Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 25 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 244
  1. #161
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Моята има голямо разстояние между долната летва на рамките и решетката. Държа рамките 10 мин. мин и ги вадя като събарям всичко върху решетката. Слагам следващите и така се доизцежда предното и топи и настоящото заредено. След 8-10 цикала спирам да зареждам нови рамки и само разбърквам през няколко мин троптината. След 20-ина мин чистя всичко и от начало. В троптината остава восък и ще е идеално ако имам как да я пресовам допълнително, за сега нямам и като гледам как върви сезона няма и да имам скоро.

  2. #162
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Усилваш газта и восъка продължава да изтича и от троптината. Иначе трябва да се ползва парна восъкотопилка с преса. Да, и тя си струва пари. Но ако си си надвил над масрафа, взимай и се кефи. Пари като хартийки...
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #163
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    Вариант е преса до топилката.Като се събере троптина, слагаш я докато е още гореща в чувал от захар и в пресата.Ппоблем е когато е студено времето външния слой истива и се налага да подгряващ с горелка ако рещетката е от метал.
    Този пост е редактиран от milko_enev; 06.06.2016 в 07:16.

  4. #164
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    При моята парна топилка на Lyson, след стопяване на восъка от рамките, по долните им летви остава троптина. Като отхлупя капака и започна да ги вадя и тръскам, за да се изчистят от останалата троптина, това ми отнема известно време, през което восъкът и троптината по рамките започват да замръзват. Докато ги извадя и изтръскам всичките, се налага се още един път да ги подгрявам допълнително.

  5. #165
    Наблюдател
    Регистриран
    05.09.2015
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с мало конаре
    Здравейте! Някой пробвал ли е с това:http://www.wagnerspraytech.com/en/pr...s/705-steamer/
    Аз съм работил с него по предназначение и мисля че би могло да се използва за малка восъкотопилка.събира повече от 4 литра вода, има си и клапан за налягането.

  6. #166

  7. #167
    Наблюдател
    Регистриран
    05.09.2015
    Мнения
    3
    Пчеларски район
    с мало конаре
    Благодаря за видеото колега. Рамката не мърда може би защото е последна.Аз така или иначе го имам, мисля да го ползвам.То в БГ тапети отдавна вече няма за сваляне.

  8. #168
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от sisto Виж публикацията
    Благодаря за видеото колега. Рамката не мърда може би защото е последна...
    Паднал е восъкът, останала е само троптината (мисля).
    0899946746 Поздрави, Емо.

  9. #169
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    И при мен така се получава, когато е по- стара питата. Восъка си изтича, а рамката изглежда все едно току що съм я сложил и като я разчупя се разбира, че е само троптина.

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Здравейте,
    четох темата открай-докрай, и други теми покрай тази. От прочетеното излиза, че най-пречистен восъка ще се получи, ако се разтопи заедно с подкислена вода и му се смени поне веднъж водата, която става черна при варенето. Така стигнах до следната теоретична постановка. В казан с водна риза стопявам восъка заедно с вода, може и да се поразбърка на горещо. Охлажда се казана, восъка застива отгоре, мръсната вода с боклуците остава отдолу. Източва се през кран и се налива нова вода. Сварява се отново, пак се разбърква. Отново след охлаждане се изхвърля водата с разтворените мръсотии. Следва ново загряване и в казана вече има само промит течен восък, който се източва през крана. Може да се сложи някакъв загрят филтър след крана и източването да стане чрез надуване на казана с компресора или засмукване към друг казан чрез вакуумпомпа. Изглежда сложно, но за мен е лесно, защото разполагам с всички необходими съоръжения, а нагряването има символична стойност, защото използвам малък отоплителен котел с управляема въглищна горелка. През лятото охлаждането също е много лесно, защото завъртам водата от водната риза през огромния вентилаторен конвектор в работилницата. Той е направен от охлаждащ радиатор на 350 киловата дизелов агрегат. Пробвано е на казана за инвертиран сироп, 300 литра сироп ги охлаждам за 40 минути от 55 до 30 градуса. Пиша това, за да му намерите кусурите и навреме да ме откажете, ако ви се струва, че е щуротия.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 17 от 25 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •