Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 122
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Много хубаво го каза" Трябва да бъдем единни", но как. Е на този въпрос вече няколко години се мъча да намеря отговора. Ако някой го знае, нека помогне, Щото моята малка главица нещо взе да боксува.
    Пътя е единственно с партия на всички хора които се занимават със земеделие!Нов-единен и единствен пчеларски съюз,чрез който пчеларството да е представено в парламента!Друго е да има някой постоянно да човърка!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  2. #112
    Колеги докато не се обединим и излезем на стачка и да затворим пътища и магистрали няяяма да стане.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ако разчитаме на каквато и да е помощ от държавата яко сме я загазили. Затова и се опитваме да я елиминираме като фактор поне засега, поне докато не се смени тази администрация.Колкто и въпроси и то жизнено важни за сектора да са били поставени от който и да било, отговорът е един и същ -що не си.....Е по по-учтив начин. Има съдебно решение относно наредба 26, но какво от това. До ден днешен няма промяна. Това, за което пишеш е поставено като въпрос преди години и то няколко пъти. Отговор от държавата няма. Защо ли? Кой печели от това? За производители и не регистрираните като такива вече наистина не зависи от държавата. Имаме пазарна икономика и съгласно регламентите на ЕС държавата не може да се меси в пазарните отношения. Но може да се намеси по друг начин и тя го прави, но не в полза на пчеларите, а в техен ущърб. Защо ли? Изпуснахме челното място по корупция в Европа и имаме да наваксваме. Та за това е всичко. А и идат избори, а те струват много пари, особено ако искаш да ги спечелиш, нищо че практиката показва, че колкото повече пари наливаш в избори, толкова повече отблъскваш избирателя.Изключвам търговията с гласове.
    Говорим за лаборатории. Наляха се милиони там, а нямаме все още лаборатория с европейски сертификат. За сметка на това стойността на отделните анализи скочи в пъти и то с благословията на сега управляващите. Говорим за качество. Хубаво, но нашите лаборатории не могат да различат истинското от ментето, та камо ли за нещо по-сериозно като окачествяване. Сега МЗХ ни подготвя и още един удар под кръста, с който буквално ще обезсмисли дейността ни.Съгласно готвените промени в закона за храните ще се изисква обследване за безопасност както на помещенията(5-10 хил. лв) така и на всяка партида(500-800лв на партида) и това независимо дали продавш на едро или на дребно. Колко от нас могат да си го позволят. И тези пар ище отидат в джобовете на близки до властта фирми.
    Та стгнахме и до там кой ще застане на наша страна. Отговорът е НИКОЙ. Лидерите на пчеларските организации за някой лев и д-то ще си дадат и после ще си измият ръцете с МЗХ, защото на тях въобще не им пука за нас. Стигна се до там, че хора, които се опитваха да помагат, бяха щателно отстранени от тези т.н. национални организации. Та затова попитах за формулата за обединение, защото аз не успях да я намеря.
    А във Варна си имате един голям "лидер". Янко Янков се казва.

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Съгласно готвените промени в закона за храните ще се изисква обследване за безопасност както на помещенията(5-10 хил. лв) така и на всяка партида(500-800лв на партида) и това независимо дали продавш на едро или на дребно. Колко от нас могат да си го позволят

    Би ли разяснил малко повечко за това?
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #115
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Скоро не съм ходил на сбирките при Янко Янков в залата на Община Варна, но и там съм поставял тези въпроси. Прав сте за "лидер" защото именно на такива форуми трябва да е човек който да създава единство, а там сме с различни интереси. Има пчелари с по над 100-200 кошера и такива като мен с 10. Мисля, че темата за специалния мед ще е в интерес на всички производители. Както МЗХ прокара закони за защита на млекопроизводството и хляба така може да се и сертифицира акацията и липата. Мисля че това е пътя да се обединим.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Защо само акацията и липата или пак мислим егоистично. То всъщност и сега го има закона. От МЗХ е достатъчно да си свърши работата.

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Нямам впредвид само акация и липа, там където има лавандула или др. рядко, екзотично медодайно разтение в зависимост от региова, но казвам за липата и акацията които най-рано се произвеждат и трябва да са много силни семействата за да имаш добри добиви. Още повече от известно време ме гложди и въпроса за производтвото на ябълков мед. Моите кошери съм ги направил от ДБ -12 с двойно дъно и за догодина смятам да направя много силни два кошера с по два корпуса и магазини и да ги закарам в някоя ябълкова градина. Това е майсторството така аз го разбирам и да произведеш такъв мед и търговеца да го смесва с китайски просто е престъпление.

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Разбрах какво имаш предвид. По-скоро борбата не само на национално ниво, а на общоевропейско е да се забрани смесването на медове произведени в ЕС с такива извън ЕС, както и на етикета задължително да е записано страната на произход на меда. Имаше внесено предложение за защитни мита при вноса на всички селскостопански култури, но търговците надделяват при гласуването. Каузи от този род са изключително трудни за постигане. Не само при нас има лобита. А да се пребориш за нещо, което нарушава статуквото е трудна задача особено за нас, които се водим за никой.

  9. #119
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Така както описваш нещата може би ще трябва да се свържем с депутати от по-силните партии даже и евродепотати защото без законодателна промяна едвали ще преборим търговците които имат големи лобита. Маже би темата за екологично чисти продукти ще е е необходима и да защитим нашата теза. Сега идват избори догодина и мисля да съм по-активен на определени партийни форуми. По приляга нашите въпроси да се разглеждат от земеделска партия но тя на политическия небосклон я няма и скоро няма да я има.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Свържете се, щом мислите, че ще успеете да създадете достатъчно голямо лоби в европарламента.Явно не следите нещата, не четете къде каво се случва. То вярно, че информацияте е малко, но за това вина имат и МЗХ и медиите. Но поне тука из форумите се стараем каквото сме научили да го споделяме. Поне за сега един от нашите евродепутати - Мария Габриел (Неделчева)се бори да издейства подобаващо място на сектор пчеларство в ОСП за следващия програмен период и влага много усилия в това.Всичко, което сме и подали като наши искания е предложено. Лошото е, че много е трудно да се пребори с бюрократите и търговските интереси, а тяхното лоби е много силно. А и нашите "ръководители и лидери" се борят всячески да се запази сегашното статукво, защото имат голяма далавера от това. Ганчо обикаля страната да разяснява как пчеларите не искали субсидия на кошер и колко би било по-добре да стават на маймуни пред офисите на фонд "земеделие" за да се докопат до заветната финансова помощ. Него пчелните продукти не го интересуват. Другите пък гледат много много да не се променя, цената, защото са свързани с търговийката. Е как да се случват нещата, като т.н. "елит" на пчеларството прави невъзможното за да не се случват.

 

 
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •