Има много "гаражни" майстори, които са добри и работят сами, защото имат достатъчно клиенти. Предната кола имаше проблем с карбуратора, карах я на 4 различни сервиза, 1 в Стара Загора и 3 в Ловеч, вкл. в бившата Мототехника (сега Ситроен), навсякъде си платих и никъде не ми я оправиха. Дефекта се появяваше отново. Препоръчаха ми едно момче, известно в околността, разглоби, подмени каквото трябваше, платих и идните няколко години, докато отиде за скрап нямах проблем. От тогава съм му редовен клиент,но от днес за утре не става - трябва да си чакаш реда. Мой пък познат като проучваше инструкторите за шофьорски курсове стигна до извода, че най-добрите работят сами. Имат си курсисти, търсят ги. Знаете как ги изпързаляха обаче. К'ви са те, че да отнемат клиенти от големите фирми. Там трябва да се изкарат пари за шефа, за секретарката, за офиса...Които не са чак толкова добри, независимо от бранша се крият зад по-големите фирми. Склонни са на по-ниско заплащане, ама ако работят сами и толкоз няма да изкарат.
Това са част от моите наблюдения и моята логика в защита на гаражните майстори. Но разбира се, всичко е индивидуално. 100 процентово правило няма. Който е парпукчия е парпукчия и в гаража, и в голяма фирма. Само дето в гаража ще оцелее за кратко. А, сега се сетих и за една аптека, недолюбвана от клиентите по незнайна причина. Сега нейният собственик е аптекар в голяма верига аптеки.
Дърводелците не правят изключение. Так че, подхождайте според конкретния случай. Проучване, препоръки от познати и т.н.т.