалки - отварят кошерите, вадят пити, пчелите си ходят по рамките, занимават се с тяхната си работа. Аз на моите само да им вдигна капака на кошера и веднага са ме наобиколили поне 10-тина; ако пък вдигна и възглавницата отвътре се появява направо облак и ме наобикалят, толкова са много, че не виждам почти нищо през мрежата на костюма. Не ме жилят, но се въртят около мен, хиляди са просто.
    Иска ми се и моите да бяха така като по клиповете, да мога да си работя с тях без тези костюми и ръкавици.
    Не искам да сменям майките на тези, които имам, много ми харесват, семействата са силни. Само да бяха и по-кротички.
    По принцип пчелите усещат страха и адреналина, аз както започнах с пчеларството ръкавиците ми бяха на таралеж. След като започнеш да работиш с лекота и пчелите ще се поуспокоят, също е много важно за да не се мачкат пчели ако искаш да са кротки.
    След това е времето, притока на нектар, селекцията на майки, просто нещата са комплексни. Но с времето ако работиш правилно ще станат както на клиповете. В момента моите са като аганца, 10 дена работа с тях 0 жила. А пролетта имаше един момент в които пръскаха житата щяха да ме изядат без да се занимавам с тях, отровите много ги дразнят.

  9. #4509
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    @solaris60, @Nik_m
    Не ме е страх, обикновено си ходя между кошерите по къси панталонки и тениска и с джапанки, не ме жилят, но ми се заплитат в косата. Обаче, когато бъркам в кошерите е вече друго. Много пчели се лепват по костюма, ръкавиците и по мрежата на лицето, направо ми служат за вентилатор на лицето Както казах, не ме жилят, усещам когато ме жилят през плата или ръкавиците, та не ме жилят, но се мотаят около мен, цял облак. Жалко, че не мога да си направя селфи с тези ръкавици да видите за какво става дума.

    Струва ми се, че в кошерите има твърде много бездействащи пчели, принос на прашец - малко, принос на нектар - много малко, едва имат за себе си, горките. Иначе, пчела - много, пило - много, нектар - йок.

    Аз съм леко алергична към пчелната отрова, когато ме ужилят директно в кожата, подувам се и отоците спадат чак след 4-5 дни, но пак ми се иска да мога да работя с пчелите без костюм.

    @kando И това, защо? Заради лошото време ли е така, студено, дъждовно, няма паша?

  10. #4510
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз видя ли кошер който се лепне на мен и не ми дава да работя, веднага убивам майката без да се замислям и за няколко години вече нямам такива проблеми. Но за мен адреналина ги дразни много усещат когато човек е сигурен какво прави и спокоен. Иначе аз 4 години се надувам след ужилване много, даже 1 път получих алергична реакция и мислех че за винаги ще е така, но от тази година за мое голямо учудване спрях да се подувам.

 

 
Страница 451 от 683 ПърваПърва ... 351401441449450451452453461501551 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •