Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 25 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 244
  1. #81
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Навярно колегите имат остра нужда от восък.Сиромах човек -жив дявол.При мен питите са достатъчно стари и отиват в огъня.Много хубаво горят.Дори и восък топя с тях.
    Добрата пчеларска практика повелява ежегодно да се изгражда поне по 1 корпус с восъчни основи и поне по 1 корпус с пити да се бракува и претопява. Тогава "острата нужда" няма да я има. За другите предимства на тази практика няма да говоря!
    Working....

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Сигурно има хора и като мен ,работещи по старата система ,без добри пчеларски практики.Едва ли помня много от това ,което съм чел ,но някъде ми се върти в главата ,че пчелите за да градят трябва и да ядът.Храната не е евтина в наши дни.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Навярно колегите имат остра нужда от восък.Сиромах човек -жив дявол.При мен питите са достатъчно стари и отиват в огъня.Много хубаво горят.Дори и восък топя с тях.
    Как ще ги хвърляш в огъня,50 кг восък съм изкарал тази зима от стари пити.На троптината и намерих пазар и я продавам.

  4. #84
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    На троптината и намерих пазар и я продавам.
    На кого и на каква цена(най-важното) я продаваш?!? Защото има един "агент" разградско, който дава 20-25 стотинки(по спомен).

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Как ще ги хвърляш в огъня,50 кг восък съм изкарал тази зима от стари пити.На троптината и намерих пазар и я продавам.
    Вярно е ,не си измислям.Писах ,че до скоро /преди Стоян да даде бизнеса на Иван и Ваня/ восъка не се търсеше.Топя и сменям само от разпечатките ,и затова даже не ми стига времето.Освен това съм беден не за 500лв. ,а за 50 000лв. За други неща ,ако не ме познаваш ще кажеш : този е от Габрово.

  6. #86
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Едва ли помня много от това ,което съм чел ,но някъде ми се върти в главата ,че пчелите за да градят трябва и да ядът.Храната не е евтина в наши дни.
    Какво? И по-важното колко трябва да ядът пчелите за да градят?!? - я сега съпостави цените, защото восъкът "надскочи" три пъти цената на меда. А и да не забравяме, че младите пчели тъй или иначе си отделят някакво количество восък, няма ли основи, този восък се разпилява. Попадъл съм на стари кошери, негледани дълго време, всичко пълно с восъчни мостове, заклеяно и по дъното едни топчета от восък, а ако тези пчели са имали восъчни основи или строителна рамка, то този восък щеше да влезе в употреба, без да се отрази кой знае колко на медодобива. Да не забравяме, че медът не е единственният пчелен продукт, от който могат да се получат доходи(и да ти кажа "тихичко" под секрет - цената на восъка, вече не е 8лв/кг).
    Ама нищо, ти продължавай да си бъдеш от "старата школа" и да си работиш по "твоите" си методи...

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Восъчните мостове и топчетата по дъното се правят от пчелите не защото отделят восък и няма къде да го складират, а защото разстоянията между питите или питите и дъното е голямо и по този начин те си улесняват придвижването.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Какво? И по-важното колко трябва да ядът пчелите за да градят?!? - я сега съпостави цените, защото восъкът "надскочи" три пъти цената на меда. А и да не забравяме, че младите пчели тъй или иначе си отделят някакво количество восък, няма ли основи, този восък се разпилява. Попадъл съм на стари кошери, негледани дълго време, всичко пълно с восъчни мостове, заклеяно и по дъното едни топчета от восък, а ако тези пчели са имали восъчни основи или строителна рамка, то този восък щеше да влезе в употреба, без да се отрази кой знае колко на медодобива. Да не забравяме, че медът не е единственният пчелен продукт, от който могат да се получат доходи(и да ти кажа "тихичко" под секрет - цената на восъка, вече не е 8лв/кг).
    Ама нищо, ти продължавай да си бъдеш от "старата школа" и да си работиш по "твоите" си методи...
    Ааа. Да си имаме уважението.И аз се развивам. Е малко бавно.Щом восъка е минал 10лв. -включвам на восък.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Вярно е ,не си измислям.Писах ,че до скоро /преди Стоян да даде бизнеса на Иван и Ваня/ восъка не се търсеше.Топя и сменям само от разпечатките ,и затова даже не ми стига времето.Освен това съм беден не за 500лв. ,а за 50 000лв. За други неща ,ако не ме познаваш ще кажеш : този е от Габрово.
    Ще питам Стоян да ми каже повече :-) :-) :-) :-) :-) .Вчера се прибра от Щатите,пък и ще го разходя до Добрич и трябва да има за какво да говорим.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще питам Стоян да ми каже повече :-) :-) :-) :-) :-) .Вчера се прибра от Щатите,пък и ще го разходя до Добрич и трябва да има за какво да говорим.
    Аве да не излезем роднини. Ти покрай мебели Бургас , да не би да имаш познат --Стамат?

 

 
Страница 9 от 25 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •