Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 88 от 96 ПърваПърва ... 38788687888990 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 871 до 880 от общо 959
  1. #871
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ти пък!Виж,че пише,че са от 3 майки.

    От една майка Майсторе.Без да се хваля до 7 майки съм стигал в един кошер,но питай ме колко лев изкарах от тях....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #872
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    От една майка Майсторе.Без да се хваля до 7 майки съм стигал в един кошер,но питай ме колко лев изкарах от тях....
    Ти още не си стигнал 7 кошера, а за 7 майки говориш.

  3. #873
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти още не си стигнал 7 кошера, а за 7 майки говориш.
    Е как бе? За да се сбъдне мечтата му - майкопроизводител на годината, първо проучва пазара с не оплодени майки. Представям си каква е картинка да ги гони, за да ги хване. Сега ще ме апострофира, че има клетки, ама друго си е да направи пълнометражен клип.

  4. #874
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е как бе? За да се сбъдне мечтата му - майкопроизводител на годината, първо проучва пазара с не оплодени майки. Представям си каква е картинка да ги гони, за да ги хване. Сега ще ме апострофира, че има клетки, ама друго си е да направи пълнометражен клип.
    Кат' лапне сапуна и балони, балони, балони.....

  5. #875
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти още не си стигнал 7 кошера, а за 7 майки говориш.

    Кошери имам и то винаги колкото кошера със семейства....,но нека не се отклоняваме от темата и чуя някое ваше мнение за пролетно развитие,и кога и къде слагате основите,че аз напоследък по цял корпус ДБ слагам да градят....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #876
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е как бе? За да се сбъдне мечтата му - майкопроизводител на годината, първо проучва пазара с не оплодени майки. Представям си каква е картинка да ги гони, за да ги хване. Сега ще ме апострофира, че има клетки, ама друго си е да направи пълнометражен клип.

    С едно кубче лед от оплодена може да стане нефелна.От къде знаеш като ги пратиш по куриерска фирма как се грижат за тях?За мен поне 35% от качествата на майката се губят точно в куриерските доставки/това е мое мнение и не искам да го втълпявам на никого/.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #877
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Освен да бъда нападан не видях един да ме попита защо 20 дена преди основната паша аз разшерявам.Тая вечер съм на кеф и ще ви споделя.Напримерно не ме е страх да неми се роят като повечето дуаени тук.За мен 6 рамки пило 20 дена преди основната паша са съвсем достъчно,а в началото на основната паша и 20-25% летяща също.За не разбралите орки по просто ще обясня моята практика.21 дена преди да цъфне акацията се появяват първите листенца/това не е критерий,че ще има паша акация/.....за липата може винаги да провирите да ли ще има нищасте...
    п.п.Малко неща спестих,но безплатен обяд няма,а аз съм гладен.
    п.п.Едната дума не мой да я изпиша правилно
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #878
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Освен да бъда нападан не видях един да ме попита защо 20 дена преди основната паша аз разшерявам.Тая вечер съм на кеф и ще ви споделя.Напримерно не ме е страх да неми се роят като повечето дуаени тук.За мен 6 рамки пило 20 дена преди основната паша са съвсем достъчно,а в началото на основната паша и 20-25% летяща също.За не разбралите орки по просто ще обясня моята практика.21 дена преди да цъфне акацията се появяват първите листенца/това не е критерий,че ще има паша акация/.....за липата може винаги да провирите да ли ще има нешасте...
    п.п.Малко неща спестих,но безплатен обяд няма,а аз съм гладен.
    п.п.Едната дума не мой да я изпиша правилно
    Искаш да питам.От къде си купуваш календара на, който пише точната дата за начало на основната паша?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #879
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Искаш да питам.От къде си купуваш календара на, който пише точната дата за начало на основната паша?
    Тоя календар не се копува ,а се учи от практиката Батко Зуница.За него даже и бат Боян не знае.След като видиш,че мача Акация е свършил 10 дена преди това къв,добив ще търсиш освен МПС-та...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #880
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Много ми се ще,но няма как да науча.Колко млади и неопитни пчелари ще проверят това за Акацията?За Нищестето нема да им отварям очите,че гледай станали гулеми пчелари на два петъка...По последни мои сведения нищестето мой да стигде в меда до 80%Ако има някой с по гулям % нека да сподели....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 88 от 96 ПърваПърва ... 38788687888990 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •