Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 37 от общо 37
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Има много "гаражни" майстори, които са добри и работят сами, защото имат достатъчно клиенти. Предната кола имаше проблем с карбуратора, карах я на 4 различни сервиза, 1 в Стара Загора и 3 в Ловеч, вкл. в бившата Мототехника (сега Ситроен), навсякъде си платих и никъде не ми я оправиха. Дефекта се появяваше отново. Препоръчаха ми едно момче, известно в околността, разглоби, подмени каквото трябваше, платих и идните няколко години, докато отиде за скрап нямах проблем. От тогава съм му редовен клиент,но от днес за утре не става - трябва да си чакаш реда. Мой пък познат като проучваше инструкторите за шофьорски курсове стигна до извода, че най-добрите работят сами. Имат си курсисти, търсят ги. Знаете как ги изпързаляха обаче. К'ви са те, че да отнемат клиенти от големите фирми. Там трябва да се изкарат пари за шефа, за секретарката, за офиса...Които не са чак толкова добри, независимо от бранша се крият зад по-големите фирми. Склонни са на по-ниско заплащане, ама ако работят сами и толкоз няма да изкарат.
    Това са част от моите наблюдения и моята логика в защита на гаражните майстори. Но разбира се, всичко е индивидуално. 100 процентово правило няма. Който е парпукчия е парпукчия и в гаража, и в голяма фирма. Само дето в гаража ще оцелее за кратко. А, сега се сетих и за една аптека, недолюбвана от клиентите по незнайна причина. Сега нейният собственик е аптекар в голяма верига аптеки.
    Дърводелците не правят изключение. Так че, подхождайте според конкретния случай. Проучване, препоръки от познати и т.н.т.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Е, може би просто не съм попаднал на такъв. Всъщност кошерите ми ги прави едно момче, вероятно от отпадъчни материали (има следи от гвоздеи), но цената е добра, нямам забележки за качеството и ми ги прави както поискам - с перваз, без перваз, с дупка или без дупка на дъното и изобщо каквито екстри си поръчам. Работилницата му е прилична, с професионални машини.

    Но аз лично познавам хора, които биха постъпили точно както ти казваш, затова се въздържам от повече коментари. И все пак не са всички под един знаменател категорично!

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Има добри и лоши майстори и при големите фирми и при самостоятелните майстори това е факт.
    Аз преди да поръчам кошерите обиколих над 10 производители на кошери докато си намеря майстор който отговаря на моите изисквания за качество и финансови възможности за цена.
    Големите фирми наблегнаха на кошери по програмите и намалиха качеството, един познат си купи, оказаха мокри и след време се разкривиха.

  4. #34
    Направил съм си 30 кошера от куфражни дъски с чепове и дупчиците от пирони съм запълнил със силикон.Не са мръднали,а имам корпуси без чепове,правени от някой майстор,не го знам кой- цъфнаха,едвам затварям капаците.Явно му е бил сух материала

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Не виждам нищо страшно в това че материалът имал чепове.Има начини да се "изчистят" но това води до по-голям процент отпадък което неминуемо ще рефлектира в/у цената
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Чеповете се вадят и се набиват тапи, облени с лепило на Henkel. Един шлайф отгоре и става супер. Няма да мръднат никога. Но си е играчка - демек допълнителна работа.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    23.03.2016
    Мнения
    11
    Колегата искаше да каже за обезчепяване чрез изрязване на чеповете и челно залепване с клиновидна сглобка.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •