Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 101 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 1002
  1. #451
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ..............., искам да споделя че вече заложих едно бидонче със сливки.
    Тянка,често казано за пръв път не те разбрах ( схванах) ! Какви са тези сливки по това време бе човек ,тук още ходим с балтоните ! Иначе дано нещо попадне в съдовете ,че иначе ще по-зле и от Страшния съд! Наздраве !!!!!

  2. #452
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тези сливки Ванка, са като онези прасковки. На които някои още казват катерички, или котенца. Много са сладки и дашни!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #453
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Бурята не ме притеснява, притеснителна е бурята която сътвори Бойко Борисов. Преди няколко години изкараха закон че казаните в една ракиджийница не могат да са повече от 1000 литра, колегите преградиха помещенията направиха по 2-3 фирми и регистрираха 2-3 обекта да ама не, сега решиха не може повече от 500 литра, няма как да преградят още веднъж помещенията и сега масово запечатват казани. Аз имах 2 по 500 сега оставам с един и според мен около 40% от клиентите ми няма да могат да си сварят ракията, лошото е че такова е положението при всички колеги и всъщност около 40% от хората изобщо ще трябва да си сварят ракията в перални или в каквото намерят, но една част ще хвърлят материала и а познай дали Бойко ще спечели някога избори, което е жалко и на практика ще върне комунистите на власт, пък може и това да е целта.
    Адашко, не Б.Б.който ще да е всяко чудо за три дни.Под земята ще ги вкараме и пак ще варим.Нищо не плаши душите наши.НАЗДРАВЕ ВАМ.

  4. #454
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Така си е! Сега като гледам гроздето има прекрасен вид- дано да остане така до обиране на плода. Но като погледна ливадата- всичко изсъхна. Сега е момента да повали добре и да паднат малко температурите, че да се радваме и на нектар. Иначе една утеха ни остава и тя пак е в ракията
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #455
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Споко бат Тянко и мед от слънчогледа ще има и ракия и вино ще има за зимата,казана е подготвен вече за първата проба от джанкова ракия)))
    Гроздето също ще стане миналата година боднах 4 асмички 2бр.-мавруд и 2бр.мерло

  6. #456
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Слънчо при мен не се вижда? Дано да се е скрил някъде! И дано малко да паднат температурите. Сливи има в изобилие. А към тия лозички добави Каберне Совиньон и Пино Ноар, ако имаш възможност. Като направиш винце от тях и си пийваш умерено, ще надживееш всички дълголетници от рода!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #457
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    За Сира някой има ли мнение, че имам две млади асмички и още не съм брал от тях.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  8. #458
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Също много пивко винце става, ама му куца ресвератрола.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #459
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Споко бат Тянко и мед от слънчогледа ще има и ракия и вино ще има за зимата,казана е подготвен вече за първата проба от джанкова ракия)))
    Гроздето също ще стане миналата година боднах 4 асмички 2бр.-мавруд и 2бр.мерло
    То хубаво ще има, ама дали ще го опитаме цялата пчеларска тайфа?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #460
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Снощи сварих джибровата ракия.Голям зор беше докъто се уредя на казана.Тес нащи управници които забраниха да се вари ракия по всяко време са за убиване.Човека има казани -не може да работи със всичките защото на някой така му скимнало.Галяма глупост е тава и принуждават хората да правят глупости.
    Иначе съм доволен, излзе 75литра на 57 градуса.Сложил съм черница и като се пооцвети ще разреждам и наливам дамаджаните.

 

 
Страница 46 от 101 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •