Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 27 от общо 27
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Преди двадесет години , като студент работех лятото в Казанлък. Един приятел, който ме беше поканил да украсявам с дърворезба мебелите,корнизи и так дале интериор на един богаташ. Там се запознах с колега на когото работилницата беше под земята.От горе градина и къща .В квартал " западното" .Казанлък е на два квартала.За този човек работеха 6 момчета и имаше поръчки за хотели за две години на пред( мека мебел, столове и т.н.) .Когато за първи път отидох викам на моя човек, да не е объркал имотите.По нищо не личеше че има огромна работилница под земята.Давам ви пример за българска креативност.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    Kреативност е едно, но съвсем друго е недостиг на площ.
    В един гараж (като площ) първо не може професионално да се развива такава дейност и второ както вече казаха за да се узакони дейността ставаш постоянно зависим от някого. И този някои е чиновник - въобще не я обичам тази дума.

    Като пример ще дам личен опит.
    Преди години когато реших и се наложи да приключа с обработка на масив не ми се продаваха машините и трябваше да ги поместя някъде за лична употреба.
    Какво се получи.
    Банциг, абрихт с щрайхмус, фреза, малко настолно циркулярче, лепачка за ленти, настолна бормашина, малък струг и една работна маса.
    Базови машини с които не ми се разделяше, за да функционират на ръба на нормалното им бе нужно помещение с размери 10м.х5м.

    Аз не виждам как се развива подобна дейност в гараж. Всъщност виждал съм много такива, но не си е работа а за регистрация на дейността си е безсмислено. Да си човърка човека докато реши за нещо по-мащабно.

    Сега вече нацяло приключих с професионалното производство на мебели, клиентите ме отегчиха, и започнах друго начинание.
    Искрено се радвам, че не се затрупах (имам такава "мания") със стационарни машини за обработка на ПДЧ и работех с помощни фирми защото не ми се мисли къде щях да ги настанявам като се знам, че все не ми се продават.
    Галин Койчев www.dogo-hunting.alle.bg

  3. #23
    Благодаря на всички ви за мненията , ще запозная моя приятел с тях и сам да си решава.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Освен че инструментът трябва да е качествен, стриктно трябва да се спазва и технологичния процес.

    https://www.youtube.com/watch?v=iYRbGMVoPyA
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Освен че инструментът трябва да е качествен, стриктно трябва да се спазва и технологичния процес.

    https://www.youtube.com/watch?v=iYRbGMVoPyA
    Хахаха,Батка да му имам лопатето на този

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Младши, този /товарищ Строгов/ е забележителен чешит. Харесва ми как прави нещата - с мярка и със стил.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Йорданов, поздравления! Смял съм се с глас.
    Иначе чичата наистина има интересни клипове, прави нещата с мерак и закачка
    Поздрави!

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •