Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 87 от 101 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 861 до 870 от общо 1002
  1. #861
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    325 кг кайсии днес минаха през мелачката. Не бях там, иначе щях да претегля колко костилки са отпаднали. Приемам да са останали 300 кг кайсиева каша. Средна захарност 9 % по литературни данни. Няма ме там да филтрирам бистра част и да премеря с рефрактометъра. Моята сметка е следната: 5 тенекии мед /около 110 кг/ ги смятам за 75 % захар или по предположение там има 83 кг захари; кайсиева каша със захарност 9 % съдържа 27 кг захари; така общата налична захар става 110 кг. Търсената захарност на джибрите преди ферментация е 20 % /купих си дрожди за бяло вино/. Следователно тези налични 110 кг захар трябва да са 20 % от общото количество джибри, което следва да бъде при това положение 550 кг. Наличния материал е 110 + 300 = 410 кг. Значи трябва да долея 140 л вода, за да получа търсените 550 кг. Тези сметки ги пиша, за да ме поправите, ако греша някъде.
    Имам 6 бидона по 120 л. Пада се по 90 кг джибра на бидон. Дали ще прелее при ферментацията?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #862
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    325 кг кайсии днес минаха през мелачката. Не бях там, иначе щях да претегля колко костилки са отпаднали. Приемам да са останали 300 кг кайсиева каша. Средна захарност 9 % по литературни данни. Няма ме там да филтрирам бистра част и да премеря с рефрактометъра. Моята сметка е следната: 5 тенекии мед /около 110 кг/ ги смятам за 75 % захар или по предположение там има 83 кг захари; кайсиева каша със захарност 9 % съдържа 27 кг захари; така общата налична захар става 110 кг. Търсената захарност на джибрите преди ферментация е 20 % /купих си дрожди за бяло вино/. Следователно тези налични 110 кг захар трябва да са 20 % от общото количество джибри, което следва да бъде при това положение 550 кг. Наличния материал е 110 + 300 = 410 кг. Значи трябва да долея 140 л вода, за да получа търсените 550 кг. Тези сметки ги пиша, за да ме поправите, ако греша някъде.
    Имам 6 бидона по 120 л. Пада се по 90 кг джибра на бидон. Дали ще прелее при ферментацията?
    Какъв въпрос задаваш само - дали ще прЕлее при ферментация. Това зависи от условията, при които протича процеса. Освен това, ние не сме по точни сметки бе човек.

  3. #863
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    ...ние не сме по точни сметки бе човек.
    Опита с нищо не може да се замени, затова питам. Защото по ракиите мисля, че имам нужното образование и теоретични познания, ама опит - никакъв.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #864
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Няма да прелее, времето е хладно. Прелива в жегите.

  5. #865
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Още нещо, което ме хвърля в размисъл. Меда има бактерицидно действие. Чудя се, след като няма да го сваря, за да му деактивирам ензимите, дали няма да подтиска ферментацията, дори и разреден с вода?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #866
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Опита с нищо не може да се замени, затова питам. Защото по ракиите мисля, че имам нужното образование и теоретични познания, ама опит - никакъв.
    Добре, имаш теоритичната подготовка, следователно, би следвало да знаеш, при какви условия е най-благопритния процес за ферментация. Колегата каза, че времето е хладно, но ние не знаем къде ще съхраняваш въпросните бидони с материала. Ако е навън, където температурата е с големи амплитуди - няма да се получи нищо или поне няма да се постигне желания резултат от ферментацията. Поради което, бидоните трява да са на място, което няма голямо колебание в температурата. Но дали ще "бъкне" и ще прескочи "дувара" материала - незнам. Имай предвид обаче едно, че първите няколко дни протича бурната ферментация, при която е възможно да се стигне до това, което питаш, но всичко е въпрос на сметки - теоритични, друго е да си на място и да наблюдаваш процеса, както и при пчелите.

  7. #867
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Е, още не съм станал Калина, но .....

  8. #868
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Я си сложи и малко захар да ти кажа. един двайсетак поне.

  9. #869
    Наблюдател
    Регистриран
    01.05.2015
    Мнения
    33
    Пчеларски район
    Свищовски район
    Kulinie 1, зависи колко е загоряла ракията. Имах 50-60 литра "хубаво" загоряла и пробвах с тези хапчета (те са за пиене) с по-малки количества - почти не ги усеща,а и не са евтини. Реално премахване на ароматите се постига с филтрация през много по-голямо количество активен въглен, но си нямам идея от къде може да се набави (военни или лекари).

  10. #870
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от Борислав Виж публикацията
    Kulinie 1, зависи колко е загоряла ракията. Имах 50-60 литра "хубаво" загоряла и пробвах с тези хапчета (те са за пиене) с по-малки количества - почти не ги усеща,а и не са евтини. Реално премахване на ароматите се постига с филтрация през много по-голямо количество активен въглен, но си нямам идея от къде може да се набави (военни или лекари).
    Моята също беше такава, цвета и бе тъмно кафяв. Както споменах в предишен пост, ракията престоя с въглена месеци и всичко се свлече на дъното. Доби естествения си цвят, а вкуса беше единствено на ракия, нямаше и грам аромат на загоряло, нито на плода, от който е направена. По-големи количества въглен, предполагам може да се намери и във фабриките за производство на ракия.

 

 
Страница 87 от 101 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •