Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 84 от 101 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 831 до 840 от общо 1002
  1. #831
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Ако оставиш ферментираната медовина на топло и с достъп на кислород оцета сам ще си стане.

  2. #832
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    ...Разтворих меда и водата до 18 захарни градуса...
    Това измерено с какво? Защото при започнала ферментация показанията на ареометъра са вече некоректни заради съдържащия се в джибрата етанол. Аз смятам да го разредя само по изчисления, все едно, че изходното количество е само мед /както и си е било в началото/. Сега при нас се доообират кайсиите и има шанс да успея да купя някакво количество. Изобщо не ми се занимава с това, ама грехота да се зяносва мат`ряла.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #833
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Изобщо не ми се занимава с това, ама грехота да се зяносва мат`ряла.
    Ти пчели нямаш ли?

  4. #834
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Ееее, кайсии с мед!!..това ще е амброзия според мен......ще е уникална ракия, само за приятели и близки!!

  5. #835
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Ееее, кайсии с мед!!..това ще е амброзия според мен......ще е уникална ракия, само за приятели и близки!!
    Стига да имаше плод от кайсии. Тази година ни кайсии, ни джанки, ни сини сливи има. Инак за питането на Агро, по-добре разтвори меда с вода и го дай на пчелите. ВНИМАВАЙ КОГА ЩЕ ГО НАПРАВИШ, за да не излезем ние виновни после. Меда не е за предпочитане да се прави на ракия, при него е необходимо повече време, за да се превърне в спирт (ферментацията).

  6. #836
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ти пчели нямаш ли?
    Пчели бол, времето не ми стига да ги обгрижвам.
    Цитат Първоначално публикувано от Kuline1 Виж публикацията
    Стига да имаше плод от кайсии. Тази година ни кайсии, ни джанки, ни сини сливи има. Инак за питането на Агро, по-добре разтвори меда с вода и го дай на пчелите. ВНИМАВАЙ КОГА ЩЕ ГО НАПРАВИШ, за да не излезем ние виновни после...
    Изобщо не посмях да дам на пчелите ферментиращ мед. Ако кажете, веднага им го давам. За утре в 10.00 ч /ако не вали/ съм поръчал 300 кг кайсии, като хващам последния влак на брането им. Сега е момента да ги откажа, ако речете, че може да го дам на пчелите. Никакво време нямам да се занимавам с правене на ракия.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #837
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Пчели бол, времето не ми стига да ги обгрижвам.

    Изобщо не посмях да дам на пчелите ферментиращ мед. Ако кажете, веднага им го давам. За утре в 10.00 ч /ако не вали/ съм поръчал 300 кг кайсии, като хващам последния влак на брането им. Сега е момента да ги откажа, ако речете, че може да го дам на пчелите. Никакво време нямам да се занимавам с правене на ракия.
    Затова питах дали имаш пчели. Разтопяваш го и го правиш на сироп, дори слагаш и захар вътре и вариш. След като изстине даваш на пчелите късно вечерта - казах късно.

  8. #838
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Затова питах дали имаш пчели. Разтопяваш го и го правиш на сироп, дори слагаш и захар вътре и вариш. След като изстине даваш на пчелите късно вечерта - казах късно.
    По звука на почукване по тенекиите съм сигурен, че съдържанието вътре е течно, не е кристализирал. Та от разтопяване няма да има нужда. Понеже не посмях да разбъркам обаче., не мога да съм сигурен. Захар ако сложа, дали ще се разтвори, дори и при варене? Все пак очаквам да има концентрация на захари над 67 - 70 % ? Или да добавя вода междувременно? Тия моите летят като на паша, явно цъфтят ливадите след валежите / не че е спряло да вали/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #839
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По звука на почукване по тенекиите съм сигурен, че съдържанието вътре е течно, не е кристализирал. Та от разтопяване няма да има нужда. Понеже не посмях да разбъркам обаче., не мога да съм сигурен. Захар ако сложа, дали ще се разтвори, дори и при варене? Все пак очаквам да има концентрация на захари над 67 - 70 % ? Или да добавя вода междувременно? Тия моите летят като на паша, явно цъфтят ливадите след валежите / не че е спряло да вали/.
    Правиш сравнително гъст сироп и ако може да бъде еднократна дозата/не знам колко кошера имаш/. Трябва да се разтвори. Даваш и си решаваш въпроса. Този мед е пак твой.

  10. #840
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Правиш сравнително гъст сироп и ако може да бъде еднократна дозата/не знам колко кошера имаш/. Трябва да се разтвори. Даваш и си решаваш въпроса. Този мед е пак твой.
    Под ръка са ми 38 бр, на другия пчелин още 70. Май точно като за еднократна доза, даже ще остане малко за следващото забъркване на сироп. Захващам се от утре, благодаря.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 84 от 101 ПърваПърва ... 3474828384858694 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •