Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 101 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 1002
  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Обичам да пия ама с мярка.Мерака ми е голям ,но повече от 100 грама не пия.
    С една дума : " По едно ,но няколко пъти !~!!!!!!

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А бе и аз така,по 100гр ама..... до вчера,когато се събрахме почти цялата застава(85г.-87г.),начело с командира.Всеки носеше домошарка.И вино и ракия,мезета-пъстърма от сърна.......Дано да не съм обидил някой аскерапап,че не съм му пробвал реколтата.И добре,че не съм пробвал всичките.........
    Ае бая често почнахте да се събирате!? Че и практически занятия провеждате... Иваси, след две седмици правим 30 години от клетвата...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #193
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Тая година с комшията събрахме към един тон круши, но не пуснаха много - около 80л ракия. И май джибрите попревтасаха. Като потъне 'капакът', веднага ли трябва да се вари?
    0899946746 Поздрави, Емо.

  4. #194
    Наблюдател
    Регистриран
    02.01.2013
    Мнения
    35
    Не 'капакът',а захаромера ,какво показва,на нулата ли е,давай в казана.И най важното е,да е в затворено помещение за да протече ферментацията правилно и резултата ще те зарадва!Наздраве!

  5. #195
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    От едно време битува мита,че "шапката като падне и материала е готов за варене".Ферментацията и гниенето са два различни процеса,като първия е пряко свързан с качеството на изходния продукт,а втория е с не толкова пряк ефект,но определено негативен за крайния резултат.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #196
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от Иван Симеонов Виж публикацията
    Не 'капакът',а захаромера ,какво показва,на нулата ли е,давай в казана.И най важното е,да е в затворено помещение за да протече ферментацията правилно и резултата ще те зарадва!Наздраве!
    Захаромер имам, ама първоначално беше гъста каша и нямаше как да го меря, после го зарязах и кога се е избистрило, Бог знае. Както и да е, трупам опит за догодина.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  7. #197
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    judas, не каза колко захар сте сложили на този 1 тон круши?

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И колко вода ?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #199
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2014
    Мнения
    22
    Пчеларски район
    Златица
    Цитат Първоначално публикувано от judas Виж публикацията
    Захаромер имам, ама първоначално беше гъста каша и нямаше как да го меря, после го зарязах и кога се е избистрило, Бог знае. Както и да е, трупам опит за догодина.
    Кашата се прецежда или изтисква през тензух (вид плат) или друго подходящо парче плат,може и хавлия дори.За плодовите джибри е важно да се варят на нулата или мааалко преди нея,щото после .... фира.Така съм чувал .

  10. #200
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Захаромер използвам само когато слагам грозде за вино. Понеже плодовете са с по-ниска захарност от гроздето, то блъскам вода и захар в съотношение 3:1 и не бера грижа че захарноста на кашата ще прехвърли 25%. Няма такава опасност. (При захарност над 25% ферментацията протича трудно).
    За мен кашата е превряла когато се избистри. Отново не използвам захаромер.
    За фирата след ферментация и аз съм чувал, но при мен няма фира. Това съм го пробвал. Фира може да се получи, ако ферментацията протича лятото, когато е много топло и алкохола изветрява или при неправилна ферментация.

 

 
Страница 20 от 101 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •