Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 77 от 81 ПърваПърва ... 27677576777879 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 761 до 770 от общо 807
  1. #761
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Едвали разчита на бедния Български пчелар за доходите си,а пък който не го устройват условията започва да търси като мен майки от други европейски производители има доста от тях тук http://perso.fundp.ac.be/~jvandyck/homage/elver/
    Предлагам феновете на гуру-то, да спретнете една партия и да се явите на изборите. След победата първа точка : в БГ може да се развъждат всички раси пчели, дори и Колорадски бръмбари и паяци.

  2. #762
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Предлагам феновете на гуру-то, да спретнете една партия и да се явите на изборите. След победата първа точка : в БГ може да се развъждат всички раси пчели, дори и Колорадски бръмбари и паяци.
    Не съм фен на Госпов,просто съм на неговото мнение че с полудивия мелез наречен Българска медоносна пчела резултатите са плачевни сравнение с други европейски държави,аз нямам намерение да мизерствам заради някойси безумник които е прокарал закон в България да се отглежда само местна порода пчела която няма никакво развитие поне от 50години насам.

  3. #763
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    ......аз нямам намерение да мизерствам заради някойси безумник които е прокарал закон в България да се отглежда само местна порода пчела ....
    Познавам хора, които внесоха майки още преди 12-13 години, но не съм чул да са забогатели.

  4. #764
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас


    Снимката е примерна, искам да ви покажа, каква майка ми се яви миналия сезон. Точно такъв жълтур. От къде се пръкна незнам, моите майки са досущ, като на Матеев . Имам предвид цвета. Мисълта ми обаче не е за цвета. При прегледа преди два дни ,още с повдигането на таванката скочиха отгоре ми. Видя се силно семейство и си викам : тези са умрели от глад , трябва да погледна вътре. При друг случай щях да ги зарежа, но нали имам жертви , та не исках да ги загубя. Пушек-яко, но те по ръцете ми и псувайки разместих няколко рамки. Почти от средата назад рамките са пълни с мед. Какъв е извода : някой из селото има извънземни майки и съм прихванал от него или при мен мутират. Може да събере и 100 кг. мед , но ще я махам. Нямам намерение на стари години да слагам ръкавици и скафандър. Накрая : мислете- хубавите ви (чуждоземни ) майки развалят местните пчели.

    пп. Интересно, че пчелите не ми се видяха такива светли.

  5. #765
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Toва което виждам ми прилича на Бъкфаст или на Италиянка.Те са с този цвят и окраска. Ама пчеличките не са като нея.Може кошера да си е сменил майка която не се е върнала от брачен полет,и тази майка да се настанила /объркала/ и са я приели.Аз имам много интересен случай.Един приятел му правихме отводка преди 2 години,и в този момент в близост до неговия двор в един циментов стълб се заселва рой.Направихме отводката и извадихме роя.Колегата ми даде роя за мен че аз го извадих от стълба.Заселих го при мен но при проверка останових че в роя няма майка.А за отводката колегата беше купил оплодена майка.Когато тръгнахме да я предаваме остановихме че отводката си има майка която се разкарваше и осеменяваше питата.Проверихме неговите 2 кошера но те си имаха майки.Новата майка която я беше купил я вземах и я предадох на роя.Та може майката да е излетяла при ловенето на роя и да са я приели в отводката ,или да съм я смачкал без да искам,или друга майка от другаде да е налетяла в отводката.Та винаги има изненади.

  6. #766
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията


    Снимката е примерна, искам да ви покажа, каква майка ми се яви миналия сезон. Точно такъв жълтур. От къде се пръкна незнам, моите майки са досущ, като на Матеев . Имам предвид цвета. Мисълта ми обаче не е за цвета. При прегледа преди два дни ,още с повдигането на таванката скочиха отгоре ми. Видя се силно семейство и си викам : тези са умрели от глад , трябва да погледна вътре. При друг случай щях да ги зарежа, но нали имам жертви , та не исках да ги загубя. Пушек-яко, но те по ръцете ми и псувайки разместих няколко рамки. Почти от средата назад рамките са пълни с мед. Какъв е извода : някой из селото има извънземни майки и съм прихванал от него или при мен мутират. Може да събере и 100 кг. мед , но ще я махам. Нямам намерение на стари години да слагам ръкавици и скафандър. Накрая : мислете- хубавите ви (чуждоземни ) майки развалят местните пчели.

    пп. Интересно, че пчелите не ми се видяха такива светли.
    Атанасов , ти си печеливш от лотарията . Защото имаш леваци .
    Мед имат и скачат .
    На лято им гледай продукцията .
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 01.03.2017 в 19:46.

  7. #767
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Toва което виждам ми прилича на Бъкфаст или на Италиянка.Те са с този цвят и окраска. Ама пчеличките не са като нея.Може кошера да си е сменил майка която не се е върнала от брачен полет,и тази майка да се настанила /объркала/ и са я приели.Аз имам много интересен случай.Един приятел му правихме отводка преди 2 години,и в този момент в близост до неговия двор в един циментов стълб се заселва рой.Направихме отводката и извадихме роя.Колегата ми даде роя за мен че аз го извадих от стълба.Заселих го при мен но при проверка останових че в роя няма майка.А за отводката колегата беше купил оплодена майка.Когато тръгнахме да я предаваме остановихме че отводката си има майка която се разкарваше и осеменяваше питата.Проверихме неговите 2 кошера но те си имаха майки.Новата майка която я беше купил я вземах и я предадох на роя.Та може майката да е излетяла при ловенето на роя и да са я приели в отводката ,или да съм я смачкал без да искам,или друга майка от другаде да е налетяла в отводката.Та винаги има изненади.
    Момче , това е Италианка ? Но , не е снимка на Атанасов , той не разбира от пчели. Снимката е от нета .

  8. #768
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Благодаря ти че ме наричаш момче,макар че карам 55 -та си година.Поздрави.

  9. #769
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Благодаря ти че ме наричаш момче,макар че карам 55 -та си година.Поздрави.
    Все пак си ми набор .
    Успех !

  10. #770
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията


    Снимката е примерна, искам да ви покажа, каква майка ми се яви миналия сезон. Точно такъв жълтур. От къде се пръкна незнам, моите майки са досущ, като на Матеев . Имам предвид цвета. Мисълта ми обаче не е за цвета. При прегледа преди два дни ,още с повдигането на таванката скочиха отгоре ми. Видя се силно семейство и си викам : тези са умрели от глад , трябва да погледна вътре. При друг случай щях да ги зарежа, но нали имам жертви , та не исках да ги загубя. Пушек-яко, но те по ръцете ми и псувайки разместих няколко рамки. Почти от средата назад рамките са пълни с мед. Какъв е извода : някой из селото има извънземни майки и съм прихванал от него или при мен мутират. Може да събере и 100 кг. мед , но ще я махам. Нямам намерение на стари години да слагам ръкавици и скафандър. Накрая : мислете- хубавите ви (чуждоземни ) майки развалят местните пчели.

    пп. Интересно, че пчелите не ми се видяха такива светли.
    Да бе не знаеш, то от Нефтозавода какво ли не се случва :-):-):-):-)

 

 
Страница 77 от 81 ПърваПърва ... 27677576777879 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •