Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 25 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 244
  1. #151
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз не си ги представям тези мръсотии едри като маслини. А Вие представяте ли си "тежки мръсотии" да минават през тензух? Цитатът под който казвате "Това не е вярно !!!" във Вашият пост №146 е изваден от контекста и е редно да се извините на колегата. Все пак нали някой някъде беше казал, че все още садим домати, но не ги хрупаме с колчетата.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #152
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Съгласен съм и се извинявам. Аз си помислих, че става въпрос за самото топене, а не за окончателното изливане на стопения восък.

    Тука обаче възникват противоречия, защото аз всъщност си представям една технология, а вие - друга. За финните боклуци (микрочастиците) вече се разбрахме - тях тензуха няма да ги спре, но водата може да ги отнеме и разтвори (ако е малко и восъка успее да я загрее до 80 градуса, без да се втвърди като повърхностен слой). За едрите боклуци има два вида такива - по-леки от восъка и по-тежки от восъка. По-леките аз ги изгребвам още докато восъка е в казана. Те плуват по повърхността и много лесно се събират с една метална цедка. Така че за тях не е нужен тензух.

    Колкто до по-тежките - с тях може да се процедира по 3 начина:
    1. Филтрират се с тензух - да, тука той може да бъде полезен.
    2. Слага се вода на дъното, те потъват в нея и така всъщност напускат восъчната пита.
    3. Нищо не се прави и те остават на дъното на питата, където след това могат да бъдат изстъргани.

    Тъй като на всяка една пита дъното задължително се проверява за боклуци и се стърже, точки 1 или 2 могат да бъдат прескочени. За който не знае, стърже се с дебел здрав нож или с дебела шпатула. Ако дъното е от чист восък, то тогава ножа или шпатулата нищо не могат да направят. Ако обаче те успяват да изстържат някакъв слой, то този слой е всичко друго, но не и восък. Тука е най-голямата грешка на повечето пчелари. Жал им е да стържат дъното и носят за преработка восъчни пити с кален слой по тяхното дъно. Да, ама този слой може тотално да влоши качеството на направените им основи. Имал съм такива случаи.

    Колкото до тензуха или до водата - те само могат да помогнат (да облегчат) операцията по последното стъргане. Препоръчителни са, но не са задължителни.

  3. #153
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Използвам слънчева восъкотопилка, слагам тензух в-у мрежа от неръждавейка и в приемната кофичка или вана пада перфектно чист восък.
    Остатъците по тензуха и восъкотопилката ги събирам в торба от тензух и ги претопявам във гореща вода, с пресоване.
    В този случай, след пресоването, восъка изтича във вода и на дъното на питата наистина има доста боклуци, които трябва да се изстържат.
    Когато восъка минава през тензуха без пресоване, през тензуха не минават боклуци и восъка се пречиства напълно.

    От отпадъците след слънчевата восъкотопилка излиза доста восък. Заслужава си да се преработят и да се добие допълнително восък.

    Надявам се вече да няма недоразумения по предния ми пост. Успех на ВСИЧКИ!

    П.п. При пресоването в-у приемната кофа не слагам тензух. Ако сложа може би и тогава восъка ще излиза чист, но не съм го пробвал.
    Този пост е редактиран от zapstojan; 20.05.2016 в 00:21. Причина: Уточнение

  4. #154
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Към господин Матеев:
    Налепите от долната страна на восъчната пита, получена от преработката на суровината, всъщност са восъчен сапун, поради алкалната реакция на варовитата вода, която обикновено използваме. При нагряване на изстъргания материал, без вода, се получават някакви количества чист разтопен восък и остатък от замърсявания, които вече са неизползваеми. Пробвано е!
    И още. Цитирам:
    Необходимо е суровината да се изварява в дъждовна или снежна вода (мека) с неутрална реакция. Твърдата, варовита вода е непригодна, тъй като тя е алкална и води до осапуняване на восъка и до силно влошаване на качеството му. От технологията на извличането се знае, че най-лесно восъкът се извлича в кисела среда. Когато няма данни за реакцията на водата, за препоръчване е в нея да се сипе половин чаена чаша концентрирана оцетна киселина или цяла чаша силен оцет.

  5. #155
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Ето ви нещо направено с подръчни средства - дело на гения на съветския народ. https://www.youtube.com/watch?v=WuSwxCuk3QE

  6. #156
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    А ето и самия генератор https://www.youtube.com/watch?v=RYwYK7kwdfQ

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Имам казан 53/46 см.- 45см. висок. Размерите са идеални за слагане на цели рамки, само височината ме притеснява. Колко вода трябва да има на дъното да може да става топенето. Идеята е да направя тава на 12 см от дъното и кош за рамките над нея. Дайте съвет.

  8. #158
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Имам казан 53/46 см.- 45см. висок. Размерите са идеални за слагане на цели рамки, само височината ме притеснява. Колко вода трябва да има на дъното да може да става топенето. Идеята е да направя тава на 12 см от дъното и кош за рамките над нея. Дайте съвет.
    Виж принципа на соковарката ( пак от Руския гений) ! Намери аргонов апарат, малко нераждавейка от старите перални и мисля,че ще се получи ! Е ще има инвестиция, но тя е за до живот !

  9. #159
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Казана е много хубав, 4мм. дебелина на стените и да принципа на работа ще е подобен на този на руските соковарки, въпрос ми е друг.
    Ще има инвестиция, но ще стане идеален.

  10. #160
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Имам един въпрос:
    Колко време трае една варка/10 рамки МК/?
    Миналата седмица топих 10 рамки повече от един час и постоянно течеше восък.По едно време отворих топилката,махнах дървените рамки и разбърках остатъка в кошницата.Оставих го и още 30 мин-продължаваше да тече восък.Накрая ми писна и спрях.Ми то бива,ама 1.30 часа,то все едно варя ракия
    Та колко време трае една варка при вас-парна топилка,на газ
    Аз имам парна на газ за 15 рамки. 2 часа минимум, но пък от 15 рамки излиза над 2 кг чит восък. Не мога да разбера защо се оплакваш!
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 16 от 25 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •