Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 25 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 244
  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Ето тази восъкотопка съм си харесал,но не знам има ли мито при внос от Сърбия. http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3689

  2. #192
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Ето тази восъкотопка съм си харесал,но не знам има ли мито при внос от Сърбия. http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3689
    Точно за тази восъкотопилка се обърнах към една българска фирма(те също видяха потенциал в нея), внасяща сръбско пчеларско оборудване, а те от своя страна отправили запитване към техните партньори в Сърбия. Отговора бил, че тази восъкотопилка е била представена на някакво сръбско изложение, дори изпратили клипче заснето с телефон от тях - но, засега(сръбските партньори) отказват да я предложат на българската фирма, понеже според техните думи била "недодялана"(имало не малко детайли от черна ламарина), но тъй като има интерес към продукта от българският пазар, щели да се постараят съвместно с производителя да я осъвършенстват и в скоро време може да се предлата и у нас.

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Sakar Виж публикацията
    Добре би било стопилката от рамки също да минава през цедка - предполагам, че перфорираната ламарина може да се поставя под рамките.
    Много добра идея - ще я измисля да се слага отдолу.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #194
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Здравейте колеги и весела Коледа.
    Решил съм да си взема тази восъкотопилка:
    http://vimeks-bg.com/продукт/восъкотопилка-3/
    Моля ако някой има впечатления и мнение за въпросната или подобна да сподели.
    Нужна ми е най- вече да не се налага да режа питата и телта да остава, за да мога да използвам рамките директно без да се налага обтелване.
    Поздрави!
    Този пост е редактиран от Светозар Генов; 25.12.2017 в 10:08.

  5. #195
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Ползвам подобна. За разпечатки и далаци е супер, само добавяш. За рамки магазинни и ЛР, също става. Добре да се редят по малко бройки, за да може стопилките да се отцеждат от рамките, а не падат една върху друга. За ДБ плодникови при мен е малко плитък коша /2-3 см. под долната летва/ и трябва на едно, две зареждания да се вади коша за почистване.
    Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
    GSM 0877 207222

  6. #196
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Все си мисля, че рамките трябва да са с горната летва надолу. Както знаем, килийките са с лек наклон към горната летва, т.е. нагоре. Това според мен означава, че ако рамките са с горната летва нагоре, сигурно ще остава част от восъка в тях.
    Все още не съм си направил восъкотопилка, все се чудя, как точно да е!

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Все още не съм си направил восъкотопилка, все се чудя, как точно да е!

    Ако се чудиш къде да е горната летва, скоро няма да си направиш. Горната летва има уши, на които( рамката ) виси в коша за отпадъка. Незабравяй, че температурата е над 100 градуса и восъка се оттича на макс.

  8. #198
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Чанко, за едно си прав! Най обичам да седя и мисля! Идва време, когато се усещам, че само седя!
    Не знам дали някой от колегите със сл. восъкотопилка е правил опит да обръща рамките с горната летва надолу! Дали ще има останал восък в килийките? Наясно съм с ушите на рамката, даже си мисля отдолу да е стъкло за по-добро почистване.
    Не, че нямам грешки при изработването на даден инвентар, но се стремя като направя нещо, то да ми служи дълго, и да ми е приятно да работя с него!

    Поздрави, и наздраве за тези които продължават! Г. Георгиев

  9. #199
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Чанко, за едно си прав! Най обичам да седя и мисля! Идва време, когато се усещам, че само седя!
    Не знам дали някой от колегите със сл. восъкотопилка е правил опит да обръща рамките с горната летва надолу! Дали ще има останал восък в килийките? Наясно съм с ушите на рамката, даже си мисля отдолу да е стъкло за по-добро почистване.
    Не, че нямам грешки при изработването на даден инвентар, но се стремя като направя нещо, то да ми служи дълго, и да ми е приятно да работя с него!

    Поздрави, и наздраве за тези които продължават! Г. Георгиев

    Написах ти поста съвсем добронамерено. Аз се чудех и маех почти 30г. докато си направя. Виж един оригинален модел най-добре. В тубата има доста клипове. Според мен няма нужда от неръждавейка.

  10. #200
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас


    Ето перфектната според мен. Може да се направи за повече рамки. Моята събира 14-16бр.

 

 
Страница 20 от 25 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •