Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 68
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Извинете,случайно да знаете някъде да продават изцяло окомплектован кошер,
    с качествена изработка,готов за употреба на цена 75 лв. ?

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от hari
    Извинете,случайно да знаете някъде да продават изцяло окомплектован кошер,
    с качествена изработка,готов за употреба на цена 75 лв. ?
    ДА, www.prodavalnik.com

    :D
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #23
    що се излагате?

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Колега, на всички цените им са без рамките,а пък и не случайно наблегнах на качеството,защото тук повечето не одговарят на това определение.

  5. #25
    Цитат Първоначално публикувано от hari
    Колега, на всички цените им са без рамките,а пък и не случайно наблегнах на качеството,защото тук повечето не одговарят на това определение.
    пич и аз ако продавам кошери ще ти кажа че няма качествен кошер под 150 лева, реалната цена на един качествен ДБ-12 рамков кошер, с 2 магазина е между 75 и 85 лева, боята влиза в цената.

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Владо, никой не говори за 150 лв. на кошер,и мога да ти кажа от опит че ако
    това което описваш го вземеш на тази цена,нито дъвения матерял, нито боята ще са ти качествени.

  7. #27
    Нали мога да изкажа мнение, чието образование е дървообработване?И имам наблюдение от семейните работилници, верно те са пригодени за бъчварство, но това не е важно в случая.В цената която споменавам включвам и малко печалба за дърводелеца.Отказал съм се от този занаят поради други причини, но това не пречи за доказателство и проба да направя един кошер.

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    20.04.2012
    Мнения
    55
    Да разбирасе че с калпави матеряли можеш да влезеш в тази цени,и да има
    / малко / печалба за дърводелеца,но не ме обеждавай в противното защото
    съм много на ясно кое колко струва , как се изработва,колко отиват за матеряли,колко отиват за заплати,колко за ток и т.н. ,ще ти кажа само че за последните 8 години съм произвел близо 14000 кошера и повярвай ми знам за какво става въпрос.

  9. #29
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan
    Нали мога да изкажа мнение, чието образование е дървообработване?И имам наблюдение от семейните работилници, верно те са пригодени за бъчварство, но това не е важно в случая.В цената която споменавам включвам и малко печалба за дърводелеца.Отказал съм се от този занаят поради други причини, но това не пречи за доказателство и проба да направя един кошер.
    А и да попитам колегите, дето си правят кошерите сами каква им е себестойността?Какво излиза един хубав и КАЧЕСТВЕН кошер е с цена 150 лева, една отводка от 90 до 150, ханилки, основи, рамки и прочее и накрая какво излиза 1 кошер е равен на една крава....Срам, е затва сме на тва дередже, поинтересувайте се един кравар дето цял ден и нощ е в лайната, каква е себестойността му на продукцията и тогава сънувайте такива цени.

  10. #30
    Цитат Първоначално публикувано от hari
    Да разбирасе че с калпави матеряли можеш да влезеш в тази цени,и да има
    / малко / печалба за дърводелеца,но не ме обеждавай в противното защото
    съм много на ясно кое колко струва , как се изработва,колко отиват за матеряли,колко отиват за заплати,колко за ток и т.н. ,ще ти кажа само че за последните 8 години съм произвел близо 14000 кошера и повярвай ми знам за какво става въпрос.
    Колко е материала за един кошер и реципрочно за 100?Същото се отнася и за тока и лепило и други материали.От един кубик хубав материал средно колко кошера се правят и каква е цената на хубавия материал?А каква е и цената на същия материал, но от собствената работилница излязъл?Не обръщайте форума на място за реклама, на инвентар и кошери.От 15 дена само за цени се говори, никой не казва нищо за зимното хранене, за пролетното развитие и въобще прочее практики...Който има брада има и гребен да си я реши мисля аз.То може да има кошери и за 500 ако са от орех, за махагон да не говорим.Кошерите ги купувам от едно момче дето ги прави, цената им е 80 с 2 магазина 12 рамкови дб, за сезон и половина, не са мръднали, само боята на прелката започна да сдава.За разлика от тези кошери, купих кошер от магазин бая по скъп, и още същото лято се скапа(да не използвам думата разпадна) не ми се ще да споменавам коя фирма е производителя на този кошер защото гледам много се кълнете в нея.Има колеги от форума дето са били на пчелина ми и знаят за какво говоря.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •