Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 50 от 81 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 491 до 500 от общо 807
  1. #491
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    33
    Защо не държиш сметка за времето за прекъсване на снасянето. Това се прави, когато мине пашата от рапица. В края на Април. До следващата паша от кориандър има един месец. Все пак зависи къде са ти кошерите.

  2. #492
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Може ли шаблона за правене на маточни чашки да бъде от метал или полипропилен?

  3. #493
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Може от всичко, което не се топи при 80 градуса. Желателно е обаче материала да е топлоизолационен, иначе много бързо ще дърпа температурата от восъка, а като се нагрее, после трудно и бавно ще се охлажда. Така че с метал вероятно ще има проблеми.

  4. #494
    Потребител
    Регистриран
    16.09.2013
    Мнения
    67
    Здравейте колеги ,
    от къде мога да си купя оплодени майки Карника ?

  5. #495
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Виж обявата на Матеев:http://pchelari.com/forum/showthread...B8%D0%BA%D0%B0

  6. #496
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    При оплождането на майка независимо роева или свищева, след като пронесе означава ли че вече няма да излита от кошера. В смисъл възможно ли е да снася между излитанията за оплождане. Благодаря.
    Винаги може по-добре.

  7. #497
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Миналата година имах случай, когато оплодена майка снесла малко яйца и хуква и рой от оплодното сандъче затова видя ли яйце или наедряване завъртам кръглата прелка с отвора на ханеманова решетка за да не бягат повече хубаво е обаче и да се премахнат търтейте.

  8. #498
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    При оплождането на майка независимо роева или свищева, след като пронесе означава ли че вече няма да излита от кошера. В смисъл възможно ли е да снася между излитанията за оплождане. Благодаря.
    Възможно е да излиза няколко пъти за оплождане , но между излизанията няма да снася . Минават няколко дни след оплождането преди да започне да снася .

  9. #499
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    При оплождането на майка независимо роева или свищева, след като пронесе означава ли че вече няма да излита от кошера. В смисъл възможно ли е да снася между излитанията за оплождане. Благодаря.
    В дебелите книги пише, че може, но аз не съм виждал. Та така. 25-40 дни след като се излюпи и не излезе на оплождане става негодна. Ако можеше да излиза когато си иска, то това би било невярно.

  10. #500
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Не съм чел, не съм чул, не съм и видял, майката с голямото "тумбаче" да полети. Старата оплодена майка лети при роене , но тогава прекратява снасянето и влиза във форма за летене.Ще ми е любопитно някой да е наблюдавал летеж на майка в друг случай.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 50 от 81 ПърваПърва ... 40484950515260 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •