Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 81 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 807
  1. #311
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Много ми е интересно да разбера, какво според тебе означава понятието "елитни майки"

  2. #312

    МАЙКОПРОИЗВОДСТВО

    Здравей колега Бонев,Под елитни майки колегата разбира да не се роят да носят по100кила мед стационарно и да правят много пило–Бъкфаст–Като по филмите,но живеем в България.Поздрави на всички.

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски

    Re: МАЙКОПРОИЗВОДСТВО

    Цитат Първоначално публикувано от Георги Георгиев
    Здравей, колега Бонев,
    Под елитни майки колегата разбира да не се роят, да носят по 100 кила мед стационарно и да правят много пило – Бъкфаст – Като по филмите, но живеем в България. Поздрави на всички.
    И да не жилят, ако може wink;
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #314
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    И да си направят по едно кранче на кошарите ,че ми писна да въртя с центрафуга. :D :D :D

  5. #315
    Добре де,например бъкфаст,мога ли да намеря в БГ.

  6. #316
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Да

  7. #317
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Колеги купих си чрез scutellator 5 майки, някаква линия на Бъкфаст. Много съм доволен защото ги приеха всичките-100% успеваемост.На петия ден като проверявах дали са приети едната мушеше дупето в килийките, беше облачно и не можах да видя дали снася,ама аз държа питата тя се муши в килийките.Аз съм нов в пчеларството и като дете се радвам че приеха всички майки и всичко стана както съм си мечтал.Благодаря на scutellator

  8. #318
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    на каква цена ги взе майките колега?

  9. #319
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    На 30 лв.

  10. #320
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    Цитат Първоначално публикувано от vencii
    Колеги купих си чрез scutellator 5 майки, някаква линия на Бъкфаст. Много съм доволен защото ги приеха всичките-100% успеваемост.На петия ден като проверявах дали са приети едната мушеше дупето в килийките, беше облачно и не можах да видя дали снася,ама аз държа питата тя се муши в килийките.Аз съм нов в пчеларството и като дете се радвам че приеха всички майки и всичко стана както съм си мечтал.Благодаря на scutellator
    Ще качиш ли снимки на майка Бъкфас да е сравним с нащи местните.Според мен са те працакали,не се заяждам.Просто провери малко информация за породата, и сам ще се увериш.След смърта на брат Адам всичко се разпада.Лично човек мога да ти кажа който ходи до манастира на брат Адам.Има 27кошера останали.Мога да ти кажа доста неща за тая порода,защото и аз бях надъхан за нея преди 12 години,но се оказа че е фалш.Гърците и мн.малка час от словаците,Германците,това са държавите където се е съхранила около 60%от наследствените качества на Бъкфаса,но не и на 100%!!!Тази порода е МИТ!!!

 

 
Страница 32 от 81 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •