Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 86 от 101 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 851 до 860 от общо 1002
  1. #851
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Голям изпит ни дръпнаха. Друмев, имаш последователи.

  2. #852
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Голям изпит ни дръпнаха. Друмев, имаш последователи.
    Е, поне ще черпя с кайсиева, ако се получи както трябва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #853
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Само не забравяй за 18 захарни градуса,ако трябва добави и захар.

  4. #854
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Що ми се върти в главата, че от мед ракия не става.

  5. #855
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Грешиш,Слънчо,става и то чудесна.Не си ли чувал за медовината на древните славяни?След дестилация става високоалкохолна напитка,а дали ще се казва ракия,медоракия или медоводка си е друг въпрос.Имам многократен личен опит за производство на медовина и на ракия само от мед.Поздрави от дядо ви Борю дегустатора.

  6. #856
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Грешиш,Слънчо,става и то чудесна.Не си ли чувал за медовината на древните славяни?След дестилация става високоалкохолна напитка,а дали ще се казва ракия,медоракия или медоводка си е друг въпрос.Имам многократен личен опит за производство на медовина и на ракия само от мед.Поздрави от дядо ви Борю дегустатора.
    Аз не пия, но питах тук едни където се бият в гърдите, че са майстори. Помагал съм на баща ми/лека му пръст/, а той разбираше от вина и ракии, но никога не е ставало и дума да слагаме мед. Само с един буркан мажеха капаците на казаните. Не споря все пак.

  7. #857
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    На мен никога не ми се е налагало да варя мед на ракия. Разсъждавайки обаче си мисля, че е възможно да се направи ракия от мед, но ми се струва трудно определянето на захарния процент в материала, от там и правилното протичане на ферментационния процес. Имам една книжка в къщи "Ракии и вина. Грешки, слабости, пропуски в производството"
    , която ще разлистя довечера, ако не забравя. Та в същата тази книжка е описано, как може да се "оправи" "загоряла" ракия. Лично съм го пробвал и работи метода.
    ПП Нещо се скофти текста, не иска да се коригира, но поне се чете.

  8. #858
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Преди 20 години на 100 литра шира бухнах един килограм мед .
    Тихата ферментация продължи дълго , но пък стана не вино , а елексир .

  9. #859
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    .... Та в същата тази книжка е описано, как може да се "оправи" "загоряла" ракия. Лично съм го пробвал и работи метода.
    ПП Нещо се скофти текста, не иска да се коригира, но поне се чете.
    [/CENTER]
    Калине, я кажи как си оправил загорялат. Имам една излагация да оправям. Забравих ракията с клечките да стои почти година и доби един вкус на дърво дето не се трае. Отделно, цвета и стана като на черен чай.

  10. #860
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Калина, я кажи как си оправил загорялат. Имам една излагация да оправям. Забравих ракията с клечките да стои почти година и доби един вкус на дърво дето не се трае. Отделно, цвета и стана като на черен чай.
    Е, още не съм станал Калина, но никога не е късно.
    Сега сериозно: Купуваш си от аптека активен въглен, слагаш го в тензух или нещо от сорта. Три таблетки на десет литра ракия, спуснато с конец да виси в тубата. Въпросното вързопче, трябва да престои поне 2-3 месец в тубата. Ако е прозрачна тубата, можеш да налюдаваш процеса. След като се "оправи" ракията, няма вкус на нищо, дори не се усеща и аромата на плода, от който е направена.

 

 
Страница 86 от 101 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •