Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    ПИТОМЕН КЕСТЕН

    Медоносно дърво с ценна дървесина и вкусни плодове.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цъфтенето на кестена.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #3
    Станко гледам че е в двора ти, или се лъжа???? я кажи запознат ли си как се сади, има ли някакви хитрини, и за колко време расте. че знам че е едно от най бавно растящите дървета. а знам на едно място бая избуяли фиданки, може да идеме да си вземем по някоя

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    Станко гледам че е в двора ти, или се лъжа???? я кажи запознат ли си как се сади, има ли някакви хитрини, и за колко време расте. че знам че е едно от най бавно растящите дървета. а знам на едно място бая избуяли фиданки, може да идеме да си вземем по някоя
    Да този се намира в двора, за съжаление и моя започна да му съхне върха и ще го окастря.Да запознат съм.Аз също имам фиданки поникнали до реката при нас.В разсадника горското давот стига да си поискаш.Миналата година на пчелина насадих 7 и в момента растът добре. В работата насадихме около 30-40 и те за сега се развиват нормално.Наистина расте бавно.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    С голямо учудване забелязах, че в областа около Клисурския манастир до гр. Берковица кестените са пощадени от мастилената болест и цъфтят с пълна сила.Прекрасни огромни дървета.Количеството на огромните дървета липа покрай тях също буди възхищение. Страхотна паша.


    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    За мен беше изключително интересно да установя, че количеството на пчели което имаше в кестена по времето на цъфтежа му далеч превъзхождаше това в липата.В калето зад пчелина ми в близост едно до друго, има един огромен кестен пощаден от мастилената болест и една липа цъфтящи по едно и също време.Със сигурност мога да кажа че пчелите предпочитаха кестена.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2011
    Мнения
    8
    Здравейте! Някой знае ли от какво страда тази фиданка от кестен? Защо листата и съхнат, колко опасно е за дървото и как мога да се преборя? За сравнение съм сложил и друга фиданка - набор, на която нищо и няма. Фиданките са двегодишни.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG_20170524_052102_483.jpg‎   IMG_20170524_052601_820.jpg‎  

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ако е на слънце е възможно изгаряне или попарване от слана.По патладжана,домата е ръждива мана.Премести фиданката на шарена сянка.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Казваш на втората нищо и няма, но ми се струва, че и там е започнало заболяването.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    На "здравата" фиданка се забелязва вода на второто листо от дясно и ако са на слънце водата се превръща в лупа.От друга страна,доста кестени по парковете получават същата "ръжда" и листата им окапват след,което пак израстват.....

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •