Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 25 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 244
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пробвал съм - пипкава работа. Това не е основа, а черна пита, здраво залепена за дървената рамка. Друго си е да ги метнеш вкупом питите в топилката и после само да ги извадиш. За много пити - голяма топилка, снимал съм моята. Стопяването на питите е простата задача, по-сложното е да направиш светъл восък и да изцедиш троптината.
    Да, за промишлено пчеларство определено не става. Разни пчелари - различни мащаби.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, за промишлено пчеларство определено не става. Разни пчелари - различни мащаби.
    За никакво пчеларство не става. Колегите ти обърнаха внимание, че основа е едно, а стара пита съвсем -друго.

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мен бай Иван Акацията ме научи преди време как да изкарвам восък без да топя цялата рамка и да не се набутвам да копувам основи.За целта ви трябва само остър и тънък нож.

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За никакво пчеларство не става. Колегите ти обърнаха внимание, че основа е едно, а стара пита съвсем -друго.
    Щом трима опитни пчелари казват, че не става, значи не става.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #215
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Мен бай Иван Акацията ме научи преди време как да изкарвам восък без да топя цялата рамка и да не се набутвам да копувам основи.За целта ви трябва само остър и тънък нож.
    А като бонус, получаваш и цялата "медицинска история" на семейството.

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За никакво пчеларство не става. Колегите ти обърнаха внимание, че основа е едно, а стара пита съвсем -друго.
    На него не му увира главата и все ний сме будалите!

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Има лесен начин да отделиш восъчната основа без да нарушаваш обтелването. Просто пускаш по обтелването малко по-силен ток от този, с който лепиш и след малко основата се отделя от теловете, а там където е залепнала за рамката отделяш с нагорещен нож или резец.
    Това няма как да е лесен начин, как едновременно ще отлепиш на всякъде. Според мен това няма как да стане със стара пита.

  8. #218
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    На него не му увира главата и все ний сме будалите!
    В случая си напълно прав! Няма как да оборя собствената ти самооценка.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #219
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това няма как да е лесен начин, как едновременно ще отлепиш на всякъде. Според мен това няма как да стане със стара пита.
    От теловете ще се отлепи напълно. За съжаление от рамката ще е трудно. Но защо трябва да стане едновременно?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #220
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    От теловете ще се отлепи напълно. За съжаление от рамката ще е трудно. Но защо трябва да стане едновременно?
    То е все едно да нагрееш армировката на една сграда и да чакаш, да се събори. Да, ще се събори, ама не се знае кога. Стига вече, бе Бояне, че си смешен с твоите приумици.

 

 
Страница 22 от 25 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •