Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 132
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Според мен е доста просто - определя се срок за прием на документите, колкото кошери, отводки и т.н. се съберат за този период спрямо предварително определения бюджет да се обяви колко % ще се финансира от държавата, колко ще е собственото самоучастие. На който му утърва участва, на който не, не участва.

  2. #72
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Бих искал да подкрепя усилията на пчеларското дружество в Пловдив и тези на г-н Бонев.Както той казва, винаги ще има недоволни.Важното е да има подкрепата на повече пчелари, за не се чувстват сами в тези си усиля.Който иска повече, който смята, че има по добри идеи да не дава само акъл, а да предприеме действия! Колегите от Пловдив са пример за цялата страна.За съжаление такива дружества са малко в страната.Всичко явно опира до "материала".Липсват хора като г-н Бонев и колегите му от Пловдив, които мислят глобално за сектора а не само за себе си.
    Предложението е добро и колкото по голяма част от него се реализира, ще е от полза.
    Бих искал да отбележа, че няма равен старт, няма абсолютна справедливост, поне това за нашата страна е химера!
    С две думи-г-н Бонев, имаш моята подкрепа и за съжаление в Русе няма дружество, което да е полезно в тази насока, поне аз не знам.
    Може би трябва със съмишленици от форума да направим нещо неформално като начало.

  3. #73
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Какви са шансовете МЗХ. да приеме вашите текстове и да изготви следващата пчеларска програма по горе посочения начин.

  4. #74
    koragroup Какво разбираш под "равен старт"?
    Ти си млад човек и искаш да се занимаваш с пчеларство. Пенчо Тотев, също млад човек (примерно твой връсник) има същата амбиция. Само че, ти получаваш наследство от дядо ти 20-30-50 и т.н. кошера (примерно), а той няма нищо и започва от 0. За какъв равен старт става въпрос? Кой от двама ви, според теб, трябва да бъде подпомогнат и защо, и кой не, след като и за двама ви това е нещо ново и непонятно?

  5. #75
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Дрън-дрън-дрън!Както през изминалите 4г,така и през следващите 6г на новата програма пак ще има дълаверки!Самите програми са благоприядстваща среда за това!Какво се стягате толкова за тия подаяния?То поне да бяха пари!?Който е калпазанин и мързела му е призвание,и всяка година да взема подаяния,пак няма да се задържи!Дразнещото е,че парите би трябвало да отиват за пчелите,а не за новобизнесмени и връзкари,които кошер не са виждали!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от plamen
    Какви са шансовете МЗХ. да приеме вашите текстове и да изготви следващата пчеларска програма по горе посочения начин.
    Има някакви шансове, но скоро ще разберем какви са.

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ще е хубаво да се задължат производителите на отводки, майки пчеларски инвентар да спазват сроковете на договорите и качеството на стоката която предлагат.Примерно да не продават отводка на 3 рамки за 136 лева а да е поне на 6 рамки.Кошерите да имат гаранция минимум 3 години.Да се завиши критерия за майко производителите случвало се е да продават неоплодени майки а да казват че после грешката била при тебе,или ако вземеш 30 майки на 10 семействата залагат тиха смяна.Да се приемат текстове които да ни защитават като потребители, ако даден производител системно стоката му е некачествена или не спазва крайните сроковете на договорите да му се свали статута на производител и да не може да работи със никакви програми определен срок от време.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ти говориш за война. Много е хубаво това искане , но няма как да се преборим за това. Не е по силите ни. Единственото, което можем е предложението, което направихме след първи юли отводки да не се подават. А и контрола на качеството не е в правомощията на ДФЗ. Те програмата не могат да контролират, та камо ли тези дейност.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    koragroup Какво разбираш под "равен старт"?
    Ти си млад човек и искаш да се занимаваш с пчеларство. Пенчо Тотев, също млад човек (примерно твой връсник) има същата амбиция. Само че, ти получаваш наследство от дядо ти 20-30-50 и т.н. кошера (примерно), а той няма нищо и започва от 0. За какъв равен старт става въпрос? Кой от двама ви, според теб, трябва да бъде подпомогнат и защо, и кой не, след като и за двама ви това е нещо ново и непонятно?
    Юрий, "Равен старт", означава и двамата да получим ВЪЗМОЖНОСТ ДА КАНДИДАТСТВАМЕ. Но на края на годината, на мен (ако съм започнал с 10 семейства) да ми търсят общо 15 семейства и документ за продадени примерно 100кг мед, а на него да му търсят 2 семейства и никакъв мед. Това е.
    Надявам се ме разбирате. Аз не държа на парите, даже в момента като си пиша данъчната декларация, се радвам че тази година не се класирах. Наясно съм, че правилата винаги ще се харесват на някого повече на друг по-малко.
    Я да попитам с риск да ме понаплюят. Защо по същата логика не се наложи възрастово ограничение? Примерно кандидатите по 6 годишната програма, да са до 65 години към датата на кандидатстване... абсурдно нали?

    Поздрави,
    Жоро
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Защо да те плюем. Това е дидкусия. В спора се ражда истината, Но дано има кой да я чуе.
    Та по въпроса. Не че не е имало такива предложения, но ще се върна малко назад в дискусията. В момента в който някой, ни подсети за възрастовата граница стана въпрос за свързаните кандидати. И вместо да впишем това предложение, сложихме черта на изискването за свързаност. Така беше правилно юридически, но не и морално. Каквото и да бъде направено, няма начин всички да са доволни. Търсихме баланс, поне 95% да са доволните и мисля че го постигнахме.

 

 
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •