Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 78 от 81 ПърваПърва ... 28687677787980 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 771 до 780 от общо 807
  1. #771
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Да бе не знаеш, то от Нефтозавода какво ли не се случва :-):-):-):-)
    Каква връзка правиш с нефтозавода, аз да не съм до оградата.Тука има хора от Камено, техните трябва да са червени.

  2. #772
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    По отношение на генетиката съм гола гола вода ама жълтурита са 10ина модела (Лигустика) а Бъкфаста не е порода а хибрид направен по Бъкфастките принципи на развъждане:
    https://vitoshaword.com/2016/08/13/%...c%d0%b5%d0%b4/

    А е напълно нормално майката да е един цвят а дъщерите друг (търтейте)

  3. #773
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Каква връзка правиш с нефтозавода, аз да не съм до оградата.Тука има хора от Камено, техните трябва да са червени.
    Техните може да са с по три антенки :-):-):-)

  4. #774
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Техните може да са с по три антенки :-):-):-)
    Може, питай и Янев как са неговите. Той като си вдигне главата да си избърше потта от челото и вижда комините.

  5. #775
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    По отношение на генетиката съм гола гола вода ама жълтурита са 10ина модела (Лигустика) а Бъкфаста не е порода а хибрид направен по Бъкфастките принципи на развъждане:
    https://vitoshaword.com/2016/08/13/%...c%d0%b5%d0%b4/

    А е напълно нормално майката да е един цвят а дъщерите друг (търтейте)
    Георги, английския поп е взел италианка и я е кръщавал с почти всички пчели по света. С африкански, кипърски, гръцки, карника. Само в източните държави не е ходил да я кръщава. На всички клипове и скимки Бъкфаста е жълт. Никъде няма “Бъкфаст със карпатика например. Та както е казал Коперник- И все пак тя се върти. Така и бъкфаста си остава на основата на италианка. А всичко друго е реклама.

  6. #776
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Моите са под комините на Лукоил,нищо им няма,имам 10 такива ,,червени'' и много ги харесвам.Много жилят,но това е добре защото никои не ги бара.При равни условия,събират двойно повече от другите.

  7. #777
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Със породите и генетиката съм много зле.
    Това което съм чел за Бъкфаста е било (от любопитство и за обща култура) но това което ме впечатли че това не е порода а хибрид.

  8. #778
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Направата на хибрид от 2 или 3 различни раси обикновено създава много производителна майка, защото се проявява така наречения ХЕТЕРОЗИСЕН ЕФЕКТ. След 2-3 поколения обаче дъщерите се разпадат на съставните си раси и се появяват разни неприятни моменти, като например АГРЕСИЯ. Та това, което се вижда на снимката, и което се описва в постинга, отговаря на цитираните от мене сиптоми. Тоест говорим за майка, която се е получила в резултат на разпадане на гените на някоя нейна хибридна баба.

    Ако тази майка се остави жива и нейните търтеи излетят в небето, следващата година (пък и още тази) ще наблюдавате още по-големи проблеми по една камара други семейства с нови майки например от самосмяна или с новонаправени отводки с маточници.

    Аз предлагам да я убиеш тази майка или да я подариш на най-големия си враг. Другата разумна алтернатива е да сложиш прашецоуловител, и така да не допуснеш нито един търтей да излети в небето. Нека да си умират щастливи вътре в кошера.

  9. #779
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Направата на хибрид от 2 или 3 различни раси обикновено създава много производителна майка, защото се проявява така наречения ХЕТЕРОЗИСЕН ЕФЕКТ. След 2-3 поколения обаче дъщерите се разпадат на съставните си раси и се появяват разни неприятни моменти, като например АГРЕСИЯ. Та това, което се вижда на снимката, и което се описва в постинга, отговаря на цитираните от мене сиптоми. Тоест говорим за майка, която се е получила в резултат на разпадане на гените на някоя нейна хибридна баба.

    Ако тази майка се остави жива и нейните търтеи излетят в небето, следващата година (пък и още тази) ще наблюдавате още по-големи проблеми по една камара други семейства с нови майки например от самосмяна или с новонаправени отводки с маточници.

    Аз предлагам да я убиеш тази майка или да я подариш на най-големия си враг. Другата разумна алтернатива е да сложиш прашецоуловител, и така да не допуснеш нито един търтей да излети в небето. Нека да си умират щастливи вътре в кошера.
    Който има „агресивни” майки и не ги иска да ги праща на мен. Ще му бъда много благодарен. И ще почерпя дори.

  10. #780
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията


    Който има „агресивни” майки и не ги иска да ги праща на мен. Ще му бъда много благодарен. И ще почерпя дори.
    -Ставаме двама.И аз мога да взема такива,без майтап.Ако някой има такива люти и агресивни нека да пише на ЛС.Ще се спазарим за тях или ще направим бартер за нещо.Може и в наливно състояние.Поздрави.М.Милко в.

 

 
Страница 78 от 81 ПърваПърва ... 28687677787980 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •