Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 101 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 1002
  1. #31
    [quote="Атанас Воденичаров"]Абсент вече няма да лизна никога,от две шишета 4 човека щеше да се изпотрепеме,тази напитка така ни озлоби че все едно бяхме върли врагове,а всъшност сме добри приятели.На някой им действа смехотворно но на нас ни подейства зле.После един пич ми каза че причината е в количеството водка преди абсента но аз не лизвам вече.[/quote

    Никога не съм пил, но съм чувал че 50 грама, се равняват на кило ракия.Имало някаква съставка, мисля че е пелин, който действа малко наркотично.Водело консумацията на Абсент, до халюцинации, фантазии и прочее.Наричат я питието на Дявола, началото на века е забранена в Англия, франция и Белгия.Ти от къде взе Абсента, или си го правихте вие?Ще ми се да изкопам някаква рецепта, и да опитам да го направя в домашни условия.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    [quote=vencii][quote="Светозар Каменов" Важното при варене е да спреш при 40 градуса, за да няма метилов алкохол. Той е най-тежката фракция и излиза последен.

    Метиловия алкохол е сред най-леките фракции на ракията и голяма част от него излиза в първака. Затова е важно да се отделят първите около 1-2 % от очакваната ракия.Общо взето отърване от мeтила при казаните тип аламбик няма. При гроздовата ракия се образува много минимално количество метилов алкохол така че не е проблем.[/quote]
    Да, моя е грешката. Под 40 градуса излизат други едни алкохоли. Те са даже по-вредни от метиловия.

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    По принцип плодовете съдържащи повече пектин при ферментация отделят повече метилов алкохол.Затова за препоръчване е ракията от грозде,защото при него почти липсва пектина.Най много пектин има при ябълките и крушите,затова не е лошо патоката от тях да се смесва с патока от друг плод с по малко пектин.

  4. #34
    Абсента го донесе един приятел който беше ходил в Либия и на връщане го беше купил, той каза че го е взел от някакво летище но не знам дали на черно или легално,беше взел и някаква водка с билки вътре и беше много добра.
    ‎"..... и един мармот завиваше шоколада в калници от Опел...."

  5. #35
    Цитат Първоначално публикувано от Атанас Воденичаров
    Абсента го донесе един приятел който беше ходил в Либия и на връщане го беше купил, той каза че го е взел от някакво летище но не знам дали на черно или легално,беше взел и някаква водка с билки вътре и беше много добра.
    аз рецепта изнамерих, само трябва да измисля как да я осъществя

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Владо,ако имаш рецептата не я крий, сподели я,може на лични.Абсента е хубаво питие.Само не трябва да се злоупотребява,че се води като халюциноген.

  7. #37
    Цитат Първоначално публикувано от HINAP
    Владо,ако имаш рецептата не я крий, сподели я,може на лични.Абсента е хубаво питие.Само не трябва да се злоупотребява,че се води като халюциноген.
    ето я, има я в нета на много места, но тук е описано най добре как се прави.Въобще има всичко свързано с абсента, дори и как се поднася и консумира.

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...B5%D0%BD%D1%82

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Благодарско,жив и здрав.Прочетох го и ще пробвам да си направя.

  9. #39
    И аз ще опитам, първо ще трябва да се снабдя със съставките

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    То тоя абсент е ебати скоросмъртницата - 70 градуса. :D

 

 
Страница 4 от 101 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •