Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 96 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 959
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Ако това е вярно, скоро очаквайте и МКБ и по нашите земи.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    То може и да го има вече, защото от една страна доста пчелари не са запознати и от дуга споменатите мои предположения в преден пост. Обосновка за първото ми предположение е един случай, който сподели Матеев - срещата с един пчелар с проблеми с американски гнилец, който търси спасение на проблема без да се обръща за помощ към компетентните специалисти, защото е ясна тяхната позиция т.е. унищожение, въпреки че има спасение.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Даа няма да се учудя въобще ако това е вярно. Откакто Бареков си призна, че с Делян Пеевски и Цветан Василев са имали планове за създаването на частен "Булгарплод", който да е монополист в целия изност на селско-стопанска продукция навън ми стана ясно че мафията в бг работи все по наедро и се стреми да подчинява цели отрасли.
    Сигурен съм, че паричните потоци в пчеларството са забелязани и някой може вече да мисли планове как да застане на пътя им.
    Винаги може по-добре.

  4. #114
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Нека не забравяме добрата стара филоксера,внесена преди 100 години в кух бастун от шпионин по българските земи.Щом тогава са можели да мислят и да действат по този начин,не виждам причина да не го правят и сега.Защо ли българското земеделие от водещо в челната петица в света, стигна това ниво?Защо станахме пазар за нискокачествени храни,а нашите изнасяме(което оцеля де)?
    Онзи ден си бера грозденцето и си мисля за ресвератрола и изведнъж ми светна кои сортове биха били най-богати на ресвератрол и съответно виното приготвено от тях.Ами това са старите български лозя,които не се пръскат.За да оцеляват без пръскане,това означава,че имат много добра защита, тоест големи нива на ресвератрол.Тук обаче идва и конфликта - световната лозарска мафия,никога няма да признае подобен факт,защото това ще противоречи на целите им - печалбата на всяка цена.Ще въртят,ще сучат и все техните най-реномирани сортове,ще бъдат най-богати на ресвератрол.Такива мисли ми се въртят из главата.Та значи колеги,пийте си алжирката(обявена за канцерогенна от световната мафия,както и всички останали директни сортове) и като ви дойде градуса,им теглете една за здраве.

  5. #115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Нека не забравяме добрата стара филоксера,внесена преди 100 години в кух бастун от шпионин по българските земи.Щом тогава са можели да мислят и да действат по този начин,не виждам причина да не го правят и сега.Защо ли българското земеделие от водещо в челната петица в света, стигна това ниво?Защо станахме пазар за нискокачествени храни,а нашите изнасяме(което оцеля де)?
    Онзи ден си бера грозденцето и си мисля за ресвератрола и изведнъж ми светна кои сортове биха били най-богати на ресвератрол и съответно виното приготвено от тях.Ами това са старите български лозя,които не се пръскат.За да оцеляват без пръскане,това означава,че имат много добра защита, тоест големи нива на ресвератрол.Тук обаче идва и конфликта - световната лозарска мафия,никога няма да признае подобен факт,защото това ще противоречи на целите им - печалбата на всяка цена.Ще въртят,ще сучат и все техните най-реномирани сортове,ще бъдат най-богати на ресвератрол.Такива мисли ми се въртят из главата.Та значи колеги,пийте си алжирката(обявена за канцерогенна от световната мафия,както и всички останали директни сортове) и като ви дойде градуса,им теглете една за здраве.
    +6
    Милен Михов

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Нека не забравяме добрата стара филоксера,внесена преди 100 години в кух бастун от шпионин по българските земи.Щом тогава са можели да мислят и да действат по този начин,не виждам причина да не го правят и сега.Защо ли българското земеделие от водещо в челната петица в света, стигна това ниво?Защо станахме пазар за нискокачествени храни,а нашите изнасяме(което оцеля де)?
    Онзи ден си бера грозденцето и си мисля за ресвератрола и изведнъж ми светна кои сортове биха били най-богати на ресвератрол и съответно виното приготвено от тях.Ами това са старите български лозя,които не се пръскат.За да оцеляват без пръскане,това означава,че имат много добра защита, тоест големи нива на ресвератрол.Тук обаче идва и конфликта - световната лозарска мафия,никога няма да признае подобен факт,защото това ще противоречи на целите им - печалбата на всяка цена.Ще въртят,ще сучат и все техните най-реномирани сортове,ще бъдат най-богати на ресвератрол.Такива мисли ми се въртят из главата.Та значи колеги,пийте си алжирката(обявена за канцерогенна от световната мафия,както и всички останали директни сортове) и като ви дойде градуса,им теглете една за здраве.
    Извинявам се за невежеството си! От винарски район съм, история за бастуна ми е разкавана, но какво "алжирката"?

  7. #117
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Така наречените директни сортове(има се в предвид - бучиш пръчка,вадиш грозде) които не са комбинация - подложка+облагородена лоза бяха заклеймени като канцерогенни,защото били извличали тежки метали от почвата,които впоследствие попадали в продуктите направени от тях.Това са официални твърдения на специалисти в бранша.Когато започнах да се занимавам с лозарство попадах на такива твърдения в официални книги по винарство и технология на винарството.Аз обаче смятам,че тези твърдения са свързани с бизнес интересите на производителите на не директни сортове,тоест всички облагородени в цял свят.Ето малко информация за тези твърдения,но не забравяйте кой има интерес от тях : http://www.gradinar.net/2038-Vredni-...sortove-grozde

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Сега си опресних малко информацията и сега пишат,че съдържа дигликозиди,които са вредни,НО НЯМА ИЗСЛЕДВАНИЯ ДОКАЗВАЩИ ЧЕ СА ВРЕДНИ ЗА ЧОВЕКА!

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Алжирката я помня от дядо ми. Едни кютюци по земята, как мразех да я берем защото трябваше постоянно да се клечи. А сегашните вървиш и береш, даже машини за бране има. А виното ставаше тъмно ама тъмно и непрозрачно, но това са неща от преди поне 20-25 години.
    Винаги може по-добре.

  10. #120
    Павел, алжирка и черен отел, едно и също ли са?

 

 
Страница 12 от 96 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •