Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 61 до 68 от общо 68
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Това наистина е една много мощна фирма за изделия от масивно дърво. Не познавам производството и на кошери, но съм виждал други техни производства (дюшаме) от които съм впечатлен.
    Working....

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч
    Благодаря за информацията, а относно отношението цена - качество, евентуално ще го науча на място.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не знам как смятате нещата. На мен само материалите като стойност ми надвишават тази сума, като се има предвид, че търся по-изгодни цени за качествени материали.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Евгени, миналата година приятели си поръчаха кошери и дадан-блат с два магазина им излезе мисля под 75 лв. Без рамки е. Не знам колко ще издържат, това времето ще покаже, но сглобката беше много добра и дървото беше подбрано. Човека има голям цех, то не знам дали е и цех, а не малък завод с модерна техника, правен по някаква програма. Всичко е въпрос на себестойност. Не му правя реклама, просто споделям, че има и на такава цена.
    Най-после един отговор по темата.
    Само , че кажи кои са производителите, за да може да се видят на място.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #65
    Много наблягате на цените на труд и материали. Не че не са ценообразуващи, но никой не спомена още един основен фактор. Това са мащабите на производсто. Дори доставчика на материали да е един и същ, то цената им ще бъде различна за този който купи половин или един кубик дървен материал или за този който купи 500 или 800 кубика примерно. Няма как дърводелец, който прави по 2 кошера месечно, да се сравнява с фабрика която прави стотици бройки за същия период.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Юри, нали това казах и аз, себестойност. Този, за когото говоря предполагам даже купува дървения материал на трупи, бичи ги и суши. Естествено цената на материала ще е много по-ниска. Като има и добри машини производителността се увеличава и ето ти още по-ниска себестойност.

  7. #67
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Юри, нали това казах и аз, себестойност. Този, за когото говоря предполагам даже купува дървения материал на трупи, бичи ги и суши. Естествено цената на материала ще е много по-ниска. Като има и добри машини производителността се увеличава и ето ти още по-ниска себестойност.
    Напълно съм съгласен.

  8. #68
    Здравейте, пчелари! Ние сме производител на многокорпусни кошери Лангстрот и бихме искали да споделим нашите цени с вас.
    Цената на комплект триетажен кошер ЛР включва: подвижно дъно, 3 корпуса, 30 рамки (разпробити и сглобени), капак, вратичка - 100 лв или първи етаж (плодник), 2 корпуса, 30 рамки (разпробити и сглобени), вратичка и капак - 90 лв
    Цена на комплект триетажен кошер ЛР с подвижно дъно без рамки: 78 лв
    Цената на комплект двуетажен кошер ЛР включва: подвижно дъно, 2 корпуса, 20 рамки (разпробити и сглобени), капак, вратичка - 75 лв без или първи етаж (плодник), 1 корпуса, 20 рамки (разпробити и сглобени), вратичка и капак - 70 лв
    Цена на комплект двуетажен кошер ЛР с подвижно дъно без рамки: 62 лв
    Цена на първи етаж (плодник), 10 рамки (разпробити и сглобени), вратичка и капак - 50 лв
    Цена на първи етаж (плодник) - 24 лв


 

 
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •