Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 341 от 683 ПърваПърва ... 241291331339340341342343351391441 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,401 до 3,410 от общо 6828
  1. #3401
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще бъда благодарен да споделиш във времето, как се развиват и каква е разликата между мойте и на Матеев. Все пак неговите са породисти и не знам мойте кранти как ще се справят, но все пак ще стискам палци, Бялата Сакарка да не се окажат назад в състезанието :-) :-) :-) :-) .
    И твоите и всички други, ще бъдат тествани на зимовка! За бързо пролетно и за нектар догодина! За почистването също.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #3402
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2015
    Мнения
    25
    Днес проверих какво е положението с майките и с радост установих, че и двете са приети, снесли са и си работят нормално . Друго, което забелязах е, че значително са увеличили размера си, спрямо когато бяха в клетката.Както беше казал един колега - биволци Благодаря на Матеев за майките и на колегите за съветите
    След като пробвах варианта със силна миризма( и маточина, и ракия ) реших да пробвам, каквото ме посъветва колегата Rado76, благодаря за което, а именно - притиснах и размах 3-4 пчели направо върху клетката. След 30 мин. гледката беше коренно различна - пчеличките хранеха майката, провираха си хоботчетата към другите пчелички, просто се държаха дружелюбно към всичко живо в клетката. Докато се наслаждавах на гледката, ми хрумна идеята да плъзна леко капачето на клетката, малко след твърдата храна да дойде отвора, и ако може няколко пелички от кошера да влязат, а тези от вътре да излязат и да разнесат феромоните на майката. (нали Матеев точно това обясни за малкия отвор, и разнасянето и достигането на феромоните на колкото се може повече пчели, и в по-голяма част в кошера) Така и стана - няколко влязоха вътре и веднага започнаха грижи за майката, а 4-5 успяха да излязат и да се разходят в кошера. Незнам дали това е повишило процента на приемане на майката, според мен - да, но да кажат по-опитните. В крайна сметка всичко завърши с хепи енд


    Поздрави !!!

  3. #3403
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Чудя се ако искам да вадя мед от магазина дали ще стане фокуса ако повдигна магазина и сложа плат фазер или мрежа от комари и завъртя магазина на 180 градуса и го върна, дали на другият ден ще има пчели в магазина.
    Чудя се ама ако някой е пробвал ако има възможност да сподели ще съм му благодарен.

  4. #3404
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Чудя се ако искам да вадя мед от магазина дали ще стане фокуса ако повдигна магазина и сложа плат фазер или мрежа от комари и завъртя магазина на 180 градуса и го върна, дали на другият ден ще има пчели в магазина.
    Чудя се ама ако някой е пробвал ако има възможност да сподели ще съм му благодарен.
    Аз пък се чудя дали няма да имаш нападение по някое време .
    Милен Михов

  5. #3405
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Има логика.

  6. #3406
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Здравейте!
    Някой може ли да ме светне как се отлепват такива корпуси с первази?
    DSCN4447.JPG

  7. #3407
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Лесно,с повдигача.Сложи още едно по тънко трупче над това

  8. #3408
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Или па изчакай Никата да се върне от морето и ще ти обясни.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #3409
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    ..........
    Този пост е редактиран от Бърз; 22.07.2016 в 18:25. Причина: Вече не актуално.

  10. #3410
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз имам няколко такива кошера и отлепянето е трудничко.Един познат ме посъветва на магазините/корпусите/ да си направя по едно освобождаване отвътре за да мога там да вкарвам рамкоповдигача за да отлепя корпуса.Но за целта трябва да се извадят 2-3 рамки за да можеш да бръкнеш за манипулацията.Неудобничко е но все пак става.

 

 
Страница 341 от 683 ПърваПърва ... 241291331339340341342343351391441 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •