Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 683 ПърваПърва 12341252102502 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 6828
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Щом си скорошен - добре дошъл на правилното място ! Медоносите - след като ги имаш бол , имаш изпълнено и най - важното условие за пчелите , всичко останало са щрихи в пейзажа . Кошерите - след като си ги правил ти , няма да чакам три години , ами сега ти казвам браво , на лято пак ги снимай да ги видим . Дълбокото дъно - нищо не мога да кажа , щото никога не съм ползвал , нямам личен опит , но си мисля че при отворен долен вход , нагоре по корпусите не всичко трябва да е отворено . Фундамента - и аз съм ползвал бордюри за отдолу , де да знам може и да си внушавам че напролет държат студ , после пък жега и затова ги махнах , ама ти си с дълбоки дъна , тъй че най-важно да издържат 300 кила отгоре и това е . Ако имаш хубава акация може да отидеш и на пети корпус , дай Боже всекиму . И съобрази на Вальо съвета .

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    24.08.2011
    Мнения
    6
    Здравеите бихте ли ми препоръчали някоя добра книга за ЛР кошери,понеже не са ми яни много,кога какви ротаций се правят.Имам десетина ДБ кошера горе долу със тях се оправям.Но мисля от тази пролет да пробвам и със ЛР,понеже имам горе долу силна паша.
    Благодаря!

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Като за начало почваш от първа страница на раздела да четеш,после с въпросите-нищо лично.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    Здравейте нов съм тук ,но мераклия да отглеждам пчели -дядо ми беше пчелар цял живот , но почина горкия преди 20 тина години sadsmile; .Не можах да наследя веднага пчелите ,помагал съм му доста и имам известни спомени wink; ,но бях дете и не съм взимал нещата на сериозно. :D .Кошерите на дядо в Елховско бяха ДБ и меда беше полски , сега живея в район странджа , тук се вади манов мед .Искам да започна , и следват мн въпроси , като например от къде да си закупя кошерите -предполагам модел ЛР -дайте идеи .Гледам има хора от тук -ще се радвам за професионален съвет .
    Мед ям всякакъв .

  5. #15
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Кошери ЛР? Ето от тук.
    http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3492
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Здравейте колеги,и аз може да се каже че съм от начинаещите,започнах да чета темата с радост защото исках да разбера нещо по подробно по темата,но и аз като колегата Миро,чета толкова страници и основното тема е прехвътляне на ДБ-рамки в ЛР-корпус,и тук там изказано компетентно мнение за работа с ЛР-семейства подробно обяснена за което благодаря на всички който са се конкретизирали по темата,надявах се да прочета повечко такива мнения но за в бъдеще вярвам че ще са конкретни по темата всички колеги.Нали този форум е за да помага на всички но не да се разводнява темата.Не ме разбирайте погрешно че упреквам някой,аз мисля че има допустими отклонения по темата ама не толкова.Поздрави на всички колеги и успех и през тази година и в бъдеще!!!!! cool;

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колега,форума не е справочник за да отвориш и да прочетеш всичко от А до Я.Това е форум,където се дебатира,предлага и отговаря.Прави го и ти и ще бъдеш доволен от присъствието тук.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    12.07.2011
    Мнения
    15
    здравеите
    аз съм новобранец имам 6 многокорпусни кошера някои ще ми обяснили как се правят ротациите сега в момента са на два корпуса

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Ами въртиш корпусите, долния става горен, а горния долен...

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от нако m
    здравеите
    аз съм новобранец имам 6 многокорпусни кошера някои ще ми обяснили как се правят ротациите сега в момента са на два корпуса
    Не как се правят,а 1-во защо се прави .2-ро как се прави,рано е още пий си виното сега и гледай да иззимуваш 1-во
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 2 от 683 ПърваПърва 12341252102502 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 18 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 18 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •