Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 24
  1. #1

    ПЪРВО ОБЛИТАНЕ ЗА СЕЗОНА

    На вниманието на колегите от моя регион. Стига сте мързелували, а подготвяйте лопатите за сняг.В Неделя следобед трябва,да разчистиме снега от пчелините.Поне на 2 метра и половина, пред кошерите трябва да сме махнали снега, и да сме насолили с пепел от печеките и парното.В понеделник сутринта трябва, да сме сложили и сено, слама, царевичак и други подобни.Защото в понеделник следобеда, започва първото облитане за сезона.Облитане ще има поне до четвъртък.Думите ми са потвърдени от прогнозата за времето.Слагам линк към прогнозата. http://sinoptik.bg/berkovitsa-bulgar...264/10-days/10
    Хубаво е веднага след облитането, да направим бърза проверка на семействата и запасите.Ако някое семейство е закъсало сега е момента да му се помогне.Най вероятно е сега да са намалели запасите, затова може на част от тях да им се дадат предварително подготвени или купени за целта питки.Ако някое семейство не иска да се облети, то трябва да му помогнем като, отворим кошера и почукваме по стените му.Така ще принудим пчелите да се облетят.Това най често са слабите и изтощени семейства.НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ЧЕ, ПО ОБЛИТАНЕТО ЩЕ НАПРАВИМ ГЕНЕРАЛНИ ЗАКЛЮЧЕНИЯ И ОЦЕНКА ЗА СЪСТОЯНИЕТО НА ВСЯКО ЕДНО СЕМЕЙСТВО.Пожелавам на всички хубаво облитане, и празниците след това ще са ни по приятни и спокойни, като знаем че облитането е минало успешно.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Дай Боже, но да не викаме Дявола! Най-верни са 3-дневните прогнози...А иначе ще им дойде много добре едно облитане. Последното такова беше на 28.11.
    Working....

  3. #3
    Така е прав си, при мен облитането беше по рано затова чакам с нетърпение това облитане.Засега горе доло съм доволен от прогнозите на този сайт.Но ще ги следя и идните дни, важното е да отреагираме навреме.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Днес по обяд вятъра при нас поутихна и снега спря. Реших да намина към пчелина.Направи ми впечатление,че пред кошерите на метър, метър и половина има по десетина пчели в снега,явно са опитвали да се облитат.
    Ето ви и един линк за прогнозата за времето,който май дава по вeрни прогнози от нашия синоптик-
    http://www.accuweather.com/ru/bg/svi...onyr=12/1/2012

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Супер, значи вторник и сряда ще разберем как зимуват пчелите ни. При тези температури със сигурност по обяд ще има облитане.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Според мен в близките 4-5 дни ще си остане студено и няма да има облитане в цяла северна България.Да видим дали ще позная?

  7. #7
    Колеги, Честита Коледа на вярващите.
    Как мина първото облитане?

  8. #8
    При мен се облетяха още вчера, днес също се облитаха добре.Южняка изяде снега, и както казах в една пт грпите на ФБ, става и за возия с мотора дори.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Да не повярваш,сякеш не живеем в една страна.При нас е сняг 30см. висулките стигнаха до земята,денем се качва температурата до 0градуса.Колегите от юга да пуснат малко топло.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    При мен в Северозападнала България, температурите позволиха облитане. Някои от семействата още при плюс 9 градуса бяха навън.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •