Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 244
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Вече е боядисана и остана само да вадя строителните рамки Сега се зачудих дали да не я боядисам и от вътре, само се дали ще хване на фолиото, в събота ще пробвам.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри DSCI0425.jpg‎  

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от simo Виж публикацията
    Bobi-M9598 , как е разположена рамката във восъкотопилката е без значение, тъй като половин час след поставянето и всичко се свлича в/у дъното и, така, че не си мъчи мозъка как да разполагаш рамките, както и да ги сложиш си е все тая .
    Грешна постановка,но както и да е.Свличат се на дъното тези пити в/у които е излюпвано до 3–4 люпила т.е. светло кафяви пити.Стопяват се на 100% новоизградените.Всичко друго / тъмно кафяви и черни /остава на теловете на рамката като простряна риза на простор.Пълноценно се стопява сложената основа и остава празно пространство м/у двете страни на питата.Ако не се търси висок рандеман от вкараните пити ,може и така.Но в троптината остава много восък,което си е чиста загуба. На 1кг. троптина–основа и половина загуба. Това е при хоризонтално с 45* наклон на питата,а при вертикално –??? С това отговарям на Bоbi /Георги/ Р.S Закъснях с отговора ,защото имах проблеми с компютъра,моля за извинение.Поздрави.!!!

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    А я кажете как се работи с това чудо - елсоковарка "Сделано в СССР"? Смъкнах от тавана една лъскава и неупотребявана и мисля да я нацапам. Лошо, че никой от фамилията не е работил с тая инсталация. Аз ще съм първи определено, тъй че давайте точни инструкции, да не оплескам яко нещата.

    П.П. Руснакът я е правил за работа на двора, има 2.80 м кабел. Има и една прозрачна тръбичка с две маркучета, това пък за какво е?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #104
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    А я кажете как се работи с това чудо - елсоковарка "Сделано в СССР"? Смъкнах от тавана една лъскава и неупотребявана и мисля да я нацапам. Лошо, че никой от фамилията не е работил с тая инсталация. Аз ще съм първи определено, тъй че давайте точни инструкции, да не оплескам яко нещата.

    П.П. Руснакът я е правил за работа на двора, има 2.80 м кабел. Има и една прозрачна тръбичка с две маркучета, това пък за какво е?
    В най долния съд сипваш вода,в решетъчния слагаш материяла за топене и на тръбичката чакаш восъка.Малко е сръткаво ама като ти свърши търпението,хвърляш я пак на тавана и готово.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Грешна постановка,но както и да е.Свличат се на дъното тези пити в/у които е излюпвано до 3–4 люпила т.е. светло кафяви пити.Стопяват се на 100% новоизградените.Всичко друго / тъмно кафяви и черни /остава на теловете на рамката като простряна риза на простор.Пълноценно се стопява сложената основа и остава празно пространство м/у двете страни на питата.Ако не се търси висок рандеман от вкараните пити ,може и така.Но в троптината остава много восък,което си е чиста загуба. На 1кг. троптина–основа и половина загуба....
    Не съм съгласен с това, че в троптината остава половината восък. При мен температурата стига 85 градуса и ВСИЧКИЯТ восък се стича в калъпа.

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Вече е боядисана и остана само да вадя строителните рамки Сега се зачудих дали да не я боядисам и от вътре, само се дали ще хване на фолиото, в събота ще пробвам.
    Екстра е станала! Но не я боядисвай отвътре, нека остане така с отражателна повърхност. Дори отвън е по-добре да я боядисаш в светъл цвят.
    Дай една снимка и отвътре.

  7. #107
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Не съм съгласен с това, че в троптината остава половината восък. При мен температурата стига 85 градуса и ВСИЧКИЯТ восък се стича в калъпа.
    Дали е половината или по малко не знам,но със сигурност остава, ако имаш преса можеш да видиш,че от троптината винаги пуска восък,

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Екстра е станала! Но не я боядисвай отвътре, нека остане така с отражателна повърхност. Дори отвън е по-добре да я боядисаш в светъл цвят.
    Дай една снимка и отвътре.
    Въпрос-защо мислиш,че с отражателна повърхност е по-добре? Тъмните цветове поглъщат слънчевите лъчи,обръщат ги в топлина и я излъчват.Всеки знае колко се напича всичко черно на слънце,за разлика от белите предмети,които отражават и поради това,че поглъщат много малко лъчи,остават в пъти по-хладни.Та идеята е,че ако вътре се боядиса с черен цвят,излъчената топлина остава в затвореното пространство и КПД-то ще се вдигне многократно.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Въпрос-защо мислиш,че с отражателна повърхност е по-добре? Тъмните цветове поглъщат слънчевите лъчи,обръщат ги в топлина и я излъчват.....
    Огледалната повърхност отвътре на топилката отразява топлината и светлината навътре, т.е директно към материала за топене. Ако топилката е с черен цвят отвътре - стените се нагряват, те отделят температура и нагряват въздуха в кутията и така се загрява целия обем. Ако пък топилката е боядисана в черно отвън, така се нагрява външната повърхност на дъската, която по принцип е топлоизолатор, т.е топлината по-трудно преминава навътре.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    В най долния съд сипваш вода,в решетъчния слагаш материяла за топене и на тръбичката чакаш восъка.Малко е сръткаво ама като ти свърши търпението,хвърляш я пак на тавана и готово.

    Спасиба! Утре я пускам и ако не е голяма излагацията може и някой фотос да направя
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 11 от 25 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •