Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 353 от 683 ПърваПърва ... 253303343351352353354355363403453 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,521 до 3,530 от общо 6828
  1. #3521
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от тии75 Виж публикацията
    Абе вие двамата ако имате някакъв спор си го решавайте чрез ЛС. Не ангажирайте другите с това и не пълнете темата с глупости!
    То си има и тема - Някакъв спор...А добър ден няма ли?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #3522
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Потребителя Гогол получава ВТОРО и ПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за изгонване от форума. Причината - продължава да обижда, въпреки отправеното първо предупреждение.

    Администратор


    Уважаеми г-н Гогол,
    Аз също не вярвам на 400-те лева приход от 1 кошер, но това не е основание да обиждам когото и да било. Това също така не е и доказателство, че е написана някаква лъжа. Ами ако се окаже, че е истина? Самият аз съм вадил по 5 отводки от някои единични семейства, и в края на сезона съм вземал и по 10 кила мед от тях. Сметката е 5 х 120 + 10 х 5 = 650 лв. от едно семейство. Явно е възможно, но друг е въпросът, че това няма как да се направи с всяко едно семейство в пчелина. Може би ако целогодишно живеех на пчелина и ежедневно лично се грижех за всяко едно семейство - може би това е възможно дори и на ниво цял един пчелин. Аз това не го правя, но няма гаранция, че някъде някой не го прави. Така че според мене постигането на 400 лв. на година средно от кошер е напълно възможно, стига дадения пчелар да е отдаден на 100% на пчелните си семейства.

    Но каквото и да си приказваме в този форум - истина или измислици, ТОВА НЕ Е ОСНОВАНИЕ ДА ОБИЖДАМЕ КОГОТО И ДА БИЛО, особенно ако нямаме никакви доказателства каква е истината. Именно пради тази причина при следваща обида от страна на Гогол ще го BAN-на за дълъг период от време и няма да ми мигне окото.

    Към останалите потребители на форума:
    Самият факт, че някой слага на ваш постинг Х-че за обида означава, че нещо в написания от вас текст не е наред. Обидата може да има много измерения и да бъде изказана по много на брой различни завоалирани начини. И тъй като модераторите не сме съдии, няма как да разберем дали някой постинг е обиден за други хора или не е. Слагането на Х-че обаче вече е доказателство, че някой се е обидил от написаното. При такава ситуация е редно пишещия да се извини на този, когото го е обидил поради недобре обмислен текст на постинга.

    Ако обаче някой получава Х-чета пак, и пак и пак, и не се извинява, а напротив - продължава в същия дух - ами нека да не се сърди, че постингите му се трият или че изневиделица може да получи BAN без предупреждение. Решението за този BAN няма да е на администратора или модераторите, а на самите потребители на форума, които са се почувствали обидени, и не са получили извинение.

    В конкретния случай с Гогол аз не искам да заемам страна кой е крив и кой - прав. Аз само следя Х-четата под неговите постинги, и ако видя още едно такова - моментално ще му наложа BAN. Така че от Гогол (и само и единствено от него) зависи какво и как ще приказва така, щото хората да не му слагат Х-чета под всеки един негов постинг.

    ПС: Към всички останали - да не вземете да слагате Х-чета под път и над път само с цел някакво отмъщение. Искам да ви предупредя, че Х-чето е само едно предупреждение към модераторите да проверят дали в постинга наистина има някаква обида. Ако наистина има обида - значи Х-чето е основателно и модераторите ще предприемат действия. Ако обаче няма основание за Х-чето - тогава може да пострада този, който го е сложил. С две думи - не раздавайте Х-чета под път и над път само с цел да си чешете клавиатурите.

  3. #3523
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Първоначално публикувано от ch.atanasov
    Еее, то бива фантастика ,ама чак толкова.






    То за да вадиш 400 лв на кошер се иска фантазия, или ги гледаш като всички останали и вадиш по 100 лв.

    Това ли успя да измучиш от форума? Заял си се с мен още от началото на регистрацията ми в форума. Не ти харесва начина ми на пчеларстване, мислене, ръкопис или просто за спорта се заяждаш. Този пост доказва единствено различията ни в мисленето. Искам да прочета каде съм писал - АЗ СПЕЧЕЛИХ 400 ЛВ ОТ КОШЕР,толкова ли е трудно на теб и твойте приятели? Бил си ме разобличил? Това ако е разобличение, хвала на Господ. Все едно да видиш жена си с комшията, да си говорят в хода на блока и ти да я обвиниш, че мислила да ти изневери. Странна логика? Можеше и само с едно изречение, да покажеш това, което си решил, че може да ми извъртиш написаните думи, не беше нужно пак да започваш с обидите. Моля само господин Матеев, да не изтрива засега написаното от теб и мен и да ти даде още една седмица време за търсене на доказателства. Ще ми е любопитно, докаде може да стигнеш/паднеш/в опитите си, да ми оплюеш името.

    Господин тартю, постнал си някакъв мой постинг, незнайно защо.Сигурен ли си, че това, което си писал под него се отнася за мен?

  4. #3524
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ......................
    Към останалите потребители на форума:
    Самият факт, че някой слага на ваш постинг Х-че за обида означава, че нещо в написания от вас текст не е наред. Обидата може да има много измерения и да бъде изказана по много на брой различни завоалирани начини. И тъй като модераторите не сме съдии, няма как да разберем дали някой постинг е обиден за други хора или не е. Слагането на Х-че обаче вече е доказателство, че някой се е обидил от написаното. При такава ситуация е редно пишещия да се извини на този, когото го е обидил поради недобре обмислен текст на постинга.

    Ако обаче някой получава Х-чета пак, и пак и пак, и не се извинява, а напротив - продължава в същия дух - ами нека да не се сърди, че постингите му се трият или че изневиделица може да получи BAN без предупреждение. Решението за този BAN няма да е на администратора или модераторите, а на самите потребители на форума, които са се почувствали обидени, и не са получили извинение.

    В конкретния случай с Гогол аз не искам да заемам страна кой е крив и кой - прав. Аз само следя Х-четата под неговите постинги, и ако видя още едно такова - моментално ще му наложа BAN. Така че от Гогол (и само и единствено от него) зависи какво и как ще приказва така, щото хората да не му слагат Х-чета под всеки един негов постинг.

    ПС: Към всички останали - да не вземете да слагате Х-чета под път и над път само с цел някакво отмъщение. Искам да ви предупредя, че Х-чето е само едно предупреждение към модераторите да проверят дали в постинга наистина има някаква обида. Ако наистина има обида - значи Х-чето е основателно и модераторите ще предприемат действия. Ако обаче няма основание за Х-чето - тогава може да пострада този, който го е сложил. С две думи - не раздавайте Х-чета под път и над път само с цел да си чешете клавиатурите.
    Имам два въпроса към теб Матеев:
    1. Защо при теб ги няма тези прословути Х-чета?
    2. Това означава ли, че ти може да ни обиждаш и ние да нямаме начин това да го отразим?
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 21.08.2016 в 22:03.

  5. #3525
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ами фантазия само пазар да има на отводки и пазар на дребно за мед ще се изкарат като стой да гледай. 40 кг мед по 10 лв са ти 400 лв. И с тръвна могат да се изкарат толкова зависи от годината.
    Чак пък с тръвна ? Нещо ме клъвна !

  6. #3526
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Чак пък с тръвна ? Нещо ме клъвна !
    Ми смятай 3 рояка по 80 лв са 240 лв и 15 кг мед по 10 лв на дребно ти е 150 лв и 10 лв от восък даже може и повече - ето ти 400 лв.

  7. #3527
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз , съм си шоушенг , но ще ти докажа нещо Ачо .

  8. #3528
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vasilevsa Виж публикацията
    Ми смятай 3 рояка по 80 лв са 240 лв и 15 кг мед по 10 лв на дребно ти е 150 лв и 10 лв от восък даже може и повече - ето ти 400 лв.
    Пълни глупости. Ама големи глупости.

  9. #3529
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Имам два въпроса към теб Матеев:
    1. Защо при теб ги няма тези прословути Х-чета?
    2. Това означава ли, че ти може да ни обиждаш и ние да нямаме начин това да го отразим?
    Вече сме го обсъждали този въпрос. Спорове с администратори и модератори са забранени в публичното пространство поради сппецифката на тяхната дейност. В момента ти отново се опитваш да повдигнеш този въпрос, с което те предупреждавам, че нарушаваш правилата на форума. Нямам намерение отново да влизам в спорове на тази тема може би за стотен преден път, така че не си изнасилвай късмета.

  10. #3530
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Добър сезон

    2 отводки х 120лв = 240лв
    25кг рапица х 4лв(на едро) = 100лв
    10-20кг мана х 6лв(на едро) = 60-120лв
    Восък и прополис 40-50лв
    Прашец 1кг х 15лв(на едро) = 15лв

    ОБЩО: между 455лв и 525лв

    -----------------------------------------------------

    Лош сезон


    1 отводка х 120лв = 120лв
    10кг полифрорен х 5.20лв(на едро) = 52лв
    10кг мана х 6лв(на едро) = 60лв
    Восък и прополис 30лв
    Прашец 1кг х 15лв(на едро) = 15лв


    ОБЩО: 277лв
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 353 от 683 ПърваПърва ... 253303343351352353354355363403453 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 14 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 14 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •