Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 91 от 101 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 901 до 910 от общо 1002
  1. #901
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Хубав (качествен) материал.
    Това е изискване към мераклията, не към казана. В такъв случай и майстор се иска /ако има/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #902
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това е изискване към мераклията, не към казана. В такъв случай и майстор се иска /ако има/.
    То, майстор на всякъде се иска. Като приказката и тате може и бате може, но козата си иска пръч.
    Та мисълта ми е: има ли нужда от такава инвестиция, за да си свариш един материал, приготвен по принуда.
    Е, ако си с намеренията да правиш спиртоварна, това е друга работа.

  3. #903
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ...има ли нужда от такава инвестиция, за да си свариш един материал, приготвен по принуда. ...
    Написах, че в момента изобщо не ми се занимава с варене на ракия, но, това е, защото съм натоварен с друга работа. Иначе интереса ми към темата е дългосрочен и отдавна, но ще се реализира истински, ако доживея да се пенсионирам. Дотогава тече набирането на опит и хардуер. С пчелите се занимавам на същия принцип.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #904
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Бизнеса с ракия е много по-печеливш, отколкото с меда, аз вече почвам да се замислям!!.. шопите особено мрът за кайсиева ракия, и изобщо за хубава ракия...а съм тръгнал да пренасям двукратно личинки, че да произведа по-едри майки....то да е нещо друго, но акъла трудно се набива!!

  5. #905
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Бизнеса с ракия е много по-печеливш, отколкото с меда, аз вече почвам да се замислям!!.. шопите особено мрът за кайсиева ракия, и изобщо за хубава ракия...а съм тръгнал да пренасям двукратно личинки, че да произведа по-едри майки....то да е нещо друго, но акъла трудно се набива!!
    Личинки си имаме. Кайсии си нямаме. А и както е казал твореца "Сутринта хапнах един домат и цял ден ме кара на ракия...."

  6. #906
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Бизнеса с ракия е много по-печеливш...
    Бизнеса с ракия и всякакви спиртни производни в Бг е силно криминален и като такъв, вече е зает от мастити разбойници, управляващи държавата. Бутането между шамарите не е препоръчително.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #907
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това е изискване към мераклията, не към казана. В такъв случай и майстор се иска /ако има/.
    Отсега постави нещата на законова основа и след 2-3 години може да имаш приличен поминък за един млад пенсионер. Не казвам "бизнес" /понеже ти чета и другите мнения/.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #908
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    1219244i7jvKOPz[1].jpg

    Това си купих минавайки през един град. Тъй като не пия ще я пробвам само на аромат. Много е хубав и затова я купих.

  9. #909
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Дончев,кажи от кой град си я закупил?
    Може пък ние които пием да се излъжем и също да си закупим не по една ,а по няколко бутилки!
    Поздрави:Цветан Димитров
    п.п.Чакам отговор!

  10. #910
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Дончев,кажи от кой град си я закупил?
    Може пък ние които пием да се излъжем и също да си закупим не по една ,а по няколко бутилки!
    Поздрави:Цветан Димитров
    п.п.Чакам отговор!
    Сръбска е, но сега град ли беше, село ли, да ме пребиеш не помня. Спряхме да пуснем по една вода и някакъв човек я продаваше с разни зарзавати на една масичка.

 

 
Страница 91 от 101 ПърваПърва ... 41818990919293 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •