Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 25 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 244
  1. #181
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    ... да е мина с нещо за котлен камък или нещо подобно.
    Оцет от оня фалшивия "кисел продукт" като поври малко чисти идеално съда в, който вариш.А и не е скъпо.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #182
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    За восъка трябвала мека вода. Като е твърда местната вода, как най-лесно се омекотява?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #183
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #184
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.11.2012
    Мнения
    241
    Здравейте колеги!
    Търсих за восъкотопилка парогенератор и намерих нещо интересно. Едно младо момче (пчелар от Сибир) в 2014 г. от "боклуци" (евтино) направих уред кой дава воден пар +300 Гр...от него кибрит запалих (8:40) (на видео) http://www.youtube.com/watch?v=YBT8b...e_gdata_player

    Става и за топене на восък, и за парни ножове, и за сауна става )) Вече хора направили един куп експерименти и модификации
    - https://www.forumhouse.ru/threads/318955/
    - http://moipchelki.ru/samodelkiny/sam...oskotopka.html

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Пускам снимки от восъкотопилката, която си направих да става и за цели пити. Това по повод от друга тема, в която само я описах. Ето това е:

    вана1.jpg

    Най-отдолу е кипящата вода с тръба за източване. От ниската страна е тръбата за восъка. Крановете още не са монтирани.

    вана7.jpg

    Най-горе съм поставил тава от перфорирана неръждаема ламарина. Така мога да слагам там восъчни отпадъци, а също ми позволява да ползвам ваната за разпечатване.

    вана6.jpg

    Като извадя перфорираната тава, мога да нареждам рамките. Под тях остава тавата за събиране на разтопения восък. Най-отдолу на дъното ще е водата, която да ври и да отделя парата.

    вана5.jpg

    Още не съм я довършил. Остава да сложа кранове, топлоизолация, реглаж по височина на краката и стойката за разпечатване отгоре. Имам и парен нож, за който също трябва да направя закрепване над ваната. Накрая ще я бластирам за блясък и пак ще я снимам за резултата. Критики приемам всякакви, сега е момента.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Подсилил ли си капака да не се изметне?Иначе яка машина.

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Топлоизолацията и нейната обшивка мисля да изиграят ролята на подсилваща структура за капака.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #188
    Потребител
    Регистриран
    02.06.2016
    Мнения
    69
    То и едно агне може да изпечеш в нея.

  9. #189
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Добре би било стопилката от рамки също да минава през цедка - предполагам, че перфорираната ламарина може да се поставя под рамките.

  10. #190
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Много ми хареса! Кой ти я прави и каква стойност би излязла като се сметне и труда? Може ли да си поръча човек същата или подобна?

 

 
Страница 19 от 25 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •