Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    Благодаря Юрий. Аз също се надявам да сме полезни както на ваши колеги, така и на работодателя, чиято поръчка сме поели.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Интересно предложение, но какво да правя с моите пчели през това време sadsmile; !?
    Виж, ако възникне предложение за Австралия, Южна Америка, съм готов.
    Зазимявам моите и тръгвам :D !

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Щом пишем за законни трудово-правни отношения с американски работодател, то възникват въпросите:
    1.Работно време?
    2.Месторабота?
    3.Длъжностна характеристика?
    4.Осигуровки, здравни, социални?
    5.Социално битови условия?(Ниво на квартирата която се осигурява?)
    6.Данъчно облагане?
    7.Документ за здравен статус изисква ли се?
    8.И не на последно място.Естеството на работата ли налага "възрастова дискриминация", като се знае , че 50 годишните имат още много да мечтаят за пенсия и са напълно работоспособни?
    По-накратко не мога да питам.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #14
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Колеги, моля ви не губете повече от необходимото времето на другите хора.

    Зуница, на повечето от въпросите няма как да бъден даден конкретен отковор (най-вече за първите 3 от тях). Пчеларското работно време се ограничава единствено от тъмната част от денонощието и дъждовно време ( въпреки че има дейности които не търпят отлагане и трябва да бъдат свършени независимо от всичко - товаро-разтоварителни дейности и т.н.) Месторабота - там където пчелите се намират в момента. Не става въпрос за 10 кошера и кошерите няма как да бъдат оставени стационарни (поне не и в Америка) и на едно място. Може да се наложи да се пътува с часове за да се стигне до определен пчелин. При подвижно, част от кошерите не се транпортират за да се подсилят по-късно останалите, когато се върнат от паша/опрашване или за други цели. Някой трябва да остане до "базовия пчелин", както и някой заедно със транспотрираните пчели. Има множество мотели осеяни навсякъде. Цената за пребиваване не е много по-различна от тази за квартира.
    Длъжностна характеристика - според личния опит. Ще вършиш това което можеш, докато не се научиш на нещо повече.

    Осигуровки- щом си с виза, без осигуровки няма как. Чужденците обикновенно не са длъжни да плащат социални и здравни ( за здравните се прави застраховка предварително) и се плащат единствено щатски и федерални данъци . Независимо какви данъци си плащал, след края на годината имаш право да си ги поискаш обратно ( изплащат ги почти на 100% от номиналната им стойност). Има фирми които се занимават с това, срещу нищожна такса ( преди 5 години струваше около 30 $), а вероятноста да не ти ги върнат е почти нулева.

    Данъчно облагане - нищо повече от осигуровките. При тях няма ДДС и ДОД. Има данък оборот ( за стоките), който е далеч по-нисък от ДДС-то в Европа, който е различен за различните щати, а в някои щати е 0%.

    Здравен статус - нищо което личния лекар не може да потвърди. И все пак, ако нещо не се е променило, преди кацане в САЩ ще те накарат да попълниш декларация че не си преносител на "екзотични" болести и т.н.

    Квартира - като за "бели хора". Квартирите са евтини, и който иска може да си наеме и такава с басейн за доста сносна цена.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Колега,scutellator,благодаря за внесената яснота.
    Официално ли е становището и мога ли да го тълкувам като такова на посредника?
    Колкото до "загубеното време" въпросите ми не са безпредметни и човек започвайки работа е длъжен да ги постави, а не после да търси медиите и да се оплаква.
    Очаквам отговора на посредника.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    А Физическа подготовка трябва ли, или всичко е автоматизирано в Америката и трябва да натискаме само копчета?
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  7. #17
    Здравейте Зуница,

    Първо да благодаря на scutellator, който е имал търпението и добрината да отговори толкова изчерпателно на въпросите зададени от зуница. Аз нямам практиката да влизам и проверявам съобщения във форума, но явно е добре да го правя с оглед на това, че хората си имат питанки и на тях трябва да се отговаря.
    Всичко, което scutellator е писал е вярно. Това, което искам да отбележа е че квартирата и транспорта се поемат от работодателя
    Относно възрастовото ограничение - работодателите искат да са сигурни, че няма да има инциденти в следствие на възрастта, това поражда възрастовите ограничения.
    Виждам, че само при лични съобщения получавам имейл, който ме подсеща да вляза и да проверя какво сте ми писали, затова не се колебайте да изпращате лични съощения.
    Имайте предвид, че работодателите всеки ден ме питат дали имаме кандидати. Ако до седмица не им предложим кандидатури, то те ще се ориентират отново към Мексико.
    Затова, ако има интересуващи се, не се колебайте да ме търсите.

    Весели празници на всички!

  8. #18
    Цитат Първоначално публикувано от volodq
    А Физическа подготовка трябва ли, или всичко е автоматизирано в Америката и трябва да натискаме само копчета?
    Няма да се натискат само бутони Ако сте работили като пчелар би трябвало нещата да са Ви ясни.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Благодаря, за отговора,Милена Джонева.
    Първите ми три въпроса са тези с, които разумния човек започва работа.Отговора Ви ме задоволява. Благодаря за изчерпателноста.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Предполагам че офертата не е само за българските пчелари,в подобни иностранни пчеларски форуми не срещам подобна.Или имат предпочитания и симпатии ? :D

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •