Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 21
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    2

    ВЪПРОС КЪМ КОЛЕГИТЕ ОТ ЯМБОЛ

    Здравейте,интересувам се къде около Ямбол може да се разположи стационарен пчелин?Аз по принцип съм от Русе и останах с 8 ДБ кошера,преместих се в Ямбол и искам да ги докарам тук.Казаха ми за местността Курткая някой знае ли как е там пашата и има ли такава?Благодаря на всички за отговорите

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    05.11.2012
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Ямбол
    Курткая е вилна зона. Продават се много места с малки вилички на символични цени. Има язовир, а наоколо ниви и лозя.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Kak от Русе може да се преместиш в Ямбол??? От Русе ако се местиш, трябва поне да е в София!
    Working....

  4. #4
    По скоро ще стане от Русе в Ямбол и от там В Бургас за София е последното място където бих отишъл. София е харесват само така наречените квартали около София а именно селата!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    А какви са условията за пчеларстване около Русе?Аз пък мисля точно там да се местя

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    2
    Здравейте.Военен съм и за това.Затова не мога и на подвижно.Около Русе знам само на 9-ти километър малко акация,малко липа,малко от всичко.Но там има много пчели и кражбите/на пчелите/ са много,иначе бива.Благодаря за отговорите на всички,ако някой знае място около Ямбол /м.Курткая/по евтино да свирка.
    София не я харесвам.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Щом има кражби там ще има и другаде.Не е добра новина това.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21

    .....

    Колега много е пренаселана с пчели тази вилна зона,но цените наистина са символични,а относно за кражбите мисля че ги има навсякъде...... просто пази боже

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колеги, след Силистренския край, Русе и Ямбол са на следващите места по добив на мед, според последната статистика. Какво има да се чудите....
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    колеги къде в Ямбол може да се закупи оксалова и мравчена киселина и къде мога да си закупя сух материал за направата на нуклеуси или магазини?

    п.с.-може да ми препоръчате и дърводелец(да не е кожодер)

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •