Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 96 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 959
  1. #251
    Потребител
    Регистриран
    30.12.2013
    Мнения
    83
    Контролиране на естественото оплождане на майките чрез манипулиране на времето,без да има нужда от изолиран пункт (Mr Jo Horner) Horner system.

    link:

    http://jhered.oxfordjournals.org/content/101/3/334.full

  2. #252
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Здравейте колеги. Искам да попитам като кандидат пчелар за една интересна публикация в пчеларски вестник брой 6 . Интересно ми е публикацията на Николай Беров в която той казва , че не е необходимо дори много лошо да се подхранва рано напролет тъй като пчелите има запаси до май месец ,следователно ноември ,декември, януари и февруари употребяват средно от 500 до 650 грама храна през месеците март април стига до два килограма на месец едно семейство . 9-11 килограма били достатъчни за презимуване на едно семейство.

  3. #253
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Здравейте колеги. Искам да попитам като кандидат пчелар за една интересна публикация в пчеларски вестник брой 6 . Интересно ми е публикацията на Николай Беров в която той казва , че не е необходимо дори много лошо да се подхранва рано напролет тъй като пчелите има запаси до май месец ,следователно ноември ,декември, януари и февруари употребяват средно от 500 до 650 грама храна през месеците март април стига до два килограма на месец едно семейство . 9-11 килограма били достатъчни за презимуване на едно семейство.
    Николай Беров пчелар ли е просто питам че понякога стават недоразумения:
    Един шоп фиксира един черен и го пита:
    – Абе, дзверо, отдека си, бре?
    – От Гана!
    – Я не те питам от коя макя си, бре! Я те питам отдека си!

  4. #254
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    Цитирам :В продължение на 25 години давам на пчелните семейства от 16 до 18 килограма мед както и 5 6 пити с прашец /перга/ храна която се стига до десети май следващата година и никога преди времето на 31 години пчеларство не съм губил нито едно семейство

  5. #255
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    следователно :да ,пчелар е от 31 години

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Емко, не разбрах какъв ти е въпроса? Ако ни питаш дали това което си чел у вестника е вярно, ами сигурно е вярно, не знам. Тука у форума нали четеш - има колеги зазимяват с 20 и зареждат храната февруари или не зареждат. Преди години имахме един колега, участник за кратко, той зазимяваше с 2-3-4 и почва с храната през декември. Друг пък вадеше меда през зимата че да освободи място и да им го дава отгоре. Върви ги разбери... и си избирай...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #257
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    9-11 килограма били достатъчни за презимуване на едно семейство.
    16 до 18 килограма мед както и 5 6 пити с прашец /перга/
    Има разлика първо пишеш едното после друго а ми е много чудно тези 5 6 пити с прашец /перга/ дали влизат в 16 до 18 килограма мед
    и дали тези 5 6 пити са само перга без мед

  8. #258
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    16 до 18 килограма мед е по правилно според мен но въпреки всичко при ситуация -20 февруари пак могат да умрат от глад.
    Г-н Матеев много точно го разяснява в форума като
    От какво умират пчелите от студ или глад

  9. #259
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Емко, едно малко уточнение - казва се Никола Беров и същия живее и пчеларства в Швейцария.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  10. #260
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Емко Виж публикацията
    Цитирам :В продължение на 25 години давам на пчелните семейства от 16 до 18 килограма мед както и 5 6 пити с прашец /перга/ храна която се стига до десети май следващата година и никога преди времето на 31 години пчеларство не съм губил нито едно семейство
    Случва се до десети май да си извадил мед от рапица и да ти се роят
    Много важно е микроклимата и района в който пчеларстваш нещо което е вярно за едно място е неприложимо за друго в същия времеви период

 

 
Страница 26 от 96 ПърваПърва ... 1624252627283676 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •