Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 122
  1. #101
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Абе никакво развитие не може да има с тия субсидии и закони които не са на наша страна. А отводката става пчелно семейство когато има вече плодна майка и пило всякакво,дори и на една рамка.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от alex74
    Абе никакво развитие не може да има с тия субсидии и закони които не са на наша страна.
    днес видях една снимка, та се сетих за тази тема, за субсидиите.


    п.п. не знам дали го е казал в действителност, но написнаото просто ме хвърли в лек размисъл.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #103
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Господа пчелари, защо никой не вижда най-прякия път до уреждане на нещата, а се дърлите и то с неприличен тон. Нужно е държавата да наложи мито за вноса на китайски мед и нещата ще се оправят от самосебе си. НАЛИ.

  4. #104
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Да!
    Опитваме се, ама не е лесно. Всеки ламти за субсидии.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от peipan
    Господа пчелари, защо никой не вижда най-прякия път до уреждане на нещата, а се дърлите и то с неприличен тон. Нужно е държавата да наложи мито за вноса на китайски мед и нещата ще се оправят от самосебе си. НАЛИ.
    Пробвай, но в случая това не зависи от държавата, а от ЕС. Пробвай и ти. Ние пробвахме, но не успяхме. Всъщност ЕК отмени всички защини мита за селскостопански продукти. Е търговската гилдия се оказа по-силна, макар и с малко, но пък се работи по друг въпрос, който макар и малко ще облекчи положението - да се ограничи смесването на медове внесени извън ЕС с такива вътрешно производство, както и по-категоричен контрол накачеството на меда при внос от трети страни.
    Така, че не е вярно, че никой не вижда проблема. И не е само това единствения проблем. Проблема е че повечето от нас са приели позиията на чакащия подаяния. Няма безплатен обяд колеги.

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Господа пчелари, защо никой не вижда най-прякия път до уреждане на нещата, а се дърлите и то с неприличен тон. Нужно е държавата да наложи мито за вноса на китайски мед и нещата ще се оправят от самосебе си. НАЛИ.

    Това не зависи от ДЪРЖАВАТА, а от ЕС.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А е то баш от държава си зависи, ала държавниците ни меки китки - щом има файдица за тях, що да не се одупят.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Пробвай, но в случая това не зависи от държавата, а от ЕС. Пробвай и ти. Ние пробвахме, но не успяхме. Всъщност ЕК отмени всички защини мита за селскостопански продукти. ......................... Проблема е че повечето от нас са приели позиията на чакащия подаяния. Няма безплатен обяд колеги.

    Колега хареса ми мнението ти. Бих добавил да се борим за защита на специалния наш мед като акацията и липата. Всички знаем как се добива акация и търговеца да го смесва с китайски това е кощунство. Може да се организираме всички в тази защита, но трябва да бъдем единни.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Много хубаво го каза" Трябва да бъдем единни", но как. Е на този въпрос вече няколко години се мъча да намеря отговора. Ако някой го знае, нека помогне, Щото моята малка главица нещо взе да боксува.

  10. #110
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2012
    Мнения
    19
    Здравей Димитър,
    Единството е разтегливо понятие и ти знаеш, че в зависимост от различните интереси. Много от пчеларите сме само регистрирани и не сме стопански производители. Аз съм такъв. Тези които са стопански производители и с това си изкарват хляба не могат да противоречат на търговеца защото от него зависят като на каква цена ще му вземе меда който мед в повечето случаи не е специален за който аз говоря. Този форум е добър и бихме могли като нова тема ли или като кореспондираме да отъждествим именно за меда специален. Може би и сега новите пътеки които ще се насочат към всички пчелари имам впредвид контрольорите - когато ще ни притиснат за пари по отношение зарази, да използваме и тях като държавна страна именно да ни се защити специалния мед. Свързано е и с лабораториите които окачествяват този мед и много са факторите. Без участие на държавата като страна не знам дали ще може нещо да направим. Но ако сме повече и създадем организация може и да имаме последователи и шанс и т.н.

 

 
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •